Skocz do zawartości

[BF2]Galeon solarny RLS Legacy-(prawie)scratch


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Długo się zastanawiałem czy rozpoczynać ten warsztat...Tyle pozaczynanych relacji a weny do nich brak. Ale "Wilkołak" czeka tylko na lakier bezbarwny, reszta nie nabrała mocy urzędowej,Yamato mam dość, czołgu póki co nie ruszam, F-15 1:32 Tamki się boję, konwersja do Spita zdechła...więc co mi tam,powinienem się wyrobić do końca września Zresztą muszę powiedzieć że taki projekt grupowy mobilizuje a ochota na kolejny scratch chodziła już za mną od dawna

 

Model to, jak bywa ostatnio u mnie , czyste niezmącone SF Mam nadzieję że nie macie go jeszcze tak całkiem dość Będzie to galeon przerobiony na statek kosmiczny napędzany energią słoneczną budowany od podstaw bez skali. Sam koncept pochodzi z rewelacyjnego (jak dla mnie) filmu wytwórni Disney'a "Planeta Skarbów" (POLECAM!) (pomińmy tu próżnie, do końca poważnym modelarzem nie jestem ) . Niestety ,nie mam zielonego pojęcia jak robić zrzuty ekranu podczas filmu (printscreen nie działa) więc wstawiam zdjęcie z netu:

legacy.jpg

 

Oto czego użyję do budowy:

Stareńka NINA...

IMG_5737.jpg

 

...rurki z balonów i arkusze polistyrenu...

P7110062.jpg

 

...no i nieśmiertelne części ze starych modeli

Tonacja kolorystyczna będzie zgodna z projektem a co do pomalowanego kadłuba NINY to i tak zostanie pocięty i przemalowany Mam nadzieję że nie naruszam regulaminu projektu. Jakby co to moderatorzy...czyńcie swoją powinność

Oczywiście 100% wyglądu "Legacy" nie uchwycę ale może ze 60-70% się uda Jak tylko skończę "Wilkołaka" to ruszam pełną parą

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy taki super to nie wiem Pierwszy raz na serio robię żaglowiec (no powiedzmy że to jest żaglowiec ) i nie wiem jak to pójdzie ale jak to mówili dawniej: "Obiecuję ,dam z siebie wszystko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe świetny pomysł, ja też zamierzałem się kiedys do okręciku/statku z tej bajki, a konkretnie tego pirackiego

 

Też miałem taki zamysł ale pokazywany jest zbyt rzadko żeby złapać jakąś konkretną "dokumentację"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że projekt się podoba

Póki co nic do pokazania nie ma. Przeciąłem Ninę (prawie) na pół (w poprzek) i dorobiłem wręgę w której zostaną umieszczone silniki. Obecnie pracuję nad obniżeniem i zwężeniem uciętej części kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj

 

"Cały czas do przodu no staramy sie" Powstał kadłub (bez szpachli, nieobrobiony ,bez zdobień no i bez szczegółów:) ) oraz jeden ze stateczników Wyciąłem też pokrywy luków bo szpeciły tylko pokład. Tylna nadbudowa to był koszmar ale dzięki pewnej bardzo zdolnej matematyczce udało się jakoś to powyliczać

 

legacy11.jpg

legacy12.jpg

legacy12.jpg

 

Tu z tymczasowo umocowanym bukszprytem:

legacy13.jpg

 

A to statecznik:

legacy14.jpg

legacy15.jpg

 

 

Póki co nic szczególnego,wręcz ohyda ale mam nadzieję że się to zmieni na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Cały czas naprzód...ale niestety powoli. Upał daje się we znaki...

Doszło trochę elementów takich jak:

działko pokładowe,generator grawitacyjny,krata w pokładzie,

zejście pod pokład oraz pulpit sterowniczy...

cd2-3.jpg

 

...schody na górny pokład nadbudowy, koło sterowe na pomoście, reling na górnej nadbudowie oraz para drzwi...

cd3-2.jpg

 

...pomosty obserwacyjne oraz niedokończone "ozdoby z przodu...

cd5-2.jpg

 

...specyficzna rozdwojona stępka oraz luk na szalupy:

cd4-2.jpg

 

Tyle aktualki na dziś bo aparat padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Super Glut i Extra Thin ledwo zipie...ale i efekty są A rodzinka stwierdziła że albo jestem genialny albo zdrowo kopnięty Z tym że raczej to drugie

 

hull.jpg

hull3.jpg

hull2.jpg

hull1.jpg

 

W sumie wszystko widać na zdjęciach...silniki z rurek po balonach, mniejsze z rurek po lizakach, "nitowane" elementy przy dyszach z jakiegoś starego czołgu,elementy sterujące statecznikami z rurek od lizaków, pozostałe części=śmieci elektryczne/części ze złomu plasticzanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo jestem genialny albo zdrowo kopnięty Z tym że raczej to drugie

W każdym geniuszu jest odrobina szaleństwa

 

Bardzo podobają mi się Twoje prace, sam często kombinuję z podobnymi tematami, ale w większości pozostają w sferze pomysłów

 

Ten galeon kojarzy mi się z komiksem "Burton i Cyb" - tam goście podróżowali takim kosmicznym holownikiem, jak żywo przypominającym taką starą balię z któregoś z naszych portów - łącznie z niesamowicie "klimatycznym" kurnikiem-sterówką

 

Pozdrawiam i kibicuję

 

mucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Żeby nie było że się lenię

P7220088.jpg

 

Zrobiłem ramy okienne i przykleiłem fragment jakiejś starej gazety. Oryginalny okręt miał tam wizerunek kilku planet ale czegoś takiego nie mogłem znaleźć (wiem wiem net jest ale drukary kolorowej brak) więc nakleiłem jakiś zachód słońca (mniej więcej przypomina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Czas na kolejny update. A w nim...maszty W końcu udało mi się znaleźć odpowiedni materiał na nie czyli...szprychy rowerowe łącznie z gniazdami Są wykręcane więc bez problemu mogę je zdemontować. Masz tylny jest krzywy ale wierzę że po zamocowaniu i odpowiedniemu naciągnięciu lin się wyprostuje. Co do linek...nie będę stosował sznurka a cienki drut który nie urwie się i nie będzie reagował na wilgoć itp. Dodałem też bukszpryt i kilka elementów na rufie:

cd1-3.jpg

cd2-4.jpg

cd4-3.jpg

cd-4.jpg

 

Najwyższy czas zacząć chodzić po sklepach z pasmanterią itp. Może znajdą się jakieś fajne tanie ozdoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szprychy rowerowe łącznie z gniazdami

Łożesz ty!! Heretyku! Rowerki psuć!

Niedługo modelarze będą kupować rowery, żeby wyciągnąć szprychy na maszty

 

Ten kawałek gazety, przyklejony z tyłu, jakoś mnie nie przekonuje... no nic, moje zdanie. Rób dalej, oglądam.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten kawałek gazety, przyklejony z tyłu, jakoś mnie nie przekonuje...

 

Co do gazety to mnie też nie, Ale poszukam może trafi się coś lepszego. Najwyżej kupię wino "KOSMOS" (chyba 3,90) bo ma fajną etykietkę z planetami i zastosuję ją

 

Szprych to mam w piwnicy od groma od trzech nie zbiednieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Czas na kolejny update. Zrobiłem reje ,dodałem łańcuch na przód i ozdoby na rufę (z guzików ). Łańcuch będzie zaczepiony o burty więc nie będzie wisiał tak jak teraz...

 

60.jpg

601.jpg

602.jpg

 

Reje są krzywo ale wszystko jest jeszcze ruchome i naprostuję je w kolejnym etapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artoor_k szalejesz, nie długo zrobisz Gwiazdę Śmierci w 1:72 :hahaha:

Świetna robota, ale czy te łańcuchy na dziobie nie są za duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.