Skocz do zawartości

Su-22 1/72 coś z niczego ;]


szwabu87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Patrząc na półkę, mój wzrok utknął na tymże właśnie modelu, f-my Plastyk. Wiem że to raczej kupka plastiku niż model, ale chce z tego zrobić coś Su-22 podobnego Model był sklejony bez malowania jak to miałem wtedy (ok. 12 lat) w zwyczaju, ale rozkleił się dość łatwo - widocznie ten pudełkowy lepiszcz był kiepski Oto fotki, i od razu pytanie, co z załączonego uzbrojenia mogę podwiescić, i gdzie? Jak by ktoś podrzucił inne opcje to było by fajnie, moze sam bym to wtedy sklecił...

p6220016.jpg

p6220005r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam juz na niego pomysł, wieć ok Zobaczymy jak wyjdzie... Zdjęć nie mam, ale zrobiłem komory podwozia, przerobiłem te zestawowoe bomby na coś bardziej przypominającego prawdziwe, złożyłem skrzydła i nałożyłem na nie mase szpachli ;d. Jutro wieczór może wrzuce jakies zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tety byś skończył i pokazał najpierw...

Heh, od tetów odpoczywam... Na T-72 położyłem polecany przez Ciebie Humbrol, ale jakiś dziwny mi się widzi ten kolor... Bardziej uderza w zieleń niż w popielaty tj. wg mnie powinno być...

 

ps. co ty kombinujesz z tą Loarą?

a mały skraczyk kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na T-72 położyłem polecany przez Ciebie Humbrol, ale jakiś dziwny mi się widzi ten kolor... Bardziej uderza w zieleń niż w popielaty tj. wg mnie powinno być...

Ha! bo nie doczytałeś do końca. Połóż teraz sido, wash czarny, sido, mat, suchy pędzel pactrą wheatering i jeszcze raz mat. Na końcu wyjdzie ci ci tak jak powinien. Gwarantuje. (domniemam, że piszesz o H155)

 

Z tą Loarą to wysoko poprzeczke stawiasz. Jakby co to dawaj relację, żebym mógł każdą część skopiować

 

Kończe OT bo mnie potną zaraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki:

Uzbrojenie, w trakcie przeróbek:

p6250007.jpg

Zamknięty dziś kadłub + skrzydła:

p6250010.jpg

Pilot

p6250014.jpg

 

 

domniemam, że piszesz o H155

Tak

Jakby co to dawaj relację, żebym mógł każdą część skopiować

Z tym się zastanowię, bo jak się bedzie ciągnąć tj. PT'et, to nie ma sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Była taka konfiguracja z jedną parą klap wysuniętych? Poza tym pasowałoby odchudzić wyrzutniki flar, czy pułapek na górnej części kadłuba.

Jakie Kolega przewiduje malowanie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka konfiguracja była do startu, do lądowania wychodził cały komplet, czyli również klapy na ruchomej części skrzydeł.

Prócz klap zaskrzydłowych wychylały się klapy przednie (nie sloty ).

 

Tutaj słabo widoczne klapy przednie ze względu na kąt pomiędzy osią samolotu, a osią obiektywu. No i ciekawy wariant uzbrojenia. AMRAAM-y?

 

su22uzbrojenie.jpg

 

 

Ciekawostka.

Zdarzało się pilotom podczas podejścia do lądowania nie przestawić skrzydła na 30 stopni, po wypuszczeniu klap do lądowania przy skrzydle 45 stopni wysuwały się tylko klapy do startu. Przy nawet niewielkim doświadczeniu można było wyczuć różnicę na drążku sterowym, w konfiguracji do startu pojawiał się wyraźnie wyczuwalny moment zadzierający nos samolotu, zaś w konfiguracji do lądowania moment pochylający do przodu. To pozwalało się zorientować, że coś jest nie tak i przestawić skrzydło w 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpujący temat Gratuluję wiedzy! Tak między Bogiem a prawdą, kiedy miałbym przebijać się przez ten grubaśny plastik na rozkładanych częściach skrzydeł i wycinać klapy, pewno też bym pokusił się tylko o te wewnętrzne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji do startu Su-22 kołuje już na stoisku, po wykołowaniu ze stanowiska pilot przestawia skrzydło na 30 i wypuszcza klapy. Zaś po wylądowaniu chowa klapy będąc jeszcze na dobiegu, czyli częściej na ziemi widać samolot w tej pierwszej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot ma być startujący, z wpół schowanym podwoziem... Mam tez przygotowane z blaszki te wysunięte z przodu elementy, na ruchomej czesci skrzydeł. One przy starcie tez były używane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszki Ruchome na częściach Skrzydeł to < SLOTY > Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te elementy poprawnie nazywają się: klapy przednie.

Klapy różnią się od slotów dość znacznie i na bojowych samolotach odrzutowych są spotykane znacznie częściej.

 

Jakby to ugryźć najprościej, by nie brnąć w OT?

 

Klapy zmieniają profil skrzydła, bardziej go wysklepiają dając tym samym większy przyrost siły nośnej przy mniejszych prędkościach (powodują też wzrost oporu).

Sloty po wysunięciu tworzę szczelinę w przedniej części profilu, przepływające przez nią powietrze przyśpiesza i wypływa na górną część profilu opóźniając tym samym oderwanie się strug powietrza. Daje man to przyrost maksymalnego kąta natarcia przy którym nastąpi oderwanie strug i utrata siły nośnej.

Generalnie chodzi o to samo, czyli o zmniejszenie prędkości podejścia do lądowania jednak uzyskuje się to w różny sposób, choć odpowiedzialne za to elementy są do siebie podobne i bardzo często ze sobą mylone. Nawet przez samych pilotów, ale to wynika raczej z lenistwa, gdyż łatwiej powiedzieć "sloty" niż "klapy przednie". Z rosyjska nazywa się je również (bardzo rzadko) "noski".

 

Jak to powiadają "starość nie radość", dopadła mnie skleroza.

 

Szkoda mi to kasować co napisałem powyżej, muszę jednak przyznać się do błędu. Su-22 ma sloty, klapy ma inny typ - dobrze mi znany.

Podaję link z rysunkiem tego elementu:

http://www.eskadra.net/samolot/skrzydlo-s-s.jpg

 

A tekst proszę potraktować jako "element edukacyjny w procesie klejenia modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.