Skocz do zawartości

Fiat CR.42 Falco - Italeri 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów zacząłem kleić taki oto modelik:

 

DSC02814.jpg

 

Dokładniejszy in-box TUTAJ.

Zacząłem go również, coby sobie przyspieszyć budowę P-40 na Projekt Pacyfik (gniew Ostacha może być okrutny... )

A więc, skromny początek:

pomalowane śmigło na Flat Gull Grey MM:

DSC02816.jpg

skleiłem bomby i wyciąłem oraz oszlifowałem koła (jedno na fotce, drugie 'się maluje':

DSC02821.jpg

 

Mam nadzieję skończyć go dość szybko (patrz: może na maj się wyrobię ), kończę B-17 i .....

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem go również, coby sobie przyspieszyć budowę P-40 na Projekt Pacyfik (gniew Ostacha może być okrutny... Twisted Evil )
Ej no! Dziwna logika - zacząć nowe, żeby następne zacząć prędzej :P ale no rozumiem, że kolejka.

 

Kaleczki tu dasz oczywiście jedyne właściwe szwedzkie? :P :P :P :P o, a propos, przypomniało mi się, że mam Gripena do skończenia :P ale ciiii to tajemnica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaleczki tu dasz oczywiście jedyne właściwe szwedzkie? :P :P :P :P

Wiesz, że się nad tym mocno zastanawiałem? Ale przejrzałem malowanie - białe.... kłaść biały z pędzla.. no w sumie jeszcze ok ale patrzę do farb, znajduje białą, otwieram - kamień więc robię włoskie z bombami ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza dłubanina + 'malowanina'

kokpit częściowo sklejony, machnięty flat gull grey:

DSC02828.jpg

DSC02822.jpg

kolektor spalin NA RAZIE pomalowany na rust H113, wszelkie inne okopcenia wylotów zrobię później:

DSC02831.jpg

dokleiłem do połówek kadłuba stateczniki poziome i dolne płaty:

DSC02832.jpg

i spasowanie na sucho:

DSC02833.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go bez górnego płata będzie śmiechowo wyglądał

Moja matka, jak zobaczyła złożonego Sokoła na sucho, powiedziała: "I już? Tak wyglądał? Czego to Ci Włosi nie wymyślili...."

 

Co do farby - tak ma być Zobaczymy, jak będzie kontrastował z kamuflażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brabazon, Marudek - kąt trzymają, sprawdzałem Poza tym, łatwiej (przynajmniej dla mnie) wkleić je teraz, gdyż po sklejeniu połówek ciężko byłoby mi utrzymać geometrię maszyny z dwoma kiwającymi się na kleju płatami...

A co do spasowania to przeanalizowałem dogłębnie instrukcję Italeri i stwierdziłem, że wygodniej będzie wkleić, poszpachlować i wyszlifować teraz, niż później bawić się razem z górnym płatem. Podobno są problemy z zastrzałami... pożyjemy, zobaczymy ;)

Dzięki za zainteresowanie

 

P.S.: Ach, zapomniałbym. Jak widać, jest do wykonania mało sznurowania w tym modelu.. czy ma ktoś zdjęcia lub mógłby mi powiedzieć, czy owe 'wiązania' stykają się? W sensie czy mają punkt wspólny? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apdejt.

Jest czas wolny, są efekty kokpit już zwashowany i wklejony

DSC02834.jpg

DSC02835.jpg

złożone na sucho dwie połówki.... i jak pięknie wszyściutko widać w środku

DSC02836.jpg

zagłówek w obróbce, proszę się nie bać, nie zapomniałem ;P

skleciłem jeszcze silnik, na razie sklejony, nie szlifowany

DSC02839.jpg

i na sucho wszystko, co zrobiłem dotąd oprócz kół i bomb oczywiście

DSC02847.jpg

jak widać na zdjęciu pomalowałem już śmigło z tyłu czarnym.

 

Zdecydowałem zrobić naciągi z ramki rozciągniętej nad ogniem po zamontowaniu zastrzałów. Jutro pewnie coś ruszy w kierunku podwozia i zastrzałów... na dziś tyle.

pzdr.

 

P.S.: jak nowe tło? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że jest ich mało, lepiej dla mnie będzie z ramki zrobić. Zresztą wizja wiercenia w plastikowej części o grubości circa 0,7 mm mi się nie uśmiecha, zwłaszcza, że nie mam czym wiercić :P A z ramki elegancko, szybko - nie muszę wiercić, na gotowe zastrzały przyklejam i będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie wyszło Widzę, że machnąłeś bomby w takie pół-kamo... ja pomalowałem na zielono, chyba nie będzie źle?

Co do Sokoła to skleiłem kadłub, silnik, karabiny oraz filtr pod kadłubem. Skleiłem i poszpachlowałem także podwozie, zaraz szlifuję. Najprawdopodobniej jutro zrobię fotki i zastrzały.... i to chyba będzie wszystko nawet szybko mi poszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, że jest ich mało, lepiej dla mnie będzie z ramki zrobić. Zresztą wizja wiercenia w plastikowej części o grubości circa 0,7 mm mi się nie uśmiecha, zwłaszcza, że nie mam czym wiercić :P A z ramki elegancko, szybko - nie muszę wiercić, na gotowe zastrzały przyklejam i będzie

No w sumie, to czemu nie... Ciekawe, jak Ci to wyjdzie . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz daję fotki dopadło mnie małe przeziębienie i nie miałem jak pstrykać. Zdjęcia:

DSC02863.jpg

DSC02862.jpg

DSC02858.jpg

DSC02859.jpg

DSC02861.jpg

DSC02864.jpg

DSC02867.jpg

DSC02871.jpg

skala 1:72!

DSC02873.jpg

 

Okolice podwozia i zastrzałów jeszcze nie szpachlowane, trochę szpachli mi odpadło przy wlocie filtra, muszę poprawić

I jak się podoba? :P Jak tło?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.