Skocz do zawartości

Czołg lekki 7TP-1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym zaprezentować swój pierwszy model wraz z warsztatem na tym Forum. Tematem mojej dłubaniny jest:

574297343.jpg

Model będzie prosto z pudełka, jeśli będzie trzeba to przerobię coś we własnym zakresie. Liczę na Waszą pomoc, bo w pancerce II RP jestem zupełnie zielony.

In-box:

104de62b337b10bc.jpg

87dedc3e7313fa54.jpg

bce9c6479834e387.jpg

bc45cf96ce9b2550.jpg

Pierwsze fotki z prac dziś wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po przerwie Zgodnie z zapowiedzią wrzucam fotki z postępu prac. Wiele tego nie ma, ale bryła pojazdu już jest, a to bardzo motywuje

a51fc1839c8f1395.jpg

014456dd3459e66d.jpg

01826506d79e4535.jpg

0199fd613f3809c6.jpg

f4a6fc5200b4daaa.jpg

Płyta boczna przy silniku do poprawki- zobaczyłem to dopiero na zjdęciach. I powstał mały problem, a mianowicie co zrobić z liniami powstałymi po sklejeniu zaznaczonymi na ostatnim zdjęciu czerwoną linią-zaszpachlować czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie modelu do takiego stanu zajęło mi 1,5 godziny. Sklejonych jest 26 części I o dziwo elementy są całkiem nieźle spasowane. Normalnie chylę czoła przed Miragem. W życiu bym modeli tej firmy nie podejrzewał o taką jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie modelu do takiego stanu zajęło mi 1,5 godziny. Sklejonych jest 26 części I o dziwo elementy są całkiem nieźle spasowane. Normalnie chylę czoła przed Miragem. W życiu bym modeli tej firmy nie podejrzewał o taką jakość.

Nie chwal dnia przed zachodem ...

Mógłbym wymienić długą listę błędów jakie robi Mirage w modelach 7TP/Vickers. O ich "wnętrzu" w ogóle nie ma co rozmawiać. Czekam na dalsze prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendrass1 wiem że ten model ma kupę błędów merytorycznych, chodziło mi o składalność tego zestawu, która jest całkiem niezła. Tylko gąski są takie sobie-chyba kupię ogniwkowe RPM-u. Miał ktoś ten zestaw w rękach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam 4 czy 5 zestawów czekających na założenie ale to nie łatwa sztuka. Ktoś tu nie tak dawno zakładał chyba te ogniwka, nawet fajny pomysł miał z wykorzystaniem taśmy klejącej. RPM=kupa pracy, jak masz kasę bierz firule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kupię friuli do tego modelu, traktuję go jako zapoznanie się z materiałem przed sklejaniem jednowieżowego 7TP, do którego chcę dołożyć blaszki Abera i być może wnętrze. Wtedy zastanowię się nad metalowymi gąskami. A tak w ogóle to Friulmodel produkuje gąski do tego podwozia? Szukałem w sklepach i nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kupię friuli do tego modelu, traktuję go jako zapoznanie się z materiałem przed sklejaniem jednowieżowego 7TP, do którego chcę dołożyć blaszki Abera i być może wnętrze. Wtedy zastanowię się nad metalowymi gąskami. A tak w ogóle to Friulmodel produkuje gąski do tego podwozia? Szukałem w sklepach i nie mogłem znaleźć.

OK, firulki to te same do do T26, blaszki Abera to już bajer, wnętrze ? a silnik masz ? Bo trzeba je montować z kilku zestawów i sporo dorabiać samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gąski są takie sobie-chyba kupię ogniwkowe RPM-u. Miał ktoś ten zestaw w rękach?

to życzę powodzenia w Wawie szukam i gąsek i blach il ufy nie ma nigdzie

 

używaj internetu stary lufa jest czasami do dostania na allegro, gąski bywają często. Poza tym na pewno są u martoli w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gąski są takie sobie-chyba kupię ogniwkowe RPM-u. Miał ktoś ten zestaw w rękach?

to życzę powodzenia w Wawie szukam i gąsek i blach il ufy nie ma nigdzie

 

używaj internetu stary lufa jest czasami do dostania na allegro, gąski bywają często. Poza tym na pewno są u martoli w sklepie.

Na pewno, to Kopernik nie żyje, w Jadarze są lufy i powinny być blachy do 7 TP jedno i dwu wieżowego, co do gąsek to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, to Kopernik nie żyje, w Jadarze są lufy i powinny być blachy do 7 TP jedno i dwu wieżowego, co do gąsek to nie wiem.

 

Skala a przejrzałeś chociaż ofertę sklepu czy mówisz to z takim samym przekonaniem jak o monografii 7TP, której nie miałeś do pewnego momentu w rękach. Tak się składa, że ja wszystkie moje gąski tam kupiłem, a jak nie mają to dadzą Ci nr bezpośrednio do producenta. Nie bądź taki do przodu bo Ci z tyłu zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.