Skocz do zawartości

Jak malować pactrą?...


wolvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jakiego podkładu używać pod pactry? czy używać w ogóle? może po prostu rozcieńczonym kolorem kamuflażu?

 

Jak malowałem pędzlem, to pod Pactrę zazwyczaj nie kładłem podkładu. Tylko w przypadku malowania jasnymi kolorami (np. białym) kładłem jasny podkład.

 

przyznam że próbowałem rozcieńczać pactre rlm 65

i testować na jakimś złomie i przyznam że przy róznych proporcach rozcieńczalnika (pactry oczywiście) efekt jest taki że mam wrażenie malowania wodą:/

tu i tam widać slad koloru...

Pactra RLM 65, podobnie jak większość jasnych kolorów, ma to do siebie, że jej poziom krycia jest strasznie mały. Jedyny sposób to położenie kilku(nastu) cienkich warstw (oczywiście nowa warstwa kładziona po uprzednim wyschnięciu warstwy poprzedniej).

 

w dwóch miejscach powstała coś co przypomina oczko... farba położona dookoła czegoś takiego () w środku ani śladu lakieru... bardzo dziwnie to wyglada nie wiem czy dobrze to tłumacze oczywiście powierzchnie dokładnie umyłem przed malowaniem

Jedyne co mi przychodzi do głowy to albo zbyt rozcieńczona farba, lub wilgotna powierzchnia malowania (dobrze wysuszyłeś model po umyciu?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farby vallejo są uważane za jedne z najlepszych. masz gamę barw pod pędzel (model color) oraz pod aerograf (model air).

cena dość wysoka od 8 do 13 zł za buteleczkę w zależności od sklepu, ale wydatek sie opłaci, gdyż są one bardzo wydajne. Co ważne masz kroplowy dozownik, wydłuża żywotność farbki

I nie bój się pokazywać swoich modeli, wszak każdy kiedyś zaczynał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiego podkładu używasz, ale ja pod akryl (akurat w 99% maluję pactrą) używam szarego podkładu samochodowego. jest to farba olejna i takowa lepiej się trzyma powierzchni modelu a znowu akryl lepiej sie kladzie na olejny podkład...tyle z autopsji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy model już sklejony czy osobno części jeszce w ramakach?

tak żeby było jak najwygodniej. Najpierw staram się złożyć do kupy jak najwięcej elementów, tak, aby można było je pomalować. Pozostałe elementy albo maluję przed wycięciem z ramek, lub wycinam je, oczyszczam i mocuję do jakiegoś patyczka i dopiero maluję.

 

Generalnie staram się kleić jak najmniej pomalowanych już elementów, bo łatwo klejem uszkodzić powierzchnię farby.

 

malowanie dużych powierzchni- skrzydel na przykłąd lepiej podzielic na etapy czy jechać całośc cienkimi warstwami?

 

Ja tam brałem duży płaski pędzel i nakładałem na całość jedną warstwę. Czekałem aż wyschnie i nakładałem kolejną. I tak do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.