Skocz do zawartości

[In-Box] Coś naprawdę dużego - RB-36H Peacemaker


sobiemir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym pokazać wszystkim mój najnowszy nabytek - Convair RB-36 Peacemaker. Gdzieś przeczytałem że jest to największy na świecie wtryskowy model w skali 1:72. Zatem-jedziemy z tym koksem!

 

 

Pudło ma wymiary 65 na 35 cm, dla porównania pudełko zapałek

2cf6316657df7cbf.jpg

 

 

 

Jest wzmocnione dodatkowym kawałkiem tektury z numerem seryjnym? Ukazują się nam wypraski w srebrzystoszarym kolorze, coś jak dawne Plasticardy, tylko linie nieco drobniejsze. Swoją drogą jest na nich data 1980 (na kalkach-1997) więc coś w tym musi być

a0a1426536834a1e.jpg

 

 

Połówki kadłuba, każda o długości 68 cm

379bb6d676ce3a25.jpg

 

 

Skrzydła - po 46 cm każde, a to z prawej to dźwigar

6da5ddcf6484d9c3.jpg

 

 

Tu mamy m.in. usterzenie poziome

65503d38ee388292.jpg

 

 

Oszklenie-całkiem niezłej jakości

05a70634e1575533.jpg

 

 

Drugi zestaw skrzydeł i 80 bomb (!) - chyba wolałbym jedną ale atomówkę

9828cc6a04404745.jpg

 

 

Koła oraz elementy silników odrzutowych

bd2a75777b98a7fd.jpg

 

 

Model ma wypukłe linie (wypraski pochodzą jak pisałem z 1980 roku), ale dosyć delikatne i nie będę ryzykował rycia bo tylko go zepsuję

374047296a10d72b.jpg

 

 

Tu widać trochę szczegółów

9d35701f6ff73984.jpg

 

 

Amerykanin, buzia spasiona hamburgerami

2a856334fe98edad.jpg

 

 

Instrukcja...

1481b01dcee43299.jpg

 

 

... i kalki - widać już na nich trochę upływ czasu - dają się zauważyć delikatne żółte obwódki wokół numerów, trzeba będzie coś z tym zrobić

93943845d348db82.jpg

 

 

 

i na koniec - nie mogłem sobie odmówić porównania! Każdy zna Emila, prawda?

88afa6acff14eff8.jpg

 

97 cm rozpiętości...

94337a2c3518f0db.jpg

 

 

To nie skrzydło, to statecznik poziomy (a na BF-109E błyszczą kalki ale takiego go niedawno kupiłem na allegro, to zostanie poprawione)

0c38bc430ebdb9d6.jpg

 

A tu mamy... Latającą Fortecę

4a9757a529c3dea7.jpg

 

 

Model naprawdę robi wrażenie swymi wymiarami. Oglądam na youtube filmiki pokazujące prawdziwe Peacemakery - to musiało być przeżycie zobaczyć takiego bydlaka nad głową! Swoją drogą trochę przewrotna nazwa - Czyniący Pokój... Ale po zrzucie tych 80 bomb na ziemi zapewne został by tylko...Pokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą trochę przewrotna nazwa - Czyniący Pokój...

A oglądałeś kiedyś film Peacemaker? Chyba nie...

Peace to także kawałek, część.. więc Czyniący Kawałki lepiej brzmi i pasuje

Samo bydlę jest największym modelem w 72, jaki widziałem Fotka porównania ze 109ką mnie powaliła...

 

P.S.: Będzie warsztacik?

 

pzdr.

 

P.S.2: Gwiazda na B-17 odwrotnie przyklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie oglądałem, chociaż gdy zobaczyłem opis na Filmweb to coś mi świta... czyżby deja vu? Warsztat by się przydał, ale nie wiem kiedy będę z nim ruszał, mam jeszcze trochę modeli "fpudłach" A gwiazda na Fortecy - rzeczywiście odwrotnie Ale model stary, nie sidowany więc poprawimy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peace to także kawałek, część.. więc Czyniący Kawałki lepiej brzmi i pasuje Laughing

Ale to proszę kolegi piszę się "piece" ;)

A zabawka ogromniasta. Miłej zabawy. A nie będzie tajemnicą ile ten kawał plastiku wart złociszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka - nazwa "Peacemaker" pochodzi od broni palnej - słynnego Colta Single Action Army - broni która wraz z karabinem Winchester zawojowała Dziki Zachód .

 

Rewolwerem z okładzinami rękojeści z kości słoniowej którego używał generał Patton był właśnie Colt Peacemaker .

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no faktycznie niezły kawał samolotu [piknego zresztą] ! Czy w tej epoce bomby miały jeszcze malowane te żółte kółeczka? Jeśli tak, to będzie to jedno z najbardziej nużących zadań modelarskich, jakie mogę sobie wyobrazić

Ale marzeniem moim jest W-12 od Amodelu...

Proponuję jeszcze tego kupić i mieszkanie nie będzie się już takie puste wydawało ;)

http://www.aviapress.com/viewonekit.htm?AMO-72015

Pozdrw, LoudLordD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest, pudło nowsze ale wypraski te same, kalki nieco inne. Zobaczymy za ile pójdzie ale coś mi mówi że pewnie minimum jest ustawione na 2 stówki...

 

P.S. ten Miasiszczew miał podobną długość kadłuba ale rozpiętość mniejszą o 17 metrów ale model ciekawy, nie powiem. W jakiej walucie jest wyrażona ta cena 674,94 ? euro? niemożliwe... kiedyś pewien koleś dał mi namiary do chłopaka bodajże ze Lwowa który mógłby załatwić W-12 za ok. 800 zł, może teraz drożej bo to z rok temu było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

 

Podzielam zdanie kolegów zarówno w kwestii gabarytów tego modelu, jak również zachwytów nad W-12.

 

Osobiście marzy mi się An-225 w 1:72 - może jakby napisać jakąś petycję do A-Modelu w na ten temat to go zrobią

 

A swoją drogą słowo Peacemaker oznacza rozjemcę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękne "bydlę"

Ostatnio nabyłem takiego w 1/144 i ten wątek będzie b.pomocny przy robieniu mojej ślicznotki. Dziwne a raczej ciekawe bo w skali 1/144 linie podziału są wykonane wgłębnie.

Powodzenia w pracach - pozdrawiam andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.