Skocz do zawartości

AH-64 Apache - Revell 1:32 --- Mój "pierwszy"


Droth

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Hehe - ogólnie rzecz biorąc, napoczełem, załatwiałem farby / areograf, a gdy się okazało Bóg wie jaki czas temu, że ten areograf 'pluje' farbą, straciłem ochotę całkowicie do pracy nad modelem i wróciłem do standardowego zajęcia, czyli grania w World of Warcraft -.- (areograf to bodaj EW-770). Jednak teraz WoW się znudził i postanowiłem pokombinować, i jeśli ktoś nie zapoda jakieś porady na temat areografu - to do sklepu polece po areograf 'Tamci' (przy okazji jakąś następną ofiarę bym zabrał ze sobą :>) i bym się zabrał za klejenie (chociaż jak nie kupie areografu to 'przelece' model sprayem Tamiy'i o nazwe kodowej TS-5 (olive drab), który jest bardzo ciemnym oliwnym zielonym.

Pozdrawiam

 

PS. Co do koloru kokpitu to myślałem nad wymieszaniem odrobinki czarnego z białym i kapką ciemnego niebieskiego (chociaż ten niebieski może być niepotrzebny), tak żeby otrzymać odcień który można by nazwać 'grafitowym'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj dokladnie przeczyscic, zwroc uwage szczegolnie na dysze. Innym powodem moze byc za gesta farba, poprobuj na kawalku plastiku rozne gestosci farby.

Ja mialem problem z pluciem z powodu kiepskiego kompresora, nie podawal rownego strumienia powietrza, tylko pulsowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kompresorem nie powinno być problemów, bo został 'ztuningowany' o zbiornik wyrównawczy (czy jak to nazwać) zrobiony z byłej gaśnicy proszkowej (samochodowej), więc ciśnienie równe powinno iść. Osobiście podejrzewam uszczelkę przy dyszy bo sam areograf był czyszczony kilkukrotnie od czasu pojawienia się problemu (czyli od początku).

20110724202.JPG

 

No nic - zobacze co w sklepie ciekawego ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z areografem okazało się, że 'jednorazową' uszczelkę przy dyszy skutecznie zastępuje "maskol", oraz to, że czasem farba leci dobrze a czasem nie leci wcale (chociaż jest jeszcze ciut w pojemniczku). Inną rzeczą jest to, że nie potrafię malować cienko pędzlem i w efekcie dostałem jeden fotel z grubszymi burtami, a drugi w 'chropowate' kropki o.O

 

A ze sklepu wyniosłem Panterkę Aufs. D Italeri. Więc wydaje mi się, że ten AH-64 to raczej model testowo-edukujący będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post jeden pod drugim ale fotelik malowany mixem aeografu i pędzelka został ukończony (ten drugi, na którym farba za gruba jest to taka tragedia, że tutejsza ludność 'nie-amatorska' by ze śmiechu padła trupem :P).

A tu efekt (zdjęcie z telefonu bo aparat brat zakosił...)

 

20110725208.JPG

 

Jako, że lipnie widać to 'burty' na czarno (X-1 Tamiya pędzelkiem malowane strasznie się błyszczy, tak więc drugi poszedł humbrolem, ale to tragedia jest), potem użyłem olive gray i trochę panzer olivegreen. Pasy to light gray i gun na klamrach (farby Model Air Vallejo - malowane pędzlem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

jakby poddanie się ja robię teraz 1:48 i od 2 tygodni same fotele i jeszcze nie koniec ! przerabiam po swojemu (wszystko wycięte, przeszliwowane na gładko-- pseudo pasy i poduszka -- i robione od początku -- wnętrze fotela hips 0,5 mm bo fotele nie są płaskie ;na to wklejony materiał prawdziwy (pelucha tetrowa syna) łącznie z zagłówkiem; pasy z alu (puszka po piwie) 0,1 mm + dodatki miedź + dodatki mosiądz) malowanie fotele ciemny zielony na podstawowy; materiał na fotelach ciemny zielony+kropla białego no dobra 2 krople; pasy jasny zielony+kropla niebieskiego; osłony boczne - metalizer iron + do tego AK desert sand na materiał dry bruszem + trochę dry brusza białego też na materiał -- ładne cienie powstają ; boczne napisy igła + biały. mam nadzieję że za tydzień oba będą gotowe a kokpit wg swoich źródeł www.chomikuj.pl podstawa to czarny a później cała reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.