Skocz do zawartości

Sherman Marines 1:35 Italeri + Part + RB Model


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Model skończony, miało byc trochę szybciej ale cóż, nie udało się. Model według mnie dośc ładnie się prezentuje. Jestem z niego zadowolony, mi się podoba, ciekawe jak Wam przypadnie do gustu.

DSC01514.JPG

DSC01521.JPG

DSC01518.JPG

DSC01512.JPG

DSC01513.JPG

DSC01515.JPG

DSC01517.JPG

DSC01520.JPG

DSC01522.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie, nareszcie zrobiłem jakiś model który się podoba.

 

Gąsienice na wieży pordzewiłem pudrem Yamyi Weathering Master B, wyszło tak sobie, chyba będzie lepiej wygląda jak to poprawię rdzawym washem.

 

Co do błota, to miałem z nim drobne problemy, a mianowicie jako podstawę użyłem białego talku z dodatkiem pasteli i farb, na początku kolor był fajny, ale potem bardzo zjaśniał, zrobił sięprawie biały. Chyba muszę pomyślec nad nowym sposobem na błotko.

 

Co do ubłocenia czołgu, to takie klimaty mi się podobają, zresztą gąsienice nie były zbyt ciekawe, więc je ubłociłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się nie podoba:

- mocowanie narzędzi, blaszki by się przydały

- siatki na włazach, robione wg. jakiegoś foto czy własna inwencja? Zauważ, że wystarczy granat wsadzić pod siatkę i tyle z jej funkcjalności...

 

Ale ogólnie jak wcześniej napisano, wygląda groźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherman prezentuje się realistycznie i tak...groźnie.

Dla mnie sherman nie może wyglądać groźnie.

 

Model jest ładny, ale po co robiłeś rdzę na gąsienicach? Żeby mieć takie rdzawe gąski to musiałby stać w garażu(ogrzewanym ) przez jakieś pół roku nie ruszany. Ogólnie mi się podoba, ale te gąsienice.... Dodatkowe na wieży to jak najbardziej, ale na eksploatowanych to więcej rdzy nie rób. Jednak sama rdza ci fajnie wyszła, w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociapciałeś skrzynkę amunicyjną złotą farbą a poza tym ok

Co do Sherman to np. Tygrys czy Twardy wygladają groźnie w każdej sytuacji ale Sherman w każdej wygląda jak lamus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "rdza" na gąsienicach, to nie miała byc rdza, ale taka jakby baza do dalszego tytłania gąsek, niestety po dodaniu white spiritu do startej pasteli barwa stała się bardzo agresywna, myślałem, że zciemnieje, ale guzik, została rdzawa. Czas zainwestowac w pigmenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "rdza" na gąsienicach, to nie miała byc rdza, ale taka jakby baza do dalszego tytłania gąsek, niestety po dodaniu white spiritu do startej pasteli barwa stała się bardzo agresywna, myślałem, że zciemnieje, ale guzik, została rdzawa. Czas zainwestowac w pigmenty...

 

A to całkiem inna sprawa.... To zabłoć te miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po dodaniu white spiritu do startej pasteli barwa stała się bardzo agresywna

wielokrotnie wspominano(nawet ja) na forum, że tak sie zachowują...jak widać lepiej odczuć na własnej skórze

 

Poza narzędziami model dobry.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie też do rdzy :P

w moim wątku kiedy zrobiłem na shermanowskich gąskach stalowe przetarcia, dowiedziałem się że były to gąski gumowe a rdza nachodzi też na te elementy a z tego co wiem to to jest utlenianie metalu a nie gumy. Jak z tym będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.