Skocz do zawartości

Ił-2m3 Szturmowik Eduard 1:72


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn malowanie na 100% jest z 43, pewnie obowiązywało jakiś czas, a potem Polacy latając na takich dodali szachownice

 

Dokładnie tak ale z poprzednio cytowanego zdania można było dojść do wniosku, że chodzi o polskiego szturmowika z 43 roku. Chodziło mi o rozwianie wątpliwości.

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

To ze siedziałem cicho, nie znaczy że nic nie robiłem! A zrobiłem dużo jak na mnie. Dopracowałem powierzchnię modelu, dokleiłem co trzeba, w tym popychacze trymerów sterów i lotek. Ile się namęczyłem przy tym, takie to maciupkie, jeden fałszywy ruch i część zniszczona... Zrobiłem preshading i czekałem na potrzebne farby. W tym czasie dłubałem przy podwoziu BeDwójki ;) Dziś po przyniesieniu do domu świadectwa z takim ładnym czerwonym paseczkiem wziąłem się za malowanie. Najpierw spód na RLM65, potem maskowanie i góra na rozjaśniony Olive Drab. Oczywiście Gunze C. Potem potrzeba było dwóch małych poprawek, co wiązało się z ogromem maskowania. NA końcu psiknąłem komory podwozia, golenie, felgi kół i klapy na odpowiedni odcień szarości. Na koniec poszły 2 mokre warstwy Sidoluxu. Bardzo się cieszę, bo znalazłem w szufladzie szachownice o odpowiednich wymiarach, więc dziś je nakleję, a jutro psiknę Sido i przygotuję model pod washa. A potem wybiorę się na Lennyego Kravitza do Krakowa Śmigło na sucho:

 

Tak model wygląda teraz:

IMG_1593.jpg

IMG_1597.jpg

 

Jeszcze może małe sprostowanie odnośnie malowania. Dlaczego tak a nie inaczej? Ponitowałem skrzydła, a tylko maszyny w tym malowaniu miały w Polsce metalowe skrzydła. Oliwkowy lekko za ciemny, ale ponoć malowali tym co tylko mieli, więc przeboleję. Do zobaczenia w następnym odcinku

 

Jeszcze pytanko. Na jaki kolor walnąć lufy? Czarny czy gun metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ci wyszedł preshanding szczególnie na spodzie.

 

Nie czaje RLM65 w CCCP'owskich wynalazkach o.O Ale może o czymś nie wiem

 

Martwi mnie to

img1548xsj.th.jpg

 

Mam nadzieję, ze to usunąłeś

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy instrukcja podała taki błękit, to kupiłem i okazało się, że kolor w miarę pokrywa się ze zdjęciami Szturmowika z Muzeum w Warszawie.

A to miejsce oczywiście poprawiłem. Zostało jeszcze małe wgłębienie, ale wygląda jak linia podziałowa i to bardzo zamazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludzie.

Ił od kilku dni czeka na kalkomanie na spodnie powierzchnie skrzydeł, bo swoje źle przykleiłem, a potem się podarły. Kaleczki dostarczy mi pocztą znajomy ( dzięki). Model dostał szachownice, lakier błyszczący, washa, którego prawie nie widać z powodu zbyt płytkich linii na górze modelu, oraz lakier półmatowy Gunze H. Niestety, po 4 dniach, lakier wciąż lekko lepi się do palców i dlatego miałem problemy z odkurzeniem modelu przed robieniem zdjęć. Zamaluję jutro spodnie szachownice, i dam lakier błyszczący pod te które przyjdą pocztą. Wtedy je położę, psiknę lakierem, poprawię smugi przy wyrzutnikach łusek, dokleję koła, maszt anteny i jestem gotów do galerii. Macie jakieś sugestie odnośnie lakieru? Może psiknąć jeszcze raz, ale innym, powinno przestać się lepić chyba...

Obraz%20659.jpg

Obraz%20660.jpg

Obraz%20662.jpg

Obraz%20663.jpg

Obraz%20664.jpg

 

PS: Zrobiłem podstaweczkę ;-P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okopcenia na żywo wcale nie rzucają się w oczy, bo model jest stosunkowo ciemny, a powierzchnia pionowa.

 

A ten żółty, to miał być taki wycieniowany, ale wyszedł praktycznie zielony, mój błąd. Walący po oczach zwykły żółty, chyba wcale lepszy by nie był, więc nie płaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć.

Lakier Gunze H przysporzył mi ogromnych problemów. Lepił się przez tydzień, i trochę kurzu przykleiło się na stałe. Musiałem podjąć męską decyzję - wrzucić model do kreta.............

 

..........dobra, dobra, żartowałem

Ściągnąłem kurzu jak tylko byłem w stanie i pomalowałem model sidoluxem, już się nie lepi. Następnie przyszedł czas na pomalowanie szachownic na skrzydłach od spodu. Użyłem taśmy maskującej 3M, choć Tamiya byłaby lepsza. Następnie zapuściłem wash tam gdzie go jeszcze nie było i poprawiłem okopcenia przy wyrzutnikach łusek. Pierwszy raz użyłem to tego startej pasteli nakładanej suchym pędzelkiem i jestem zadowolony. Potem wziąłem się za zrobienie małego syfiku za wylotem chłodnicy. Użyłem farb artystycznych, olejnych. Na końcu całość jeszcze raz polakierowałem, dokleiłem klejem CA koła, śmigło oraz masz anteny wraz z nią. Co wszystkich akcjach z lakierem, na modelu zostało dużo kurzu pod warstwą lakieru, ale może nie będzie się aż tak rzucało w oczy.

 

Zapraszam do galerii - zdjęcie jest łączem:

IMG_1708.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.