Skocz do zawartości

Diorama "Ostatni Bastion", skala 1/72


tomek14147

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Rzutem na taśmę dodaję moją następną konkursową pracę, czyli moją pierwszą dioramkę.

Co prawda dioramka ta miała nie powstać(jeszcze nie teraz), ale przygoda z Shermane poniekąd zmusiła mnie do tego(teraz już wiem, że model + white spirit = zniszczony model).

Moją pracę można obejrzeć w tym wątku warsztatowym.

Wymyśliłem sobie taką historyjkę:

Ardeny, styczeń, rok 1945. Trwają ciężkie walki między wojskami niemieckimi i amerykańskimi. Po kilku dniach ofensywy niemcom udaje się wypchnąć amerykanów z ważnego strategicznie miasteczka. Aby pomóc obronić miasteczko przed amerykańskim kontratakiem niemieckie dowództwo wysłało kompanię fallschirmjager'u oraz kilka pojazdów. Niestety podczas zrzutu kilku(nastu?) spadochroniarzy nie trafiło w strefy lądowania. Część z nich miała szczęście i dołączyła do konwoju jadącego do miasta. Żołnierze otrzymali rozkaz obrony miasteczka do ostatniego człowieka.

 

Zasadniczo jestem z niej zadowolony, ale ze względu na ilość zużytych matriałów(głównie pigmentów) nie planuję szybko zrobić następnej(chociaż, kto wie?)

Fotki:

DSC00063.JPG

DSC00064.JPG

DSC00065.JPG

DSC00066.JPG

DSC00067.JPG

DSC00068.JPG

DSC00069.JPG

DSC00070.JPG

DSC00071.JPG

DSC00072.JPG

DSC00074.JPG

DSC00075.JPG

DSC00076.JPG

DSC00077.JPG

DSC00078.JPG

DSC00079.JPG

DSC00080.JPG

DSC00081.JPG

DSC00084.JPG

 

Ze względu na ilość zużytch materiałów, ilość poświęconego czasu oraz "wielkość" pracy, dioramka ta będzie poddana ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Że też komuś się jeszcze chce komentować takie starocie

Cóż chłopaki, macię rację z tym błotem. Mi osobiście ta praca podoba się jakoś mniej niż pół roku temu i teraz zrobiłbym ją zupełnie inaczej, niemniej dużo się przy niej nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilgotne błoto pod koniec grudnia? to ciekawa koncepcja. podobnie jak zrzut niemieckich spadochroniarzy w tej fazie wojny. po operacji Merkury Hitler zakazał takich ekscesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.