Skocz do zawartości

Tygrys I, Ausf. E/H1 Tunezja 1943 rok


kruchy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy temacik na tym forum Nie ukrywam, że liczą na pomoc bardziej doświadczonych modelarzy

Modelik jest od Italki, robię go prosto z pudła z dodatkami własnej roboty. Zacząłem go dobrych kilka miesięcy temu (chyba 4), ale jakoś czasu nie starczyło żeby go dokończyć (maturka ) Zabrałem się za niego kilka dni temu Czołg będzie w malowaniu z 1943 roku z Tunezji (jak w temacie :P) z 501 batalionu czołgów ciężkich. Fotki będą jutro z rańca jak będzie lepsze światło

 

PS model w początkowej fazie miał być z wnętrzem itp itd no ale brak funduszy uniemożliwił mi to stąd model prosto z pudła.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom Tunezja, nom 501, ale numer pojazdu jaki??? Ciekawi mnie to, bo nie wiem czy będzie czołg w Olivdrab, czy może w piaskowym kolorze...

 

model w początkowej fazie miał być z wnętrzem itp itd no ale brak funduszy uniemożliwił mi to

Nom to nawet dobrze bo szkoda wnętrza na model italki, lepiej dozbierać na Tamiyowskiego DAKa

 

Niemniej budowie Twojego Tigera się przyglądnę, bo to Tiger to jedno, a po drugie Afrykańczyk... jak się postarać to nawet całkiem fajny z niego model wyjdzie tylko wymień gąski na ogniwka Academy bo Italeri dało gąsienice od Tigera Mittel/Spaet. A Twój musi mieć typu Frueh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom Tunezja, nom 501, ale numer pojazdu jaki??? Ciekawi mnie to, bo nie wiem czy będzie czołg w Olivdrab, czy może w piaskowym kolorze...

 

Niemniej budowie Twojego Tigera się przyglądnę, bo to Tiger to jedno, a po drugie Afrykańczyk...

 

Skoro z pudła to będzie tak jak pokazuje instrukcja :P Numer pojazdu to 122 ja mam w instruktarzu kolor "Field Green" - Model Master 1712. Co prawda ja przeważnie maluję arylami (99% Pactra), czy rozbieżność pomiędzy odcieniami Pactry i Model Mastera są duże?? Czy zastosować może farbę jakiejś innej firmy, której odcień jest bliższy oryginałowi??

 

Apropo tych gąsienic, to zauważyłem, że coś jest z nimi nie tak;/;/ Na kołach napędowych nie leżą tak jak powinny ;/;/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakieś ogniwka, ale niestety nigdzie nie jest napisane jaki to typ :/ Tu jest link

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty5163/Tiger_I_Individual_track_links

te kosztują 16,60 zł z przesyłką wychodzi jakieś 30zł ale znalazłem jeszcze takie:

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty22368/Track_for_Tiger_I_Ausf.E_late_workable

i

http://www.martola.com.pl/pl141/produkty22367/Track_for_Tiger_I_early_version_workable

W tych 2 ostatnich przeraża mnie trochę cena, aż 65,90 zł. Biorąc pod uwagę to, że za model dałem 30 albo 40zł (już nie pamiętam :P) to trochę za drogo... ;/;/;/

 

Co radzicie??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postarać to nawet całkiem fajny z niego model wyjdzie tylko wymień gąski na ogniwka Academy bo Italeri dało gąsienice od Tigera Mittel/Spaet. A Twój musi mieć typu Frueh.

 

Dokładnie. Italerka daje złe gąsienice, a poza tym to jest szajs więc musisz sobie zakupić inne. Kleiłem dwa tygryski z italerki. Jarzmo działa jest jeszcze troszkę za luźne i jak je przykleisz to uważaj żeby się krzywo nie skleiło.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za radę odnośnie tego działa, zwrócę na to uwagę Jeżeli chodzi o gąski to jak już wcześniej pisałem wezmę te od Academy, tylko muszę jeszcze kasę uzbierać :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie Seb Mógłbyś mi podesłać kilka linków z tymi modelami, to bym sobie popatrzył i ewentualnie coś poprawił

 

A jeżeli chodzi o gąski to bardzo chętnie je wezmę bo z Matroli wychodzi prawie 31 zł z przesyłką :(:( Myślę, że wieczorkiem już powinienem mieć kasę, to na prv wyślę Ci mój adres

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokazać swoje wypociny Z tego co widziałem na kotku, który budował Seb to czeka mnie jeszcze baaaaaaaaaaaaaardzo dużo pracy...

 

W całości. Koła górna płyta pancerza, górna płyta pancerze wierzy i osłona kierowcy/radiotelegrafisty są włożone na "sucho"

 

926f1cd9840bdba4m.jpg

 

1ddc4990431bb9ccm.jpg

 

edd62f538f1e32a0m.jpg

 

8220c741c037a682m.jpg

 

13003ecca69b66ecm.jpg

 

d37c8b5ee9a12468m.jpg

 

05e7e3d20322b98bm.jpg

 

7726bea27b9ffa74m.jpg

 

2ec041e53c315d41m.jpg

 

da18854f8581d53dm.jpg

 

e8f3b33834414416m.jpg

 

Na chwile obecną to było by wszystko. Obecnie pracuję nad płytami pancernymi (z puszki po piwie) Jak się z nimi uporam to spróbuję skopiować spawy wa pancerzu od Seb'a i zaszpachlować to co niepotrzebne.

 

To tyle, wieczorkiem postaram się wrzucić rezultat dzisiejszej pracy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ogniwka to nie powinno być żadnego problemu, bo zostało mi chyba jeszcze ok 10 a te, które są z przodu to chyba można by delikatnie usunąć. Przykeiojone są tylko uchwyty podtrzymujące zapasowy zestaw gąsienic więc wydaje mi się, że chyba aż takiej wielkiej tragedii niema

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podłubałem trochę przy wierzy.

PS Próbowałem zrobić spaw przy wierzy tak jak Seb ale nie wychodziło mi to i zaszpachlowałem. Trzeba jeszcze tylko przeszlifować papierami o gradacji 500, 1000 i powinno być ok...

 

1f4354850bd0f3bam.jpg 71a8c2276ed980cfm.jpg e689c1b3a26c0847m.jpg e9bfd144020084d3m.jpg

 

to tyla na dzisiaj...

 

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze nie wszystko stracone z tymi spawami Sprawdziłem tą szpachlę (po ok 4 godzinach od nałożenia) i już była twarda ale jeszcze plastyczna więc wziąłem skalpel i ponakówałem gdzie trzeba było. Pewnie nie jest to zrobione tak jak powinno być, ale mnie satysfakcjonuje i to nawet bardzo :) Fotkę wrzucę rano bo dzisiaj już nie chce mi się aparatu wyciągać :P za bardzo zmęczony już jestem...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, nie zaszpachlowałeś spawu wokół górnej płyty?!
Zależy co masz na myśli??? Zrobiłem to tak jak Seb w swoim Tygrysie tzn frezem wyciąłem ten "fabryczny" spaw, zaszpachlowałem i zrobiłem go sam, a konkretnie "wydziobałem" skalpelem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Seb Ale wyszedłem z założenia, że skoro model kosztował mnie 30 zł to warto by było się czegoś na nim nauczyć tym bardziej, iż jestem jeszcze niedoświadczonym modelarzem. W najgorszym wypadku, jak coś mi nie wyjdzie i go wyrzucę to nie będzie tak bolało jak bym wyrzucił model np od Dragona za 130zł. Chyba się ze mną zgodzicie??

Po za tym mam zamiar jeszcze przećwiczyć washa olejnego, suchy pędzel i nakładanie pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku prace idą do przodu. Wczoraj za dużo nie zrobiłem... wiadomo finał Ligi Mistrzów "wyspawałem" przednią płytę pancerza i przygotowałem resztę miejsc gdzie trzeba to jeszcze poczynić.

 

Kilka fotek:

 

4eaf54818f4ead4am.jpg b8d2a257441a44b7m.jpg 2a8659bd8dc428dbm.jpg b1814c65c9d1fd11m.jpg

8af997bee220d779m.jpg

 

To tyle

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem trochę wczoraj i dzisiaj rano.

 

"Wyspawałem" tylną płytę pancerną:

ef530ecd371254f1m.jpg 23b029e6a3e6795fm.jpg

Wydaje mi się, że chyba trochę to "skopałem", nie poszło to tak jak bym chciał Zresztą sami oceńcie...

 

Poprawiłem wykończenie burt. Brakuje tutaj jeszcze zaczepów:

61736ce74049bd6am.jpg 64c63fdea984affam.jpg

Z tej części jestem bardzo zadowolony ;)

 

Przygotowałem sobie przednią płytę pancerną do spawania:

abbf0a399ee17052m.jpg

 

To tyle, c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjec "afrykanczyka" z bliska.

Mam nadzieje ze beda przydatne.

Nie bardzo, to najpóźniejsza wersja, która trafiła do Afryki, to już typowy przedstawiciel "europejskiego" Tygrysa.

Tak przy okazji, to jedyny jeżdżący egzemplarz Tygrysa, warto zwrócić uwagę jak szybko przepaliły się osłony rur wydechowych, a ten Tygrys wyjeżdża tylko kilka razy w roku.

Pzdr

 

Przynajmniej intencje mialem dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniowej przerwie Nastąpiła mała przerwa w budowie tygryska, jakoś nie mogłem znaleźć natchnienia Dopiero wczoraj trochę podłubałem:

 

Zdjęcie z piątku: 07caf76ad94a069cm.jpg

 

Spaw na czołowej płycie pancerza, (chyba mi nie wyszedł )

00d42f73c347923dm.jpg

 

Filtry powietrza:

09609b26a1b0810cm.jpg 10ed1cb08bc7b3d5m.jpg

 

Ogólny rzut z góry na całość. Górna płyta pancerza przyklejona i przygotowana do spawania:

4048d3bd41deaaf6m.jpg

 

Na razie tyle, dzisiaj ciąg dalszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wybaczcie, że tak długo nic nie wstawiałem, ale miałem trochę innej roboty.

Ostatnio troszkę przy nim podłubałem, jutro wrzucę fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.