Skocz do zawartości

SH-60 F Ocean Hawk Hobby Boss 1/72


raptorf22

Rekomendowane odpowiedzi

Na prośbę kolegi Dzejo, zamieszczam relację z budowy śmiglaka z stajni Sikorskiego. Wersja F czyli Ocean Hawk,służy do lokalizacji i neutralizacji okrętów podwodnych. Model traktuje jako relaksacyjny, miał być prosto z pudła, ale nie udało się i uzupełniam go o ważniejsze elementy. Wnętrza praktycznie brak, w luku transportowym tylko fotele , cała reszta dorobiona od podstaw. To samo tyczy się tablicy w kokpicie oraz panel środkowy. Narazie przygotowuje go do malowania, a zobaczcie sami jak to wygląda.

 

kokpit1.jpg

kokpit2.jpg

kokpit3.jpg

kokpit4.jpg

kokpit5.jpg

kokpit6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciąg dalszy prac nad SH-60.

Należy zwrócić uwagę na nosową część modelu, wymaga dorobienia kilku istotnych elementów jak w oryginale. To co musiałem dopracować zaznaczyłem na czerwono. Amortyzatory kół zastąpiłem odpowiednio przyciętymi igłami lekarskimi. Po naniesieniu lekkiego preshadingu, prysnełem całość Testorsem 1728, a następnie po maskowaniu zielonym Humbrolem 3. Po wyschnięciu całość zabezpieczona sido i wstępnie zaczełem zabawę z kalkami. Miłego oglądania.

 

DSC01460.jpg

DSC01461.jpg

DSC01462.jpg

DSC01529.jpg

DSC01532.jpg

DSC01533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Naprawdę fajnie sie to prezentuje i ciesze się ze zdecydowałeś pokazać pare fotek . Napisz jak wykonałeś tablice do wnętrza kabiny, bo prezentują się bardzo ciekawie , czy to wydruk na papierze i dokładne przycięcie?? czy inny patent.

Kalki HB generalnie całkiem niezłe się nakładają , ale czy nie było problemów z nałożeniem tej wielkiej na ogon?

Czekam na ciąg dalszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz jak wykonałeś tablice do wnętrza kabiny, bo prezentują się bardzo ciekawie, czy to wydruk na papierze i dokładne przycięcie?? czy inny patent.Napisz jak wykonałeś tablice do wnętrza kabiny, bo prezentują się bardzo ciekawie , czy to wydruk na papierze i dokładne przycięcie?? czy inny patent. :

 

Mój patent na tablice typu "glass cockpit", to najpierw wykonanie rysunku tablicy, panela wektorowego w odpowiedniej skali oraz kolorystyce. Następnie udaję się z tym do....fotolabu, gdzie zamawiam wydruk natychmiastowy na odbitce formatu 10x15. Ja stosuję wydruki termosublimacyjne, dają dużo detali i ładnie cieniują (brak rastra). Nie robiłem jeszcze tego na typowej naświetlarce, ale efekt będzie pewnie taki sam, może nawet lepszy. Ta metodą wykonałem sobie w własnym zakresie tasmy "REMOVE BEFORE FLIGHT", które będą na modelu Oceanhawka. Na pasku szerokości 1,1mm oraz długosci 10 mm masz ładny, widoczny napis. Koszt to 1 zł, a blaszki Edka czy kalki Tally Ho to ok. 20 zł.

 

Kalki HB generalnie całkiem niezłe się nakładają , ale czy nie było problemów z nałożeniem tej wielkiej na ogon?:

 

Z tymi kalkami to problemów większych nie ma, kłada się dobrze, ale jak recę trzęsą się z stresu (oby nie zepsuć) to strasznie się zwijają. Niestety Hobby Boss mógłby to zrobić w dwóch częściach, byłoby łatwiej. Układane na płyny Agamy, wżarły się w linie podziałowe i zagłębienia"nitów". Obwódek nie widać.

Czekam na ciąg dalszy

 

Model w tej chwili już po waszu, kalki wszystkie nałożone, zrobiłem trochę śladów eksploatacyjnych. Teraz zabrałem się za drobnicę: anteny,opony oraz czeka mnie zrobienie wkońcu wirnika. Zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.