Skocz do zawartości

Panther A Tamiya(zabytek)


ups

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich bólach kończę mój drugi model. Troszkę nowych rzeczy przy nim się uczyłem z gorszym lub lepszym skutkiem (głównie gorszym).

Pierwszy raz porobiłem zacieki, zdrapki, pierwszy raz aero do zygzaków użyłem, generalnie model eksperymentalny.

O samym modelu można napisać krótko :zabawka - jedna z pierwszych tamiyek chyba i o jakimkolwiek podobieństwie do prawdziwej pantery mowy tu być nie może dlatego puryści historyczno-techniczni zrobią pewnie wielkie bleee widząc moją kotkę. W sumie sam jestem z wyglądu modelu zadowolony , mam świadomość że dzieło sztuki to nie jest ale może się komuś spodoba.

Zapraszam do oglądania fot i od razu przepraszam za ich jakość.

Pozdrawiam

 

 

as011.th.jpgas065.th.jpgas079.th.jpgas048.th.jpgas088.th.jpg

as017.th.jpgas026.th.jpgas030.th.jpgas034.th.jpgas051.th.jpg

as057.th.jpgas060.th.jpgas070.th.jpgas091.th.jpgas024.th.jpg

as046.th.jpgas053.th.jpgas062.th.jpgas064.th.jpgas067.th.jpg

as069.th.jpgas075.th.jpgas078.th.jpgas083.th.jpgas093b.th.jpg

 

Wątek warsztatowy : viewtopic.php?t=15042&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany model i nie martw się o kwestie merytoryczne ponieważ nie dla każdego są wyznacznikem oceny modelu. Najważniejsze że wykonanie modelu sprawiło ci przyjemność i masz satysfakcje. Na koniec taka mała uwaga, może to kwestia zdjęć ale wydaje mi się że wieża pantery bardziej się błyszczy niż fajnie wykończony kadłub z układem jezdnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa.

Co do wieży , myśle że to na zdjęciach tak wychodzi aczkolwiek dla pewności przykurze ją jeszcze z lekka.

Niestety gąsienice w tym modelu są tragiczne ale w sezonie urlopowym ciężko wykrzesać kaskę na friule , poza tym nie jestem pewny czy akurat warto byłoby coś w tą tamkę jeszcze wkładu finansowego ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odważnie zrobiony i to się liczy, trzeba eksperymetować i zdobywać doświadczenie, żeby umieć potem wykorzystać przyswojone techniki dokładnie tak jak chcemy i jak widzimy to oczyma wyobraźni.

Odważnie i bardzo fajnie. Ładne kolorki, dużo smaczków. Dobry kurs obrany w 100% ;)

Spróbuj robić fotki na jednolitym tle, świetnie odrywa to model od "szarej rzeczywistości". Osobiście polecam niebieski, błękitny, ciemnoszary brystol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, odpowiedzi:

Latek mam trzy....dzieści

Na warsztacie już jest stug IIIb od tamki no i jagdtiger od smoka na mnie czeka.

Maskowanie lufy to nic innego jak zwykła gaza (rozłożony opatrunek jałowy gazowy ,pakowane po 3szt) pomalowana aero i pędzlem, prubowałem też przykleić skruszonej bazylii ale średnio to wyglądało . Nie za bardzo wiedziałem jak przykleić okruch , a po maźnięciu gazy klejem robiły się farfocle które psuły cały efekt.

 

Dziękuję za rady odnośnie fotografii , napewno wezmę do serca. Udało się żonę przekabacić do kupna lustrzanki, że niby na urlop i takie tam .Ale wszyscy wiemy do czego się ona głównie przyda

 

Btw. nie byłbym uczciwy , nie dziękując tu wielu osobom na których pracach się wzorowałem , nie będę wyliczał wszystkich bo jeszcze kogoś pominę w każdym razie mogę tylko gorąco zachęcać Mistrzów sztuki modelarskiej aby dzielili się z nami początkującymi tajnikami ich warsztatów. Dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze koniecznie statyw, nawet najtaniak jakiś <50zł ;) Żebyście mogli robić sobie zdjęcia z żoną bez pomocy nikogo trzymającego aparat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups ! u deed it again ;)

 

Widać, że próbowałeś wszystkiego - i dobrze.

Najważniejsze w tym wszystkim sa chyba gęby a`la banan(jak nam coś nowego wpada na warsztat).

 

Wiek - boszsz...przeca modelarze nigdy nie dorastają...a przynajmniej tak twierdzi płeć przeciwna.

 

Lustrzanka nie załatwi za Nas sprawy

 

Statyw załatwi za Nas sporo...chociaż jest tu na forum jeden ANANASEK, co foty z ręki strzela .Z ciekawości możecie poszukać, zero rozmazań a model w reku ! Albert się zowie

 

Zatem do kolejnego modelu wystąp !

 

a ja za czas jakiś znów zaśpiewam...

ups ! u deed it again...czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.