Skocz do zawartości

ORP Warszawa - projekt 56 AE - Kotlin SAM


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Okonek, tak przy okazji modeli rosyjskich/radzieckich okrętów mam pytanie.

Chyba z gatunku SF...

 

Czy ktoś produkuje model niszczyciela rakietowego projektu 61MP (typu Kashin Mod) lub 56AE?

 

Głupie pytanie, wiem, ale mam sentyment do Warszaw, szczególnie pierwszej

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek co do 61 MP to czekam kiedy Trumpek z nim wyskoczy nawet w 350-ce. Sam dałem im taką propozycje w ankiecie na oczekiwany model. Może przeczytali Co do Kotlina to jest tylko jedno wyjście. Ten sam Trumpek robi od jakiegoś czasu w skali 1/200 serie chińskich niszczycieli projektu 51 "Luda" . Jakoś wpadł mi w łapki jeden z tych modeli i zacząłem się jemu jak i oryginałowi bardziej przyglądać. Dzięki informacjom zdobytym przez Grzesia ( raz jeszcze dziękuje za ogromną pomoc w zdobyciu materiałów ) wychodzi na to , ze Luda to chińska modernizacja projektu 56 ( podobieństwa na fotce chyba nie muszę pokazywał ) . Brakuje mi jeszcze planów Kotlina ( plany modelarskie nr.5 albo inne ) aby porównać model z planami. Tzn. już coś tam mam ale nie jestem do końca pewny części podwodnej na dziobie. Jeśli się upewnię , że przeróbka się uda i będzie możliwa ( oj będzie trochę roboty ) to ruszę z budową ale bez planów Warszawy to nici z tego .

 

Niszczciele2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lejesz miód w moje serce - faktycznie wygląda na to, że "chińczyka" można w miarę bezboleśnie przerobić na pierwszą "Warszawę"

 

Od dziś zaczynam na allegro szukać planów "Warszawy". Jutro idę też na klub modelarski - jeden z kolegów to marynista (co prawda IIWS i pancerniki ale może) więc też nadam mu temat planów.

 

Jak coś będę maił to się podzielę

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... chyba mam gdzieś to samo. Problem stanowi jak już pisałem cześć dziobowa pod linią wodną. Nie wiadomo czy późniejsze Kotliny miały jeszcze to załamanie a jedyna fotka naszej pierwszej Warszawy w doku ( jaką posiadam ) jakoś nie rozwiązuje tego problemu

 

0be46981dd7c1c62.jpg

bec8acbda7bfcb6c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W weekend wszedłem w posiadanie "MM" z "Warszawą I" w skali 1:200.

Będę go skanował - jak to zrobię to chętnym mogę podesłać skany. Może się przy przerabianiu "chińczyka"

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go Wojtku ale po pierwsze jest do lini wodnej a po drugie chyba nie do końca OK Istnieje tez drugi model już z pełnym kadłubem z firmy Fly Model ale i ten jest skopany w części dziobowej. Do tej pory sprawdziłem po części kadłub. Luda jest dłuższa i mierzy 132 metry do 126,5 m Kotlina co przy skali 1/200 zmusza do usunięcia 27,5 mm. Pytanie czy warto ? Szerokość 12,8 m do 13 m Kotlina można zostawić i zanurzenie 5,3 m do 4,6 chyba też. Pozostaje nadal sprawa dziobu i rufy ale o tym jutro. No to jedna z niewielu fotek Warszawy. Przy pracach nad modelem trzeba się jednak będzie kierować fotkami radzieckich okrętów bo u nas to przecież wszystko Top Secret było no i jest nadal

 

09fad0e1d3e69b99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy dalej pisać tu czy temat podzielić i wywalić do modeli Sprawdziłem dzisiaj dziób. Jak widać na fotkach nie jest źle. Trochę pracy i będziemy mieli to co potrzebne. Wystarczy usunąć gruszkę i odtworzyć poszycie w tym miejscu oraz wstawić kluzy kotwiczne we właściwe miejsca likwidując jednocześnie tą z przodu. Widok z góry pokazuje, ze kształt pokładu też jest OK ale występują przesunięcia w jego zabudowie. Można to poprawić albo wykonać całkowicie od nowa. Przesuniecie jest wynikiem ustawienia kamery. Inne ujęcia porobiłem tak aby widać było plany bo pokrywają się prawie w 100%. Kiedyś przymierzałem model do rysunków z MM i Fly model i straciłem nadzieje bo kurcze coś za wysoko unosił mi się ten dziób no i jakiś wąski był. Potem wpadły mi w łapki fotki radzieckich okrętów i zaczęło to wyglądać całkiem inaczej. Może uda mi się jeszcze dzisiaj polukać na rufę i resztę kadłuba

 

PS. Model chińczyka jest też dostępny w 350-ce

 

9b90f3b6804c5874.jpg

1c90ad7a299c205a.jpg

15265dd5a6e94b61.jpg

ddab0020d849d095.jpg

72e09726b89a6c33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Chciałbym odkuzyć temat.

Obydwa typy niszczycieli ma w ofercie Kombrig w 1:700. Po wielu miesiącach starań udało mi się w lato uzyskać je. W Kashinie Mod jest niezła blaszka z masztami. Oj będzie zabawa. Obecnie leżą sobie i czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Dwie nowe fotki:

 

- jeszcze jako "Справедливый" - 1964

 

99307b9c291a078d.jpg

 

- oraz ciekawostka - już jako "Warszawa" pod fikcyjnym numerem 276 w czasie parady w Leningradzie - rok ???

 

ef894bd69448bf1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

Moja córeczka uczęszcza do przedszkola które kiedyś było imienia naszej MW. Na półpiętrze tegoż przedszkola ostatnio odkryłem takie cacko:

 

im001215qi4.jpg

 

Warszawka w pełnej krasie.Miodzio. Chyba będę musiał rozpocząć negocjacje z Panią Dyrektor w celu wyhandlowania tego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Odgrzebię ten temat bo mam pytanie. Jaki był kolor pokładu Warszawy? Czy był to szary czy rosyjski pomarańczowy czy zielony? Mam wątpliwości przy malowaniu modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.