Skocz do zawartości

Fiat CR.42 Falco - Italeri 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś relacja słowna, bo robota goni

Dół sokoła pomalowany już na szaro i zabezpieczony olejnym matem Humbrola. Z jednej strony zrobiłem "naciągi"..... szlag mnie prawie trafił Teraz wiem, co czują wszyscy szmatopłatowcy.. współczucie, chłopaki Dalej z robotą pewnie coś ruszy w weekend, bo w szkole to wariactwo na całego związane z końcem roku 3-cich klas..... następny update z fotkami będzie ;P

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK -> obiecałem fotki, więc daję.

Co nowego? Pomalowałem całość, dokleiłem bomby. Wniosek po malowaniu? NIGDY WIĘCEJ Sand Model Mastera :/ Po 3 warstwach ledwo ja odróżniłem od szarego na spodzie samolotu, więc pomalowałem na H93. Efekt o niebo lepszy. Dziś nałożyłem "ciapki" i... mam już po dziurki w nosie tego modelu byle skończyć i potem P-40

Jak widać na załączonych obrazkach, nie umiem malować :P Krawędzie natarcia to koszmar.... o granicach koloru nie wspominając.

Błagam, nie bijcie mocno :

DSC02875.jpg

DSC02879.jpg

DSC02881.jpg

DSC02882.jpg

DSC02884.jpg

DSC02888.jpg

DSC02890.jpg

DSC02891.jpg

DSC02894.jpg

 

P.S.: przed sekundą zauważyłem, że zapomniałem pomalować tylnego kółka

P.S. 2: oczywiście wszelkie mazy piaskową na zastrzałach obowiązkowo do poprawy są, ale nie dziś... mam dooość

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja już po egzaminach gimnazjalnych i za b-17 zacząłem się brać powoli

 

Dobra... z tego co znalazłem:

1.Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten piaskowy kolor ma jakieś smugi lub farba ma za grubą warstwę.

2.Śmigło:

-wydaje mi się, że za bardzo odstaje od silnika, oryginał też tak miał?

-mam wrażenie jakby to śmigło z przodu nie było malowane

 

To tak co zauważyłem, a tak to człowieku zazdroszę Ci cierpliwości, jak na takie maleństwo, to piknie zrobiony, tyle tych kropek itd. Ogólnie ładnie wygląda, nie mogę się doczekać galeryjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Śmigło:

-wydaje mi się, że za bardzo odstaje od silnika, oryginał też tak miał?

-mam wrażenie jakby to śmigło z przodu nie było malowane

Zapomniałem napisać, że śmigło nie jest jeszcze przyklejone Sorry, zapomniałem po prostu A co do malowania -> jest pomalowane Musisz mi uwierzyć, to ten sam kolor co na spodzie samolotu.

1.Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi się, że ten piaskowy kolor ma jakieś smugi lub farba ma za grubą warstwę.

Taaa, kochana, piaskowa H93... no cóż, starałem się :P

 

P.S.: Co do 'odstawania' śmigła:

3.%20FIAT%20CR.42%20FALCO.jpg

02.jpg

I jeśli chodzi o kolor:

Cr01-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak śmigiełko nie jest przyklejone to piękny modelik będzie na fotach jest po prostu śmigło bliżej kadłuba, a w modelu było za daleko i o to mi chodziło a jeśli chodzi o kolor śmigła to zwracam honor czekam na galerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby rozwiać wątpliwości moja szkoła jest zespołem szkół a ja jestem w I LO ;P

Chodziło mi o stosunek umiejętności do wieku, u Ciebie jest świetnie, stąd mój podziw, choć sam jestem młodszy

 

Już to kiedyś mówiłem, że młodzież opanowuje forum! Byleby ta młodzież była na poziomie, a po modelach widzę, że jest.

 

Modelik bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz,zaraz,kolego, ale ja widze tylko z prawej strony naciągi między zastrzalami...

Wiem, nie zrobiłem jeszcze z drugiej, bo.. za mało ramki rozciągnąłem za pierwszym razem Trochę głupie, ale nie mam żywnie czasu usiąść i to zrobić ale w weekend majowy na 100% kończę całość.

Chodziło mi o stosunek umiejętności do wieku, u Ciebie jest świetnie, stąd mój podziw, choć sam jestem młodszy

Nie no, co jak co ale ten model się nijak nie umywa do B-2 A u mnie nie jest tak świetnie jak piszesz

Byleby ta młodzież była na poziomie, a po modelach widzę, że jest.

 

Modelik bardzo mi się podoba.

dzięki

czekam na galerię

już niedługo

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.