Skocz do zawartości

Reggianne RE.2000 Italeri 1/72


damiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest w Tora Tora Tora, widziałem go.

Tak mi się podoba, a koleś w sklepie mnie zmartwił, że długo ma nie być w sprzedaży. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie, widziałem i odłożyłem. Nie mój krąg zainteresowania, ale jeżeli kogoś interesuje to Italerii wykonała go naprawdę ładnie. posiada nawet nitowanie na skrzydłach i kadłubie. Cena trochę wysoka, 40 zł za małe pudełko Italki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model to nieco poprawiony stary Supermodel. Dodano oddzielone klapy, trochę detali w kokpicie i zmieniono trochę sposób wykonania drugiego typu osłony kabiny. Przeryto tez linie na wgłebne i dodano trochę linii nitów. Niestety nie zawsze wyszło to lepiej niż było. Mam obydwa modele i będę je robił równolegle, nitując i ryjąc starego Supermodela. Zobaczymy jak to wyjdzie. Nawet schematy malowania pojawiają się te same (Italeri ma ich więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że model Special Hobby jest lepszy i trochę tańszy. Delikatne wgłębne linie podziału blach, nitowanie oraz przede wszystkim blaszki i żywica. SH wypuścił kilka wariantów RE 2000, między innymi wersję produkowaną licencyjnie na Węgrzech Mavag Heja II. Mam ten model udało mi się go kupić za 32 zł. Italeri mu nie dorównuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Będe miał go za jakiś tydzień to zrobie in-boxa

 

Obiecałem więc wstawiam:

 

Pudło:

Re2000001.jpg

Widać, że można zrobić jedną z dwóch wersji oszklenia.

 

Ramki:

Re2000002.jpg

Zbliżenia części:

Re2000003.jpg

Re2000004.jpg

Re2000005.jpg

Re2000006.jpg

Re2000007.jpg

 

Oszklenie:

Re2000008.jpg

 

Kalki:

Re2000010.jpg

 

Jak widać model posiada dwie ramki z szarego i jedną z przeźroczystego plastiku. Porównując z innymi modelami Italeri (w moim przypadku np. MC.205; Caproni, Ju-52 itd.) widać zasadniczą różnice w jakości tworzywa -jest gorsza. Trochę nadlewek, ślady łączenia form i nie doskonałości.

Mamy tu także: bardzo delikatne wgłębne linie oraz nitowania; wyżej wymienione dwie opcje oszklenia; możliwość zamkniętych/otwartych klap; 9 malowań (włoskie, szwedzkie, węgierskie), co prawda wszystkie mają prawie identyczne schematy w instrukcji, ale na stronie TUTAJ bez problemu można odnaleźć jak one wyglądały w rzeczywistości.

 

Instrukcje można obejrzeć TUTAJ

 

Oczywistą oczywistością jest, że zamierzam zrobić ten model, ale z racji dużej ilości "w poczekalni" pewnie zacznę go w czerwcu. Malowanie już sobie wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.