Skocz do zawartości

Ford T Ambulance, RPM 1/35 + scratch


Krzysztof Salwiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałem pokazać mój drugi tegoroczny model wykonany z zestawu RPM-u plus elementy dorabiane od podstaw.

 

Warsztat z budowy modelu tutaj http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=38127

 

A oto i zdjęcia:

 

001tcs.jpg

 

002g.jpg

 

003lzh.jpg

 

004nzr.jpg

 

005ixq.jpg

 

007tbf.jpg

 

008p.jpg

 

006kal.jpg

 

I jeszcze jedno zdjęcie z budowy, lepiej widać tu wnętrze budy:

 

009plu.jpg

 

Praca nad modelem była bardzo przyjemna. Niestety, jak zwykle u mnie, problemy i stres zaczęły się na etapie malowania. Ale to z wszystkich modelarskich sztuk najtrudniej mi opanować. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

 

Zapraszam do komentowania ;o)

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowany pędzlem? Według mnie nie ma się co stresować, ładnie malowanko Ci wyszło, super eleganckie reflektory, kurzenie i lampa naftowa z tyłu w budzie (jak robiłeś? gotowa czy samoróbka?), jedyne co razi to według mnie kierowca "sztywniak" i brezent nad kabiną, jakiś taki niedopasowany. Po za tym super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór moich wypocin

 

Szlachcik1 Model był malowany aero, dlatego nie jestem w pełni zadowolony. Ale ciągle uczę się jeszcze posługiwać tym ustrojstwem więc mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej. Co do figurki zgadzam się, że nie jest to najmocniejszy punkt modelu.

 

Meksyk89 Dzięki, zapraszam do kolejnego warsztatu ze srcatchem. Tym razem będzie to Phanomen Granit H25.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salva a może wkleisz temu Fordowi korek wlewu wody i korbę do rozruchu, bo ten biedak za kierownica nigdzie nie pojedzie.

Ten model nie mial rozrusznika elektrycznego więc korba niestety być musi, a co z cięgłami do hamulcy toż bez tego to on szans na zatrzymanie się nie ma.

Pozdrawiam Andrzej.

A tak ogólnie to nieżle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, bardzo liczyłem na Twoją opinię i merytoryczne wypunktowanie poważniejszych braków, o to przecież chodzi.

 

Więc tak: o korku przyznam że zapomniałem. O korbie, wstyd przyznać nie pomyslałem. Ale akurat te braki są jeszcze do dorobienia, więc poprawię to tak żeby na Śrubkę 2009 do Żywca pojechać już bez takich baboli. No a co do hamowania... Tego już raczej nie poprawię, niech się szofer martwi :-).

 

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salva przyjacielu cięgla chamulca to dwa druciki biegnące od dzwigni hamulca rącznego do tylnich kół element w fordzie bardzo harakterystyczny.

No chyba że Masz go już przklejonego do podstawki no to trudno.

Pomyś jeszcze czy nie wzbogacić o jakiś element dioramy przeciesz robisz ładne modele a tu tak jakby czegoś brakuje.

Pierwsza wojna jest jakby pomijana przez modelarzy a tu i od podstaw no i poza tym temat nieznany, a ciekawy.

Szkoda tylko , że firma ta wypuściła takiego gniotka a przeciesz można by zrobić na tej bazie parę ładnych modeli chociaszby straż pozą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slava - nieźle, pamiętam że mocno stękałeś robiąc ten model - że RPM spartolił wiele elementów. Znając możliwości tej firmy i patrząc na fotki myślę sobie "CCC" "Czasem Czynisz Cuda"

Winszuję całości przy czym:

dodał bym coś we wnętrzu, jakąś skrzynkę albo cuś

przychylam się do zdania Andrzeja odnośnie ubarwienia dioramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Problem właśnie w tym, że model jest już przytwierdzony do podstawki. Niby można spróbować delikatnie oderwać, ale... I jeszcze co do korby rozruchu, po odpaleniu pojazdu była wyjmowana, prawda?

 

Jendrass Dzięki O dodaniu czegoś na podstawkę intensywnie myślę, teraz też wydaje mi się trochę nienaturalnie pusta. Jakiś drogowskaz, kamienie na poboczu, czy stare deski - coś w tym stylu. Generalnie coś co będę mógł zrobić samemu bo już np specjalne kupowanie pierwszowojennych hełmów z żywicy mi się nie uśmiecha.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba była na stałe zamocowana do specjalnego jażma w ramie i do 1925 roku była nieodłącznym elementem forda.

Co do dioramy to można dać jakieś niewielkie drzewo strzaskane przez pociski, jakieś porozrzucane skrzynki itp, na pewno masz coś w swoim modelarskich pozostałościach po innych modelach.

Do takiej dioramki to najbardziej pasowałoby mi dwóch żołnierzy, jeden ranny podtrzymywany przez tego drugiego, który zatrzymuje ambulans.

I coś mnie się wydaje że chyba też coś w tym stylu sobie wyprodukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.