Skocz do zawartości

Panzerkampfwagen II Ausf.C 1/35 Tamiya


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

jawkers, pierwsza sprawa.

By wash fajnie siadł musi być dobrze nakładana farba.

Z fot wynika, iż jest chropowata powierzchnia - a na takiej - konia z rzędem temu, który to ogarnie.

Pamietaj, powierzchnia ja PN(pupa niemowlaka) i możesz cuda wyprawiać z washami...bo wash nie musi się ograniczać do 1 koloru.

Tu nie będę Ci mieszał, ogarnij jeden..a dobrze.

 

To samo tyczy się kalek, jeśli jest źle pomalowany model...o dobrym ich "siadaniu" możesz zapomnieć

 

 

Patrzyłem na Twoje warsztaty - wniosek jest jeden.

Kiedyś radziłem Ci zakup debondera, do zmywania kleju.

Jesli nie możesz ogarnać zwykłego kleju do plastiku - klej na CA, w razie naddatku zmyjesz to sobie.

Może też diabeł tkwić w gęstości kleju.

Ja używam 3 rodzai..a w zasadzie to czterech.

1.zwykły, gęsty revella

2. rzadki Tamiya extra thin

3. zwykły ropuszczalnik

4. do pozycjonowania, czy "pokazu" do zdjęć akrylu

 

Na pewno radzę nakładać klej jakąś igłą, szpilką...czymkolwiek..byleby nie pędzlem, czy innym tworem(chodzi mi o kleje gęste)

 

 

Kolejna sprawa - meszek powstaje przeważnie z przyczyn malującego.

Za dużo farby, za daleko od modelu, za bardzo rozrzedzona, żle wymieszane pigmenty w słoiku/puszcce, niedomyty aerograf.

 

 

Fotki.

Tu Ci coś pokażę:

oswietlenie jednostronne:

ResizeofDSCF3941.jpg

oświetlenie 2 stronne:

ResizeofDSCF3942.jpg

i fotki,jakie Ty robisz:

ResizeofDSCF3943.jpg

 

Wnioski wyciągniesz sam.

Nie musi to być namiot bezcieniowy..wystarczą dwa xródła światła..i pomimo minimalnych przekłamań koloru...lepiej oddasz Nam(mnie) treść swojej pracy.

 

Cesarz, czołgi rdzewiały, rdzewieją..i nie zanosi się na to, że nie będą rdzewieć.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, pokazujesz zdjęcie z dwoma źródłami światła. Ktoś kiedyś na forum mówił (głowy sobie nie dam obciąć, ale chyba był to Seb), że można robić takie fotki... z jednym źródłem światła, wystarczy z przeciwnej strony postawić lustro. Czy taka metoda sprawdzi się równie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Dzięki wam za cenne dla mnie rady.

Gościu moje miejsce do fotografowania modeli wygląda tak.

Na biurku.

DSCF4420.jpg

I jak jest dobra pogoda to na podłodze.

DSCF4421.jpg

Nie mam studia fotograficznego, ale twoja lekcja daje mi do myślenia. Nie raz zrobiłem zdjęcia modelu i kolor ni w ząb, nie zgadzał się z kolorem w jaki model był pomalowany.

Jeszcze raz wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się rozpisywał, ponieważ i tak tego chyba nikt nie czyta.

jestes w bledzie

 

epszym kolorem byłby ciemny brąz albo czarny

w tym przypadku napewno

 

co do fotek to jest tutorial na forum,wystraczy zajrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.