Skocz do zawartości

Modeliki trącące "myszką " 1:72


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy bylem piękny i mlody ) a modele zdobywalo sie na gieldzie lub z drugiego obszaru płatniczego czyli ponad 25lat temu(ale ten czas leci ) I wzrok byl lepszy ,wtedy też kleilem "krasnale " w skali 1:72 .Modeli już nie ma,ale zostały zdjęcia ktore postanowilem pokazać na forum .Niejednemu ze starszego pokolenia moze zakrecić sie lezka na widok modelikow .Nie są one szczytem perfekcji no ale w tym czasie malowalo się wszystkim co bylo pod ręką a kupiony model lub farbkę pieściło sie jak jakąś cenną rzecz aby nie dpuścic do zepsucia.Wszak za farbę jak i model na gieldzie placilo sie czasami pół pensji

Jako ciekawostkę podam to że na Airacobrze panienkę malowalem ręcznie a jeden z FW 190 byl pryskany pistoletem zrobionym z buteleczki i dwoch igieł ,a powietrze dostarczalem z gumowego żółwia do pompowania materacy

 

skanuj0023.jpg

skanuj0024.jpg

skanuj0025.jpg

skanuj0026.jpg

skanuj0027.jpg

skanuj0028.jpg

skanuj0029.jpg

skanuj0030.jpg

skanuj0031.jpg

skanuj0032.jpg

skanuj0033.jpg

skanuj0034.jpg

skanuj0035.jpg

skanuj0036.jpg

skanuj0037.jpg

skanuj0001-1.jpg

skanuj0002-2.jpg

skanuj0003-2.jpg

skanuj0004-2.jpg

skanuj0005-1.jpg

skanuj0006-1.jpg

skanuj0009-1.jpg

skanuj0010-1.jpg

skanuj0011-1.jpg

skanuj0012-1.jpg

skanuj0013-1.jpg

skanuj0014-1.jpg

skanuj0019-1.jpg

skanuj0020-1.jpg

skanuj0021.jpg

skanuj0022.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja i tak zacna!

Ja mieszkałem w małej miejscowości i dla mnie wówczas istniały tylko Jak-1, Łoś, Czapla i Ił-2M3....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja i tak zacna!

Ja mieszkałem w małej miejscowości i dla mnie wówczas istniały tylko Jak-1, Łoś, Czapla i Ił-2M3....

Owszem też je mialem i to z pierwszego miotu(a ile bylo stania w kolejce w Skladnicy Harcerskiej!!) niestety ich nie uwiecznilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż się łza w oku kręci... ehhh to były czasy... super modeliki, super sklejanko tzn droga przez męki ale co tam... jaki był efekt!!! a stanie w kolejkach... to było to!!! jaka satysfacha jak udawało się dostać coś z półki po dwu godzinnym odstaniu w ogonku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za panienkę z Kobry to specjalna nagroda

Twin Mustang zajeżdża starym dobrym frog/novo

Ach... jeszcze ten subtelnie połozony czerwony lakier na ogonie Albatrosa

Z tego co pamiętam to Twin Mustang byl z Monogramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Twin Mustang byl z Monogramu

Kurczę, to ten lepszy! Ja mam do tej pory ten z hobbycrafta... ale kupiony stosunkowo niedawno

Trochę tego miałeś, pewnie kieszeń piszczała? Pamiętam te ceny, chodziłem na Skrę, by chocby na pudełka popatrzec przez parę godzin :| Niektóre fajne są, inne mniej, ale ... cóż , dawnych wspomnień czar

I jeszcze jedna uwaga - częśc tych modeli nadal jest produkowana!!! Revell w zeszłym roku szmatopłaty z lat 60-tych wznawiał. Mają samozaparcie chłopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były czasy , masz za wspomnienia . Przyjemnie pooglądać Twoje letadła (stara dobra szkoła ) . Ja na początku lat 90-tych przeszedłem na pancerkę w trzy-piątce , ale zaglądam tu i podziwiam , bo szmatopłaty zawsze mnie pociągały. Szkoda że nie robiłem zdjęć .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe mnie wtedy na świecie nie było jak Ty robiłeś te modele No piękna kolekcja. Modelarz najlepszy jest taki jak kucharz - z niczego potrafi zrobić coś pięknego. Tu mam na myśli namalowaną przez Ciebie kobitkę Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne modele,mają swój urok.Przypomniałem sobie jak sam sklejałem Jaki ,Łosie,Czaple.Będąc na koloni w NRD zakupiłem kilka modeli z Veb Plasticard,ale to była wtedy radość.Czasami udało się kupić Humbrola,ale przeważnie kombinowałem z farbami,malowałem tym co było pod ręką.NRDowskie pasażery zawierały farby ,to był dopiero rarytas.Jak pokazałeś swoje modele wzięło mnie na wspomnienia sentymentalne,to były czasy.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne modele,mają swój urok.Przypomniałem sobie jak sam sklejałem Jaki ,Łosie,Czaple.Będąc na koloni w NRD zakupiłem kilka modeli z Veb Plasticard,ale to była wtedy radość.Czasami udało się kupić Humbrola,ale przeważnie kombinowałem z farbami,malowałem tym co było pod ręką.NRDowskie pasażery zawierały farby ,to był dopiero rarytas.Jak pokazałeś swoje modele wzięło mnie na wspomnienia sentymentalne,to były czasy.Pozdrawiam!

A przypomnialo mi się co do tych rożnych kombinacji,Mialem kiedyś z KP Avie 199 (nie wiem czy dobrze napisałem numer ,no ale mniejsza oto)

Jak wiecie raczej w sklepach nie bylo niemiaszkow no wiec na bazie tej Avii zrobilem sobie Messerka 109 .Oczywiscie znaki byly malowane recznie (bo kto tam myślał o swastykach i krzyżach..To samo zrobiłem z Sibelem Efekt byl oplakany no ale mialem hitlerowskie samoloty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.