Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Andrzej339

Rekomendowane odpowiedzi

Do Robert822:

 

Mam problem z wydawcą gdyż w prenumeracie było napisane że co miesiąc będą przychodzić cztery numeru. Na początku tak było potem przerwy były coraz dłuższe a w końcu standardem są dwa miesiące. Na moje telefony i prośby o przyspieszenie wysyłki odpowiadają wymijająco. Ostatnie numery jakie mi przysłali skończyli na 89. W kiosku ostatni numer to 117. Jak się zorientowałem że mają takie opóźnienia to od numeru 98 kupuję w kiosku (gość mi odkłada). Zostały mo jeszcze dwie przesyłki ze strony wydawcy i robię model na bierząco. Narazie muszę się zadowolić tym że co ok 2 miesiące dostaję 4 numery.[/b]

 

Do Wallce:

Na tym etapie to już elementów drewnianych jest bardzo mało, wszysko jest oklejane blaszkami, tylko kadłób był "goły" ale z nim myślę że mam już spokój[/b][/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Andrzej339

Dziekuje za odpis w tempie niemal ekspresowym.

Ja obecnie nie wiem ile otrzymalem numerow ale do marca otrzymalem 93 sztuki, wiec wyglada na to ze wydawca jak narazie tobie robi opuznienia. czyli jak rozumiem zrezygnowales z prenumeraty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie to już elementów drewnianych jest bardzo mało, wszysko jest oklejane blaszkami, tylko kadłób był "goły" ale z nim myślę że mam już spokój
bo ja wiem... oprócz wspomnianego kadłuba masz jeszcze elementy mostka... Tak czy inaczej warto by się powoli zastanowić nad malowaniem, czy jeszcze za wcześnie ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad malowaniem cały czas się zastanawiam. Najgorsze jest to że chciałbym zrobić model ze śladami eksploatacji. Malować model gdy będzie cały gotowy czy etapami. Jak radzicie

 

Do Robert822 :

Jeżeli masz już ten numer to widocznie jesteś na lepszej liście wydawcy. Ja muszę poczekać minimum półtora miesiąca. Z prenumeraty jeszcze nie zrezygnowałem, czekam na jeszcze dwie dostawy i wtedy rezygnuję. Przy ostatnim numerze z prenumeraty (97) będę miał z kiosku 125. Wtedy relacja ruszy z kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Malować model gdy będzie cały gotowy czy etapami. Jak radzicie
Proponuję etapami - będzie zdecydowanie mniej nerwów później, jak się okaże, że jest coś, do czego już nie ma dostępu aerografem lub pędzelkiem. W moim doświadczeniu takie podejście sprawdza się wyśmienicie. Pancerniacy mogą sobie pozwolić na malowanie na samym końcu, choć i tak mają pewne etapy pośrednie jak malowanie gąsienic czy wanny w okolicach kół - w bryle dość rozbudowanej jaką są niewątpliwie nadbudówki okrętów ten paten raczej się nie sprawdzi (pomimo tego, że to skala 1:200).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do opinii Marcina - nie da się "na raz". Trzeba sobie spokojnie rozplanować co i jak i popatrzeć na dostępy. Maskowanie też Cię nie ominie. Ponieważ dużo malowania Cię czeka, musisz spokojnie przemyśleć kolejność, by potem nie wyszły w praniu jakieś "kwiatki"...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z postępami chwilowa przerwa. Najpierw zaczęła mi się dobudowa domu i nie miałem czasu zająć się modelem. Jak się budowa skończyła to robiłem porządki koło domu, przecinałem palety i przeciołem sobie palca na pile. Mam założone cztery szwy na lewym kciuku, dużo wolnego czasu i zero roboty z modem. Podobno w przyszłym tygodniu zdejmą mi szwy z palca to myślę że wtedy coś powoli zacznę robić. Teraz to jest nimożliwe gdyż pół ręki mam zabandażowane i próbowałem coś działać ale nie ma szans. Więc jak tylko będzie można to biorę się za model. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie zazdroszczę. Wracaj szybko do pełni sił i sklejaj sprawnie, oby ręka Ci nie drżała

...

o ironio, jakby to była noga, to byś na L4 spokojnie posklejał

...

trzymaj się !!

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Witam cie jestem tu dosc świeży na tym forum , ale powiem ze ja tez skladam ten sam model 1:200 z hachette i aktualnie jestem na etapie zeszyt nr. 129 i wlasnie szykuje sie do malowania kadluba mam swoja relacje na tym forum zapraszam serdecznie do odwiedzenia mojego modelu oraz sluze rada http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?t=22319

 

POZDRAWIAM BARTEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.