Skocz do zawartości

Tiger 1:35 Early Academy


Montano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy warsztat. Postaram sie w miare postępu prac zamieszczać zdjęcia i opisy. Prosze o wyrozumiałość i rady dotyczące budowy i mozliwych przeróbek tego modelu.

Zamieszczam kilka zdjęć tego co juz zakupiłem, na nastepny wpis trzeba trochę poczekac ponieważ chemia i farby dopiero jadą do mnie:)

 

 

IMG_0362.jpg

IMG_0363.jpg

IMG_0364.jpg

IMG_0365.jpg

IMG_0366.jpg

IMG_0367.jpg

IMG_0368.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak model tej firmy ale figurki są masakryczne, a już w szczególności twarze, będziesz miał duuuuuuużo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw w domu (czeka na zrobienie), wraz z figurkami. Figurki, to są po prostu tragiczne, z tego zestawu mogą się przydać do czegoś jedynie amunicja, beczka, i kanistry. I przy gąsienicach będzie sporo szlifowania (ślady po wypychaczach na prawie każdym ogniwie). Warto by też w metalową lufe od działa zainwestować, i ew friule dokupić.

 

Życze powodzenia przy tworzeniu, i siadam w pierwszym rzędzie, obserwuję i kibicuję przy budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by też w metalową lufe od działa zainwestować, i ew friule dokupić.

Nie warto...

 

Czemu uwarzasz że nie warto? Fakt, friule można sobie odpuścić, gdyż to drogi wydatek, ale lufa metalowa firmy RBmodel jest bardzo dobrze wykonana i co najwarzniejsze nie jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAko że to mój 1 model po dość długiej przerwie od modelarstwa to napewno będę miał duuuużo pracy:), ale nie zrażam się tym. Najpierw poczekam na reszte narzędzi i farb no i musze odebrać ze sklepu kompresor do aero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to ostatnie modele Dragona i model AFV Club. To chyba najlepsze modele. Co do waloryzacji, to na rynku jest ogrom żywic, blach, luf itp. Wszystko jest kwestią kasy jaką możesz na to wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki http://aber.net.pl/detal/desc/_exlusive_edition__pz_kpfw__vi__tiger_i__ausf_e__sd_kfz_181____early_version/ zestaw blaszek mógłbym zaadaptować do mojego modelu?

 

Ewentualnie prosze o wskazanie innego. Wiem już ze mój model to niezbyt udany produkt ale chciałbym przynajmniej spróbowac go uleprzyć i przy okazji wypróbowac różne techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zasiądę i pooglądam.

 

Jak dla mnie modelik był super ( jedyne 115 zł i do tego wnętrze )

Możesz go zobaczyć w jednej mojej galerii co prawda nie wyszedł mi najlepiej ale... od czegoś trzeba zacząć

 

Powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. To będzie mój 1 model który już tak w pelni profesjonalnie bede malowac aero i mam pytanie, kolor główny Dunkelgelb którym go pomaluję( maluje farbami humbrola). Ile takiej farby trzeba na taki model? Czy ob jętościowo taka puszeczka humbrola jest wystarczająca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki sa już, widziałem kilka zginarek na stronie Jadaru do blaszek. Nie wiem czy na poczatek kupowac taka zginarke( jesli tak to czy dłuższą czy krutszą?).

 

A tak na przyszłość czy do modelu Tamiy, Tygrysa taki http://www.voyagermodel.com/productlist.asp?itemid=PRO35004 zestaw Voyagera bedzie dobry? Teraz ogranicze sie do paru prostych blaszek dla nabrania wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.