Skocz do zawartości

[in-box] Camionetta AS 42 Sahariana - Italeri 1:72


Panzer4

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem prezent Niezwykle się z niego cieszę, gdyż pojazd ten to moim zdaniem jeden z najoryginalniejszych projektów drugowojennych. Wygląda jak żywcem wyjęty z Mad Maxa, a na dodatek okazał się bardzo dobrym pojazdem, który sprawdził się w swej roli.

 

Model to nowy produkt Italeri, które wypuszcza serię pojazdów opartych o konstrukcję Autoblindy. Mam cichą nadzieję, że pozostałe włoskie konstrukcje też się doczekają swoich miniatur i to nie tylko jako przepaki Esci.

 

Ale do rzeczy. W gustownym pudełku...

 

IMG_8356.jpg

 

... znajdziemy jedną tylko wypraskę, instrukcję, kalkomanię i film potrzebny do wykonania przedniej szyby.

 

Instrukcja: klasyczna, prosta, jasna i zrozumiała. Dwa wycinki poniżej. Proponowane są dwa malowania z Tunezji. Można powiedzieć, że mało, ale dla mnie wystarczająco. Poza tym są zdjęcia, a co do kalek to pojazdy te były bardzo rzadko oznaczane w sposób inny niż numerami rejestracyjnymi i ewentualnie znakiem rozpoznawczym dla lotnictwa.

 

IMG_8383.jpg

IMG_8384.jpg

 

A oto i awers i rewers wypraski:

 

IMG_8357.jpg

IMG_8359.jpg

 

Oraz kilka szczegółów in plus: piękne felgi, grill chłodnicy, ładne uzbrojenie...

 

IMG_8367.jpg

IMG_8368.jpg

IMG_8373.jpg

IMG_8380f.jpg

 

..., a także in minus: zapasowe koło odlane razem z maską, tragiczne wręcz kanistry boczne odlane jako jedna część (domyślam się, że dla zaoszczędzenia kosztów drugiej wypraski - w dodatku ten rząd kanistrów od drugiej strony jest... pusty), bieżnik nie przypominające żadnego ze wzorów ogumienia stosowanych wtedy w pojazdach z serii AB i AS.

 

IMG_8379.jpg

IMG_8372.jpg

IMG_8378.jpg

 

Zestawy dodatkowe? Z tego co się do tej pory zorientowałem to dostępne są koła z bieżnikiem odpowiadającym rzeczywistości, oraz żywiczne Bredy. Niestety nigdzie nie znalazłem dedykowanych figurek - wielka, wielka szkoda :(

 

Generalnie jak dla mnie bardzo dobry zestaw, który na pewno jest solidną bazą do dobrego i ciekawego modelu. Ja tam polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 przejrzyj dokładnie sklepy np: T&T. Są blachy z OKB GRIGOROV, różne żywiczne koła (afrykańskie, sycylijskie, kontynentalne), przednia maska bez koła zapasowego i inne żywiczne oraz metalowe pierdółki korygujące i waloryzujące modele AS i AB (np.: RETROKIT ROG72001, bardzo fajna konwersja z MR Panzer MRP 72026).

 

A co do figurek to ciężko jest je zdobyć ale nie załamuj się

Trzeba szukać i tak:

DOC Models robi Włochów z metalu (w tym obsługę do 20mm Breda 20/65),

Continental Model Supply Company robi całą pięcioosobową załogę do Sahariany oznaczenie DF03,

pod oznaczeniem SWT-7202 Steelwork Models robi dwóch czołgistów do L.3/33/35/38,

ModellTrans MT72903 robi 3 i 1/2 Włocha konserwowego

 

Więcej nie napiszę bo nie pamiętam i nie chce mi się już szperać po szafach

 

Miłej zabawy przy sklejaniu i za to, że włoski akcent

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4 przejrzyj dokładnie sklepy np: T&T. Są blachy z OKB GRIGOROV, różne żywiczne koła (afrykańskie, sycylijskie, kontynentalne), przednia maska bez koła zapasowego i inne żywiczne oraz metalowe pierdółki korygujące i waloryzujące modele AS i AB (np.: RETROKIT ROG72001, bardzo fajna konwersja z MR Panzer MRP 72026).

 

A co do figurek to ciężko jest je zdobyć ale nie załamuj się

Trzeba szukać i tak:

DOC Models robi Włochów z metalu (w tym obsługę do 20mm Breda 20/65),

Continental Model Supply Company robi całą pięcioosobową załogę do Sahariany oznaczenie DF03,

pod oznaczeniem SWT-7202 Steelwork Models robi dwóch czołgistów do L.3/33/35/38,

ModellTrans MT72903 robi 3 i 1/2 Włocha konserwowego

 

Więcej nie napiszę bo nie pamiętam i nie chce mi się już szperać po szafach

 

Miłej zabawy przy sklejaniu i za to, że włoski akcent

 

Dzięki za dobre słowo i informacje

 

Do włoskich klimatów spod słońca Afryki zachęcił mnie brat z tą różnicą, że jego interesują jedynie czołgi i samoventi, a mnie właśnie autoblindy, lancie i pochodne - generalnie dziwy na kołach.

 

Plan jest taki, żeby zrobić jakąś winietkę AS 42 z AB 41 i stąd pytanie o figurki. Coś mi mówi, że zakup tych dwóch modeli to będzie ułamek kosztów tego projektu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co

 

Coś mi mówi, że zakup tych dwóch modeli to będzie ułamek kosztów tego projektu... :(

 

Oj tak Jeśli chcesz oczywiście inwestować w blachy i żywicę, trio Italeri + OKB + RetroKIt powinno w zupełności wystarczyć (ewentualnie jeszcze BM-7203 z Brach Model).

 

Niestety w tej skali pojazdy włoskie i dodatki są piekielnie drogie a przeważają głównie żywiczniaki (uśmiech do plastików Italeri za włoszczyznę w 1/72 i DOC Model która to po wypuszczeniu przepięknych CV 3/33/35 myśli nad innymi modelami - np.: L6/40 oraz ACE - ostatniej nadziei głupich...). Poza tym obok istnych perełek (głównie z żywicy :( ) takich jak ciężarówki z MarS-a czy rodzina Semovente z Brach Model zdarzają się i gnioty... Ale na bezrybiu i rak też ryba

 

 

Polecam Ci jeszcze stronę http://forum.worldwar.it/Forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest ale bez szpachli i drobnych samoróbek się nie obejdzie. Przy zakupie radzę też dokładnie obejrzeć wypraski. Ogólnie przy ACE nauczyłem się kupować modele z pierwszych serii kiedy zużycie form nie ma jeszcze wpływu na wypraski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po analizie rynku dodatki do planowanego projektu AS 42 i AB 41 wyniosą jakieś 30 EUR :/ Wchodzi w to fototrawionka z blachami pod koła, załoga i dwa zestawy kół "Lybia".

 

Zestaw karabinów breda z Marsa (jedyne jakie znalazłem) kosztuje ponad 70 zł... masakra.

 

Coś mi mówi, że projekt się trochę oddali w czasie. Ale nie zrezygnuję z niego! Będą dwie autoblindy choćby nie wiem co!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.