Skocz do zawartości

BMW Z8 black&silver - Revell 1/24


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie.

Dawno nic nie pisałem - studia i zbliżająca się sesja nie ułatwiają pracy nad modelem

Zabrałem się za boki tunelu środkowego. W oryginale wygląda to tak:

2000-bmw-z8-3_460x0w.jpg

A w modelu tak:

decha1.jpg

Zrobiłem więc swoje z odpowiednio wyciętej i wyszlifowanej płytki polistyrenowej:

fele.jpg

Potem przyszła kolej na łopatki na kolumnie kierownicy. Wg Revell'a były one odlane z całą kolumną czyli nic wspólnego z rzeczywistością

W oryginale łopatki są w zagłębieniach i są bardzo filigranowe. Postanowiłem zrobić je z miedzianego drutu 0.5mm spłaszczonego na końcu. Otwory w osłonie kolumny wywierciłem i zaślepiłem od tyłu kawałkiem polistyrenu i zrobiłem w nim otwory pod łopatki. Tył kierownicy został zaokrąglony ( jak w 1:1):

opatki3.jpg

opatki4.jpg

opatki7.jpg

opatki11.jpg

Pocieniowałem też daszek nad zegarami - nie ścieniałem ich bardzo bo jak pokazuje zdjęcie:

800px-BMW_Z8_Interieur.jpg

są one dość grube. Nie widać tego na fotce ale ich grubość troszkę się zmniejszyła

decha2.jpg

decha3.jpg

Przerobione też zostało już do końca całe zawieszenie. Dodane nowe mocowania amorków z przodu ( z rurki mosiężnej 2mm). Obniżony tył i przesunięte mocowania tylnej belki, aby koło było w centrum nadkola. Tył stoi wyżej z racji ciasnego spasowania - po sklejeniu będzie ciut niżej. Sam tył będzie stał minimalnie wyżej, bo lubię taki styl

fele2.jpg

fele3.jpg

fele8.jpg

fele9.jpg

I to narazie tyle.

Kolejne aktualizacje będę z dłuuuga przerwą z racji zbliżającej się sesji

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

punio dzieki

Niestety bryka nie jest odwzorowana tak jak bym chciał ( koła - za mało "szprych", pręciki w kierownicy krzywe, mieszek nie wygląda tak jak powinien, tylna i przednia zawiecha to SF, itd...) - ale to jest model...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750 oczywiście Mam kupione Aberowskie 14mm tarcze - muszę zdobyć jeszcze tylko zaciski. Revell'owskie jeszcze są bo poręczniej się za nie chwyta części zawieszenia. Oczywiście na odpowiednim etapie zostaną zastąpione Aberem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabrałem się za podwozie. Tylne zawieszenie - rama podtrzymująca most dostała śruby we wszystkich miejscach po wypychaczach ( ot taka mała fanaberia), skrzynia biegów i wydech również otrzymały śruby ( pozostałości z fototrawionek). Zabrałem się za poprawianie okrągłego logo na konsoli z tyłu ( między fotelami) - było za wysoko. Oszlifowałem także pałąki za siedzeniami do z grubsza właściwego kształtu.

zagwki3.jpg

podwozie3.jpg

podwozie4.jpg

podwozie5.jpg

podwozie.jpg

podwozie6.jpg

podwozie2.jpg

podwozie1.jpg

zagwki.jpg

konty.jpg

konty3.jpg

 

Sory za słabe foto...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Temat jeszcze nie umarł

Przykleiłem wcześniej zrobione karbowane boczki do boków konsoli/tunelu.

Zaślepka na tylnej konsoli już wpasowana ( muszę ją jeszcze obrócić aby była równolegle do podłogi ).

Zrobiłem pedały - blaszka alu, wyżarzana i wygniatana - teraz tego nie widać ale ma wygniecione takie rowki na swojej powierzchni.

Zrobiłem nakładki na progi również z blaszki alu - ale to dopiero baza - muszę jeszcze na nich zrobić imitację wgłębień ( od wew strony), a od zew zakleić pasek chromowanej folii.

BMWidodatki7.jpg

BMWidodatki11.jpg

BMWidodatki13.jpg

BMWidodatki17.jpg

BMWidodatki21.jpg

Doszły też kalki na BMW oraz pasy.

bmwzakupy2.jpg

bmwzakupy.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sesja się skończyła ( nie tak jak bym chciał, ale cóż...), więc zabieram się za BMW.

Poczyniłem już pierwsze kroki malarskie. Kasta dostała podkład, została wyszlifowana, a następnie przód dostał srebrny APP.

chromy15.jpg

chromy16.jpg

Srebrny jest dość ciemny ale to dobrze bo fabrycznie jest to titanium silver.

Potem przyszła kolej na fotele. Pomalowane ma biało, otuliny na szwy na czarno - to waśnie te czarne szwy wyszły tragicznie - przez to fotele wyglądają jak g**o... Niestety nie ma szans na poprawki bo musiał bym zmyć całe fotele - a nie mam już więcej kalek na zagłówki.

chromy8.jpg

chromy9.jpg

chromy11.jpg

Fotele jeszcze nie są skończone.

Dzisiaj kupiłem spray "chrom" APP i jestem nim zachwycony. Przednie, lezące nerki ( jeśli to można tak nazwać ) były w tragicznym stanie - pod fabrycznym chromem były jakieś paprochy - nie mogłem tego przeżyć. Zeszlifowałem fabryczny chrom, położyłem podkład, czarny błyszczący a potem chrom ( wszystko z APP) - efekt taki jak przy super metalicu Gunze - stworzyło się piękne lustro, a chrom nie wygląda już zabawkowo

chromy.jpg

chromy5.jpg

chromy6.jpg

Jedna z kratek już pomalowana na czarno.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem przyszła kolej na fotele. Pomalowane ma biało, otuliny na szwy na czarno - to waśnie te czarne szwy wyszły tragicznie - przez to fotele wyglądają jak g**o

 

Zaś takie straszne to one nie są Powodzonka w dalszych pracach oraz więcej cierpliwości

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu126 - no ładnie - chwile mnie na forum nie ma i od razu że nie żyjesz...

Bodzio to nie w cierpliwości jest problem, lecz w braku doświadczenia ( pierwszy raz coś takiego robię - sądząc po efekcie - ostatni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... Następnym razem będzie lepiej ,i miejmy nadzieje będzie ten następny raz

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Powoli dłubie przy bawarce - z naciskiem na powoli

Początki malowania wnętrza. Wnętrze w stylu black&white jest upierdliwe w malowaniu, dlatego będą jeszcze potrzebne drobne retusze.

Fotele dostały czarne spody i uważam je za skończone. Niestety kalka na zagłówku kierowcy jest straszna - ale nie zmienię tego z dwóch powodów: A) nie ma już takiej kalki, B) ten model mnie już męczy i chce go już skończyć ...

Na desce rozdzielczej zacząłem już malować detale - srebrne pierścienie nawiewów. Drzwi również dostały srebro, czekają jeszcze na pomalowanie rączek do ich zamykania.

Całe wnętrze jest pociągnięte delikatna satyną mojej produkcji. Kilka paneli będzie jeszcze malowanych błyszczącym bezbarwnym. Zostały zapuszczone linie na konsoli środkowej ( od schowków) - w oryginale też są takie czarne

Fotki:

blackwhite1.jpg

blackwhite3.jpg

blackwhite25.jpg

blackwhite23.jpg

blackwhite21.jpg

blackwhite19.jpg

blackwhite10.jpg

blackwhite6.jpg

blackwhite11.jpg

blackwhite13.jpg

blackwhite7.jpg

blackwhite15.jpg

blackwhite16.jpg

 

Sory za tło...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne wnętrze Gratuluję wykonania Czarny z białym tak czysto zrobić... Szacun, wieeeelki Szacun Ja nie radzę sobie z białym kolorem :(

 

Przyłączam się do pytania co do pasków na fotelach

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myeti, Mors jeśli chodzi Wam o te szwy na fotelach to były malowane z pędzla, natomiast jeśli chodzi o podstawę foteli to maskowałem taśmą cały fotel i malowałem aerkiem na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Żeby nie było, że tylko przy rx7 dłubie

Ruszyłem z wykańczaniem wnętrza. Pomalowałem i wkleiłem pedały, kierownica również dostała kolorki. Z kierownicą jest problem, ponieważ w oryginale na kole kierownicy biegnie biały, cienki pasek - niestety jak narazie nie udało mi się tego namalować

Pomalowana została konsola środkowa - mieszek na biało, drążek na srebrno- czarny kolorek oraz pomalowane przyciski ( na srebrno a na jednym jest namalowany czarno-czerwony trójkąt od świateł awaryjnych).

Środkowe nawiewy również dostały już wszystkie kolorki. Pomalowałem i wkleiłem klamki drzwiowe ( wewnętrzne) - są one biało- srebrne, ale kiepsko to widać. Na tylnej konsoli, w srebrnym kółeczku pojawił się malowany ręcznie (niestety) napis "Z8" - z racji tego że ręcznie to krzywo .

Kolumna kierownicy została pomalowana na biało, owalne otwory w które wchodzą łopatki na czarno, a same łopatki na srebrno.

Pomalowałem również wydech i boczne wyloty powietrza chromam APP. Wyloty dostały czarne środki, a wydech kilka części w czerni ( do lekkiego retuszu ). Pomalowałem też "daszki" przeciwsłoneczne i nakleiłem na zintegrowane z nimi lusterko chromowaną folię.

To chyba tyle

Część fot robiona z fleszem:

wntrze236.jpg

wntrze210.jpg

wntrze243.jpg

wntrze25.jpg

wntrze29.jpg

wntrze225.jpg

wntrze226.jpg

wntrze228.jpg

wntrze233.jpg

wntrze219.jpg

wntrze220.jpg

wntrze211.jpg

wntrze212.jpg

wntrze224.jpg

wntrze229.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko Fajnie prezentuje się ten chrom APP(-to sprej ,lakier samochodowy ? )

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio APP to lakier samochodowy - ten chrom jest akurat w postaci sprayu, ale normalnie są to lakiery do kupienia w mieszalni w postaci "ciekłej" na ml

Dzięki za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.