Skocz do zawartości

[Pacyfik] TBF/TBM Avenger Italeri 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to Ostachu wtopa ;D

 

 

Oj Ostach kolego ( jeśli wolno mi się tak wyrazić ), wtopiłeś i to na całego, porzuciłeś Swe "dziecię"i to jeszcze w powijakach

A wracając do tematu to na razie jestem zmuszony z powodu braku farb i powrotu do pracy ( po 2 tygodniach błogiej laby ), oj jakże mi się nie chce, zawiesić moje modelarskie swawole. Mam nadzieje, że w pierwszy weekend majowy nastąpi już szczęśliwe zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli ale do przodu, w związku z wręcz idealną pogodą moje chęci do modelarstwa nieco opadły. Kalki siadły fatalnie, pomimo użycia do nich płynów z Model Mastera ( chyba jednak nie był to dobry wybór ), zdjęcia błyszczą się ponieważ sido jeszcze do końca na nich nie wyschło.

 

c47e3bdcafc15cd0med.jpg

95f8ca176be53446med.jpg

7f0f35f918f714d7med.jpg

e23586f3eee946fcmed.jpg

d76a1a2ca9f0ad8emed.jpg

44bbef4821b27e9amed.jpg

fd9d417b3d1f43cdmed.jpg

5e7367b33e8c8022med.jpg

2ce87d046c054b3cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to tylko moje zdanie, wygląda to niezwykle realistycznie, ale wydaje mi się że np we wnękach troche za bardzo to za paskudzone ?

Ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

METYS, mógłbyś opisać, jak zrobiłeś takie cudne zacieki? Olejami?

Nie wiem, czego chcesz od kalek, dla mnie świetnie siadły ;)

 

Jachud3 zacieki robiłem farba olejną rozcieńczoną white spirit-em ( dość gęsta mieszanka ). Nakładałem odrobinę mieszanki, przecierałem ją lekko patyczkiem do uszu zwilżonym w\w specyfikiem po czym rozcierałem paluchem zgodnie z kierunkiem spływu.

Tak efekt końcowy kalek może i nie jest aż taki zły, ale to tylko dlatego, że zdjęcia nie ukazują całego ogromu tragedii. Pomimo użycia płynów, kalki nie chciały się zapadać w linie podziału i łapały pod siebie powietrze.

 

No i jak ja mam teraz swojego zaczynać? Wszyscy będą wyśmiewać i porównywać do Twojego...

 

Zaczynaj,zaczynaj. Ja z przyjemnością pooglądam Twoje wypociny A co do porównywania, to do końca jeszcze daleko i jak znam siebie i swoje możliwości to efekt końcowy będzie powalający- in minus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... muszę sie merytorycznie przyczepić... Jeśli robisz malowanie z USS Mission Bay... to on niewiele z Pacyfikiem ma wspólnego... zaraz po zwodowaniu w Kalifornii popłynął przez kanał Panamski do Maroka... i siedział na Atlantyku do 1947 chyba

Ale zwodowany nad Pacyfikiem i tej linii obrony należy się trzymać...

 

Dlatego mój będzie nowozelandzki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde... muszę sie merytorycznie przyczepić... Jeśli robisz malowanie z USS Mission Bay... to on niewiele z Pacyfikiem ma wspólnego... zaraz po zwodowaniu w Kalifornii popłynął przez kanał Panamski do Maroka... i siedział na Atlantyku do 1947 chyba

Ale zwodowany nad Pacyfikiem i tej linii obrony należy się trzymać...

 

Dlatego mój będzie nowozelandzki )

 

 

Toś mnie nie pocieszył, i tak już dla projektu zmieniłem malowanie. Pierwotnie model został za nabyty w celu wykonania Len Sharon ( strasznie podoba mi się ten kamuflaż ).

A co jeśli potraktujemy projekt jako dotyczący sprzęt używanego na Pacyfiku, a nie konkretną maszynę. Jeśli oczywiście odbiega to zbyt daleko od ramy i założenia projektowego, to postaram się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko nasz projekt czyli zabawa... ale musimy uważać z tymi malowaniami bo jeszcze ktoś gotów zrobić P-40, Mustanga... czy choćby Shermana w barwach jednostek z teatru europejskiego.

Sam się w ostatniej chwili połapałem i nie zgłosiłem do Projektu mojego Wildcata właśnie z lotniskowca operującego na Atlantyku

 

ale... Let's have a fun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagryziemy zęby i jakoś przymkniemy na to oko

 

Pracuj dalej. Widzę, że kalki siadły podobnie jak na moim Korsarzu miejscami, zwłaszcza napis "GUN". Ja już się nauczyłem, żeby szlifować na gładko przed kalkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chachacha miałem dziś zrobić drugie skrzydło i stateczniki a zamiast tego trzeba się przy aucie pobawić ( siła złego na jednego ). Siostrze wczoraj prawie się udało zderzak urwać cały

Ostach a czym szlifujesz, papierem wodnym, jeśli tak to o jakiej gradacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Korsarza to szlifowałem już po szkodzie. Nie wiem co to za papier, może z 1000, i tak na mokro, lepszy efekt był niż na sucho. Ale lepiej chyba jeszcze drobniejszym. U mnie to była wina turbomatowego podkładu z proszkiem na powierzchni, który niedokładnie zlikwidowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej farby użyłeś do górnych powierzchni ?

Rozpoczynam właśnie budowę tego modelu w oznaczeniu N16 z USS Natoma Bay . Instrukcja podaje jako kolor górnych powierzchni Blue Angel Blue (Gloss) FS 15050 ale według wszelkich publikacji które przejrzałem powinien to być Non Specular Sea Blue FS 35042 matowy lub ewentualnie Semi Gloss Sea Blue FS 25042 . Z barwą wnętrza też jest zamieszanie , ja zastosowałem podobnie jak Ty kolor interior green na wszystkich powierzchniach .

Fajnie Ci idzie, będę zaglądał i podpatrywał .

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej farby użyłeś do górnych powierzchni ?

Rozpoczynam właśnie budowę tego modelu w oznaczeniu N16 z USS Natoma Bay . Instrukcja podaje jako kolor górnych powierzchni Blue Angel Blue (Gloss) FS 15050 ale według wszelkich publikacji które przejrzałem powinien to być Non Specular Sea Blue FS 35042 matowy lub ewentualnie Semi Gloss Sea Blue FS 25042 . Z barwą wnętrza też jest zamieszanie , ja zastosowałem podobnie jak Ty kolor interior green na wszystkich powierzchniach .

Fajnie Ci idzie, będę zaglądał i podpatrywał .

 

Pozdrawiam Jarek

 

Jarku myślę że jak będziesz tak kombinował z kolorami to się tylko zestresujesz Ja do malowania użyłem Blue Angel Blue FS25102 z palety Vallejo, i myślę że też jest dobrze. Jeśli chodzi o wnętrze, to po przeglądnięciu kilku publikacji sądzę że interior green jest kolorem właściwym na jego całość. Poza tym nie wydaje mi się aby w realiach wojennych jakiś magik- artysta wpadł na pomysł coby wnętrze tak dla widzimisię malować 2 kolorowo.

Co do Twojego modelu, to mam nadzieję że relacja z jego budowy pojawi się na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że relacja się pojawi z dopiskiem Pacyfik .

Z tymi barwami to wiadomo że w trudnych warunkach w jakich te maszyny były eksploatowane , mam na myśli wodę morską , słońce itp. farby często płowiały i zmieniały odcień także myślę że spokojne można zastosować różne odcienie koloru Dark Sea Blue .

Ja również użyję Vallejo z tym że numeru 70898 FS 35042 ale z pewnością będę mieszał by uzyskać zróżnicowaną powierzchnię .

 

Doszukałem się że instrukcja Accurate Miniatures podaje ten właśnie kolor.

 

bf47326ad515eb62med.jpg

 

Pozdrawiam i czekam na dalszy ciąg prac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek, warunki polowe ale nie mam czasu na nic lepszego. Nałożony RAF Azur Blue z palety ModelMastera. Pierwszy raz malowałem farbą olejna aerografem i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Takie małe pytanie mam: czy przejścia między kolorami kamuflażu powinny być ostre czy rozmyte?

 

4fbbeb8dc7f624a1med.jpg

0472e106ee6f5dc6med.jpg

bbb55add3dd07512med.jpg

8fc6cf7631c42fbfmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.