Skocz do zawartości

AMX-30/105 1/72 Heller


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne rzeczy się ostatnio u mnie dzieją, stąd wpadł mi dość ciekawy pomysł na prezent. Wybór padł na coś taniego, współczesnego i w 72. Początkowo miał to być T-62 Italki, później któryś z Leopardów 1 też Italki. Niestety nie mieli tego na stanie sklepu,a ja nie miałem czasu na zamówienia. W oko mi wpadł ten francuz, a że ciekawiło mnie jak się składa tego typu 'niskonakładowe' modele, długo się nie zastanawiałem.

Po otwarciu pudła ukazało się to:

 

81057328.th.jpg 34830793.th.jpg 55317599.th.jpg 23644925.th.jpg

 

Pierwszą myślą było: "Niezły budyń....", na drugą już zabrakło czasu, bo wziąłem się do roboty. I tak:

 

16.44 - 17.00 - mycie ramek

17.00 - 18.30 - składanie wieży

 

Po wstępnym sklejeniu wieży stwierdziłem, że jak na razie tragedii nie ma. Przy większej ilości czasu na pewno zapoznałbym się z materiałem zdjęciowym, a co za tym idzie dołożyłbym fakturkę odlewu, boczne kosze z drutu i poprawił km, a właściwie zrobił lufę od podstaw. Do tego 105-tka dostałaby nową szmatę na lufę, a 'uszy' montażowe otwory do zaczepiania haków. Co ciekawe jamek skurczowych nie odnotowano, szpachli użyłem tylko raz i to od spodu kosza wieży, a papier ścierny przydał się przy łączeniu góry wieży z jej dnem. Nie źle jak na model z grosze, no nie?

 

86899933.th.jpg 48997819.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce z tworzywową materią stwierdzam, co następuje: plastik jest tak miękki, że można go ciąć paznokciem... Czy to plus, czy minus, kwestia upodobań. Po obrobieniu wszystkich kółek dla mnie jest to wada.

Czas na podwozie:

 

18.30 - 19.20 - składanie góry kadłuba

19.20 - 19.30 - przerwa techniczna wc

19.30 - 20.30 - wanna i kola podtrzymujące

12.30 - 15.30 - koła nośne, napędowe i napinające

 

73137509.th.jpg

 

15.30 - 16.00 - preszajding

 

28329764.th.jpg

 

Na razie idzie zaskakująco lekko... Podejrzanie lekko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gąski są tragiczne... Ktoś musiał się nieźle się namyśleć, żeby nam życie 'umilić'. Co mam zamiar z nimi zrobić? Założyć i tyle. Jak już wspominałem przy tym modelu odkładam suwmiarkę w kąt

 

16.00 - 17.00 - Pierwsza warstwa vallejo 045 Royal Purple

8.00 - 9.00 - Druga warstwa tegoż samego

 

31475057.th.jpg

 

9.00 - 10.40 - Bandaże na kołach jezdnych

 

34823939.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy model

Pamiętam, że skleiłem go w niecałą godzinę wyrywając części z ramek (początkowo wycinałem ale mi sie znudziło) i zadziory zostawały

 

U mnie był duży problem z przyklejeniem tylnej ściany do podwozia.

Gąsienice są także za długie o kilka ogniw.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16.30 - 17.00 - Lakier matowy

17.00 - 19.00 - Poprawki pędzlem, domalowanie pierdółki etc

 

I tak uwalony na Królewski Fiolet i z klejem CA w zębach dobrnąłem do końca budowy... A co za tym idzie,

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANIE

 

77882678.th.jpg 79779146.th.jpg 66992865.th.jpg

 

PzH buduje się od dwóch lat z dużymi przerwami, jak ją zmęczę, na pewno podzielę się na forum. Co do AMXa to jestem mile zaskoczony. Z braku czasu nie myślałem nawet o szpachli, a mimo to nie pojawiły się jakieś koszmarne szpary, albo inne niedoróbki. A gąski.... długo by na ich temat bluzgać.

Dzięki za uwagę, zamykamy teatrzyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.