Skocz do zawartości

Ten pierwszy raz...czyli Tygrys z Normandii


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Jest to mój pierwsz post na tym forum, więc wypadało by się przedstawić.

Na imię mam Przemek, mam 24 lata i od 12 lat zajmuję się modelarstwem.

Na początku był to plastik...potem zafascynował mnie karton. Aktualnie projektuje i buduje modele z kartonu od podstaw. Interesuje się głównie niemiecką bronią pancerną

Jakiś czas natchnęło mnie, by spróbować swoich sił z plastikiem. Celem tego...jest oczywiście budowa modeli ale także nabranie doświadczenia w malowaniu i waloryzacji, które przyda mi się także przy kartonach

 

Na tapetę...poszedł Tygrys. Model prezentowany to Tiger late z zimmeritem z Dragona.

 

Model sklejony...z tym problemów nie było

 

Z malowaniem....już schody. Mam zerowe doświadczenie w malowaniu aerografem. Poczytałem kilka poradników...podglądałem najlepszych i wiedzę teoretyczną zdobyłem

 

Praktyka...cóż...sami oceńcie

 

Bazowy...

 

th_P3080002.jpg

 

Kamo...wybrałem malowanie 102 batalionu czołgów ciężkich z Normandii.

 

th_P4140002.jpg

 

th_P4140001.jpg

 

th_P4140003.jpg

 

Krytyka i podpowiedzi mile widziane

 

P.S. Model malowany farbami Valleyo.

 

Pozdrawiam brać modelarską

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę,

 

Model widziałem na Planetarmor - tam też miałem skomentować no, ale jak się tu pojawił, to czemu nie. Muszę pogratulować ładnego wykonania, bardzo fajnie zrobiłeś to kamo, które generalnie nie przypada mi do gustu (mówię o samym schemacie, a nie o Twoim wykonaniu). Czekam na dalsze postępy z prac, bo i mnie ten Tigerek (DML 6383) czeka (wzbogacam Friulami i lufą RB Model). Chyba nawet podkuszony Twoją relacją, już dziś zacznę ostatni czołg niemieckiego asa pancernego oznaczony numerem 007.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dweler Motywuje mnie to do dalszej walki

 

Pierwsze kroki...w robienie otarć, przetarć...odprysków. Na razie eksperymenty...muszę wyczuć jaką konsystencje ma mieć farba, jak to nakładać

 

Na początku...to co najbardziej narażone było na wszelkie działania sił...czyli układ jezdny. Pierwsze efekty...lekkie otarcia na kołach.

 

th_P4150005.jpg

 

th_P4150006.jpg

 

Jak to zawsze bywa...fotka nie odda tego co widać na żywo. Niemniej jednak...idę testować dalej

 

Pozdrawiam, Przemek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt...to bardziej wyeksponowało detale...niż wygląda na otarcia

 

Dzięki za cynk...przeglądnę jego prace. Odpryski mi nie wychodzą...

Próbowałem...farbami Valleyo na starym modelu...no nie idzie...nie wiem dlaczego :(

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz model w miarę realistyczny to przejrzyj foty archiwalne, bo jakoś ciężko tam zauważyć obicia, ale jeżeli stawiasz na efekt to wal ile wlezie

W sumie to obicia + zniszczone osłony boczne nijak się mają do zimmeritu w idealnym stanie.

Pzdr

Ps. Ładne malowanie wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt...z zimmeme dałem plamę...ani jednego zadrapania. Nawet nie miałem pomysłu na uszkodzenie tego co jest na modelu...

Widziałem na jednym z for zagranicznych jak sobie poradzić z tym.

Modelarz (Polak) robił KT Dragona z fabrycznym zimmeritem, tam gdzie chciał zrobić ubytki, wycinał dziury, potem w to miejsce wstawiał płytki poliestru.

Tak czy inaczej wolę "goły" model + zimmerit.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Model gotowy...poradziłem sobie z kalkami...jakoś to wyszło. Są bardziej matowe i przylegają do powierzchni. Następnym razem wale na płynie mickroscale ;)

 

Oto gotowy model. Komentarze mile widziane !

 

th_2.jpg

 

th_1.jpg

 

th_3.jpg

 

th_4.jpg

 

th_5.jpg

 

th_6.jpg

 

th_P4290003.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.