Skocz do zawartości

Czołg lekki 7TP-1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kacprze ... a wiesz, że się palców nie pcha między drzwi a futrynę ?

Nie wiem bo jeszcze młody jestem i całe życie przede mną. A nie lepiej na PW sobie wszystko wyjaśnić raz, a dobrze, albo podczas spotkania na żywca przy paru mocniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacprze ... a wiesz, że się palców nie pcha między drzwi a futrynę ?

Nie wiem bo jeszcze młody jestem i całe życie przede mną. A nie lepiej na PW sobie wszystko wyjaśnić raz, a dobrze, albo podczas spotkania na żywca przy paru mocniejszych?

Skoro młody jesteś, to za taką też uznam Twoją wypowiedź. Zaśmiecamy Widdowi wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam mówię że nie ma w Wawie oblatałem wszystko i nawet jak jest w ofercie na necie to odzwaniają i mówią nie ma i nie wiadomo kiedy będzie proszę się dowiadywać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dyskusja rozpętała Gąski RPM-u są w księgarni na Świętokrzyskiej, a przynajmniej były tydzień temu. Blaszki są w ofercie zarówno Jadaru i jak i Martoli. W obu sklepach mają status produktu dostępnego, więc pewnie da się je kupić. Lufa sie może na allegro trafi.

Jendrass1 Ten 7TP jest w fazie zbierania materiałow zdjęciowych. Na razie nie mam nawet modelu, a co dopiero mówić o dodatkach. Zacznę wszystko kupować mniej więcej za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, jak skala72 i Jendrass1 sie sprzeczają lepiej ich pozostawić samych i się nie wtrącać bo można oberwać

A ja mam pytanie ile srednio kosztują blachy do 7TP ?

Chciałbym takiego zrobić a bez blach wyglada co najwyzej dobrze, według mnie taki pojazd musi wyglądać bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace powoli idą do przodu. Ogarnąłem układ jezdny, teraz czekam na gąsienice RPM-u. W sumie to już niewiele zostało mi "pracy konstrukcyjnej"- parę detali, uchwytów, gąski, potem szpachlowanie i czas na malowanie

Fotki:

c3235ecda3090868.jpg

368629223db346f2.jpg

297686f8f18aa081.jpg

23fca2a15aad6947.jpg

PS. Układ jezdny jest zamontowany na modelu na sucho, dlatego niektóre elementy mogą być krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał zdjęciowy ? Przecież, Ty już masz większość wozu złożone!:) Przepraszam za pomyłkę z poprzedniej strony, bo tak przywykłem do 7TP Widda, że aż wyszła gafa. Moja wina, kajam się.

Co do gąsek, luf, blaszek to widzę, że nasz mądraliski jednak słabo szukał po warszawskich sklepach, bo się wszystko magicznie znalazło.

 

peter - osłony magazynków? chodzi Ci o tą "narośl" na każdej wieży tak ? Powinna przylegać, nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter- dzięki za uwagę. Coś z nimi pokombinuję. Mam jeszcze pytanie odnośnie tylnych drzwi do silnika- uchwyt do otwierania powiniem być tylko na lewej połówce tych drzwi czy może na obu? Ze zdjęć które mam wynika że na lewym skrzydle uchwyt jest na pewno, zaś prawej nie widać zbyt dobrze, a jeśli już coś widać to nie ma tam uchwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ta "narośl", gdzieś widziałem zdjecie że to osłony magazynków które występowały tylko na polskich dwuwiezowych Vickerso pochodnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz-masz, wołasz-biegną

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/9c1f_1.jpg

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/7tp_1_copy1.jpg

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/0656_1.jpg

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/20_copy7_copy.jpg

http://img.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/244c_1.jpg

Ł.Sosnowski - jesteś troszkę leniwym badaczem, wszystkie te zdjęcia pochodzą z najświeższej (IV) odsłony zdjęć 7TP na odkrywcy, 4 minuty szukania. oj oj oj :P

Mój typ brzmi jedna rączka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mamy dostępu do FTP. Serwery ciągle się walą i zmieniliśmy adres. Teraz w sieci sa dwie takie same strony, ale nowa jest aktualizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie mamy dostępu do FTP. Serwery ciągle się walą i zmieniliśmy adres. Teraz w sieci sa dwie takie same strony, ale nowa jest aktualizowana.

To czemu nie zrobicie przekierowania na tą domenę prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem. Jedna literka pomylona. Tylko polskie wieżyczki miały pudelkowe osłony, ale nie na magazynki ckm, ale wkm 13,2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.