Skocz do zawartości

Revell Tiger II Ausf. B 1:72


Sangheili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem amatorem modelarstwa, samoukiem, nigdy nie rozmawialem z kims pro o modelarstwie, raczej staralem sie uczyc na bledach. No ale coz, nie wychodzi mi to co zaplanuje , Przesylam tutaj kilka zdjec mojego Tiger'ka skleilem go z pol roku temu i teraz chcialbym cos nowego zmontowac, ale chce uniknac bledow glownie z malowania, dlatego prosze o wszystkie minusy jakie wystepuja w moim dziele , Z gory dziekuje !!:)

397e0fec54c1c998med.jpg

 

1f7b7c1fcd0cb5d3med.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem wdg instrukcji to zrobic... I jak zwykle sie przejechalem z tym brick red humbrolla no ale coz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś dać bliższe zdjęcie gąsek? bo wydaje mi się, że coś tam nieteges jest. Na pierwszy rzut oka model ładnie zrobiony....tylko ten kolor daje po oczach. Poprzeglądaj jakieś schematy malowań w necie lub w literaturze i będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajny, ale wygląda jak pizza a nie jak pojazd wojskowy. Źle dobrana kolorystyka farb. Żółty i zielony może być ale ten pomarańcz to porażka. Jakimi farbami malujesz(firma)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To z tym "zkleilem" to rzeczywiscie palnalem 2. Gąsienice sa troszke krzywo w prawej, mozliwe ze przypilowalem za duzo gdzie, no i laczenia ogolnie nie idealnie mi wyszly, ale i tak lepiej niz w tiger I ktorego dalem do skrzyni i zakopalem gleboko w polu 3. Tak areografem maluje, pistolet modelarski + 50L kompresor w pokoju ale skrecony na 3 bary, chyba ze cos zle uslyszalem i inne cisnienie jest lepsze. 4. Pz Kpfw III ausf. M z tyłu w jednym z zdjec. 5. Washa takie alkoholem po czerwonym tylko czy calość ?? 6. Jestem totalnie zielony z kurzeniem... wszystkie modele sa jak z fabryki, no chyba ze nie odkurzy sie ich to sa jak w zimie po dluzszym czasie , jak mam to przukurzyc? lub dodac efektu uzywania ?? 7. Uzywam farbek humbrol innych nie probowalem 8. Gasienice sa malowane rust + gunmetal, chyba ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski revella w tym modelu niestety wyglądają tragicznie, i na to nic się nie poradzi. Ratunkiem jest dragon. Wash konieczny-ztonuje kolory, i doda głębi-model nadal będzie wyglądał jak z fabryki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche głupie pytanie... skoro to są farbki humbrol... to czym mam zrobic wash? benzyna ekstrakcyjną ... ??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro to są farbki humbrol.

 

To skoro malujesz farbkami humbrol to podam Ci numer farbki rotbraun żebyś już nie zepsuł następnego modelu tym pomarańczem. Mianowicie: Rotbraun - 160, Dunkelgelb - 94, Khakigrun - 117 lub 86.

 

albo wash akrylowy

NIIEEEEEEEEEEEEEEEE!! Próbowałem. Wash akrylowy to lipa ponieważ zbyt szybko wysycha. Lepiej olejny. Po akrylowym robią się paskudne zacieki jak na kartce na którą ktoś wylałby herbatę.

Co do washa olejnego polecam kliknąć ten link i przeczytać:

viewtopic.php?t=6669

Życzę powodzenia w dalszym klejeniu modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.