Skocz do zawartości

Pytanie na temat Snowspeedera firmy Mpc


Partyznat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam pytanie własnie sobie zakupiłem Snowspeedera firmy MPC. I teraz mam dramat jak go pomalować... Sklejał juz może ktos ten model i czy wie moze jak trzeba go pomalowac chodzi mi o numery farb itd. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co można zrobić to dobierać kolory na podstawie zdjęć gotowych modeli lub screenów z filmu. Nie kleiłem go nigdy ale patrząc na fotki obstawiam H127 lub H128 jako kolor bazowy bo te pojazdy mimo tego jak maluje je białe nie były. Są tu spece do SW więc ktoś może wiedzieć więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, analiza zdjęć może pomóc.

A nie myślałeś o tym by zastosować jakiś całkiem inny 'kamulaż'. Po prostu by stworzyć coś od podstaw. Byleby był zimowy, tak jak wskazuje na to nazwa "latadła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model w wersji AMT/ERTL i tez nie podaja zadnych kolorow. Tak sobie mysle ze nie malowalbym go na bialo, tylko na bardzo, bardzo jasny szary (chociaz moge sie mylic).

Jezeli masz czas to moze znajdziesz cos tutaj:

http://www.starshipmodeler.net/talk/viewforum.php?f=7&sid=7c3be4002a028b2e825bb160f34c1d5f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pogooglać jakie mógł być kolor Snowspeedera ale nic z tego nie wyszło . Osobiście malowałbym go na taki kolor bazowy jak X-winga i Y-winga czyli jak dla mnie Humbrol 147. Możesz też pomalować go takim jak podaje instrukcja Fine Molds dla X- i Y-winga czyli Gunze H338.

Snowspeeder tak naprawdę był zwykłym śmigaczem tyle, że przystosowano go to warunków arktycznych panujących na Hoth. Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle"

 

...oraz np w oznaczeniach innych niż proponowane i z innym wyposażeniem Wersja modernizowana, polska rosyjska , amerykańska ...możliwości jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jeśli już masz ochotę puścić wodze fantazji to zrób wersję nie "snow" ale np "sand" czy "jungle" Mr. Green

 

oraz np w oznaczeniach innych niż proponowane i z innym wyposażeniem Smile Wersja modernizowana, polska rosyjska , amerykańska ...możliwości jest wiele Smile

 

A ja myślę że szerzycie jakąś HEREZJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że szerzycie jakąś HEREZJĘ

 

Zgadzam sie

 

Osobiście malowałbym go na taki kolor bazowy jak X-winga i Y-winga czyli jak dla mnie Humbrol 147. Możesz też pomalować go takim jak podaje instrukcja Fine Molds dla X- i Y-winga czyli Gunze H338.

 

I chyba tak zrobie dzięki za odp Piotrek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie użyłbym jako bazowy szary humbrola 147 jak wspominał Piotrek W.

jest on bardzo jasny więc będzie prawie jak oryginał. Potem i tak dodasz zabrudzenia, odbicia i inne ślady waloryzacji.

 

Pomaluj tym humbrolem i będzie spoko

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.