Skocz do zawartości

Blacha O.R.P Orzeł instrukcja


adizxr

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie pracuje nad typem II D U-141 w pięknym dwubarwnym kamuflażu.Na pewno pojawi się w dziale "Galerie".

Swoją drogą to zastanawia mnie postawa WCM-u, dwa razy meilowałem do nich w zeszłym i na początku tego tygodnia z prośbą o dosłanie instrukcji bądz skan, ale niestety zadnej odpowiedzi nie uzyskałem.a szkoda.Gdyby nie pomoc Marka to miał bym problem.Jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuje nad typem II D U-141 w pięknym dwubarwnym kamuflażu.Na pewno pojawi się w dziale "Galerie".
szkoda, że nie ma warsztatu, ale nic to, może następnym razem
Swoją drogą to zastanawia mnie postawa WCM-u, dwa razy meilowałem do nich w zeszłym i na początku tego tygodnia z prośbą o dosłanie instrukcji bądz skan, ale niestety zadnej odpowiedzi nie uzyskałem.a szkoda.
ot mentalnośc polskich producentów ja z kolei słyszałem, że z Revell'a odpisują. Nawet gdzieś tu wyczytałem, że komuś zniszczyła się instrukcja do modelu, a na necie nie było, to mu Revell przysłał (nie pamiętam tylko czy w PDF czy pocztą)...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, czy posiadanie przez ciebie instrukcji blachy oznacza ze w swoich zbiorach masz juz wykonanego Orła?Jeśli tak to chętnie bym obejrzał, na necie niestety nie ma za wiele wykonanych modeli Orła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Orzeł grzecznie czeka w Kolejce Modeli do Zrobienia Kiedyśtam.

Ale faktycznie - jest to mało popularny model. Kiedyś w Model Hobby wydawanym przez Mirage wydrukowano fotki konwersji Orła na holenderskiego O-19 bądź O-23.

 

Poza tym czy ktoś wie jak wyglądały rufowe wyrzutnie torpedowe Orła?

Z grubsza wiadomo jak wyglądały oba okręty, ale ten jeden szczegół nie daje mi spokoju. Mirage wymyślił osobne wgłębienia dla poszczególnych rur, zaś na fotkach stoczniowych Orła widać miejsca przygotowane na prostokątne klapy (takie jak na fotkach quasi-siostrzanych holenderskich ponorek).

 

Obecnie pracuje nad typem II D U-141 w pięknym dwubarwnym kamuflażu.

Jak w końcu rozwiązałeś sprawę otworów przelewowych?

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na zdjęciach wyraźnie widać prostokątne wnęki, i wygląda to na to ze zestaw Mirage ma błąd. ale 100%pewności nie mam.

A co do otworów przelewowych to zastosowałem metodę "tłoczenia" wykonałem proste narzędzie którym nanosiłem otwory.Niestety spodziewałem sie lepszego efektu ale i tak jest o wiele lepiej niż seryjnie zestawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do otworów przelewowych to zastosowałem metodę "tłoczenia" wykonałem proste narzędzie którym nanosiłem otwory.Niestety spodziewałem sie lepszego efektu ale i tak jest o wiele lepiej niż seryjnie zestawowo.

A można zobaczyć to na fotce?

Mam trochę ponorek 1:400 w kolejce i większość z nich nie ma prostokątnych otworów tak jak Lira. Dlatego rozglądam się za sposobem na imitację otworów różnych kształtów.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszlifowane stare skalpele do rozmiarów prostokątnych otworów.Banalna sprawa, naciska sie i zostawia "stempel" w tworzywie.Największym problemem jest idelanie równe ich umiejscowienie;)Powiem tak: szukam doskonalszej metody;)

s6302967.jpg

By gabels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... patent wydaje się być ciekawym. Zwłaszcza gdyby uzupełnić go o kawałki blaszki przyklejone taśmą do modelu aby otwory prowadziły się jak należy, czyli równo i prosto. Dzięki!

 

Chętnie pooglądam rezultat w galerii.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.