Skocz do zawartości

[HUMVEE] /Zakończony/ M1045 HMMWV TOW Carrier - Tamiya 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

rewelacja !!! Ciagnij dalej

A proszę bardzo Co prawda niewiele, ale zawsze:

DSCF1829.jpg

DSCF1830.jpg

- zbiornik paliwa z dorobionymi obejmami,

- uchwyt na narzędzia (strona widoczna na zdjęciu idzie od strony nadwozia, więc usuwanie śladów po wypychaczach sobie podarowałem),

- tylna klapa (w 1987 roku napis "AM General" jest jak najbardziej na miejscu),

- wysoki wydech (rozwiercony i jako pierwszy potraktowany farbą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drobna zmiana koncepcji. Jak pisałem w pierwszym poście zamierzałem postawić model na żywicznych kółkach Tank Workshop. Po obejrzeniu w internecie zdjęć nowych kół z łańcuchami firmy Armorscale nie miałem wątpliwości - te drugie są znacznie lepsze (dokładna kopia kółek Tamiyi z dodanymi łańcuchami, Armorscale robi też wersję bez łańcuchów). Trochę żal było kasy wydanej kiedyś na Tank Workshop, ale zdecydował wygląd. Dziś listonosz przyniósł paczkę, a porównanie utwierdziło mnie w słuszności decyzji o wymianie kół.

DSCF1831.jpg

DSCF1832.jpg

Na powyższych zdjęciach po lewej koła Tank Workshop (z dodanymi śrubami centralnymi z M998 IED Academy), po prawej Armorscale. Te drugie są znacznie dokładniejsze, wykonane staranniej i mają prawidłowe wymiary.

Poniżej podwozie z kołami.

DSCF1833.jpg

DSCF1834.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował W takim razie teraz czekam na malowanie, bo wydaje się, ze będzie ciekawie wyglądać. Mam nadzieję, że zachowasz "niechlujność" w nałożeniu białych plam Model wyglądałby, ze tak powiem, efektownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował W takim razie teraz czekam na malowanie, bo wydaje się, ze będzie ciekawie wyglądać. Mam nadzieję, że zachowasz "niechlujność" w nałożeniu białych plam Model wyglądałby, ze tak powiem, efektownie

Będę się starał. A właściwie to nie będę się starał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższych zdjęciach po lewej koła Tank Workshop (z dodanymi śrubami centralnymi z M998 IED Academy), po prawej Armorscale. Te drugie są znacznie dokładniejsze, wykonane staranniej i mają prawidłowe wymiary.

Poniżej podwozie z kołami.

Mi sie za to bardziej te z Tank Workshop bardziej podobaja, lancuchy jakos lepiej wygladaja. Dzisiaj dotarla paczka z blachami do mojego avengera i jak tak sobie podpatruje na twojego HMMWV to juz wiem ile mnie pracy czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie za to bardziej te z Tank Workshop bardziej podobaja, lancuchy jakos lepiej wygladaja.

Rzecz gustu oczywiście Tak gwoli ścisłości - takie łańcuchy jakie proponuje Tank Workshop były seryjne - w instrukcji użytkowania Humvee jest rysunek montażowy właśnie takiego przebiegu łańcucha. Ale na żywo te koła są po prostu brzydkie - wierz mi. Widać też, że są za małe. A te Armorscale wyglądają o niebo lepiej, nawet biorąc pod uwagę to, że takiego przebiegu łańcuchów nie kojarzę ze zdjęć. Purystą nie jestem, dlatego wymieniam te koła.

Dzisiaj dotarla paczka z blachami do mojego avengera i jak tak sobie podpatruje na twojego HMMWV to juz wiem ile mnie pracy czeka.

Owszem, jest tam kilka blaszek do zamontowania i to nieszczęsne puste wnętrze wieży do wypełnienia, ale oglądałem kilka Twoich prac i jestem spokojny o wynik końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkijak napisał:

Mi sie za to bardziej te z Tank Workshop bardziej podobaja, lancuchy jakos lepiej wygladaja.

 

Rzecz gustu oczywiście Tak gwoli ścisłości - takie łańcuchy jakie proponuje Tank Workshop były seryjne - w instrukcji użytkowania Humvee jest rysunek montażowy właśnie takiego przebiegu łańcucha. Ale na żywo te koła są po prostu brzydkie - wierz mi. Widać też, że są za małe. A te Armorscale wyglądają o niebo lepiej, nawet biorąc pod uwagę to, że takiego przebiegu łańcuchów nie kojarzę ze zdjęć. Purystą nie jestem, dlatego wymieniam te koła.

adamkijak napisał:

Dzisiaj dotarla paczka z blachami do mojego avengera i jak tak sobie podpatruje na twojego HMMWV to juz wiem ile mnie pracy czeka.

 

Owszem, jest tam kilka blaszek do zamontowania i to nieszczęsne puste wnętrze wieży do wypełnienia, ale oglądałem kilka Twoich prac i jestem spokojny o wynik końcowy.

 

Oczywiscie masz racje ze o gustach sie nie dyskutuje, pomijajac fakt zgodnosci czy nie z oryginalem (takze nie jestem purysta), to te z armoscale wydaja sie takie jakos kwadratowe przez te lancuchy. Niemniej jednak jak je pomalujesz to na pewno bedzie git.

Zastanawialem sie przez chwile nad zrobieniem sam lancuchow na kola do mojego LAV-R, ale troche mnie to przeroslo.

 

Wracajac do tematu, popelnilem maly falstart jak sie okazalo paczka ktora przyszla i myslalem ze to blaszki, okazala sie paczka ze zdjeciami do M1 Grizzly ktory teraz lezakuje. Takze nadal czekam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... te z armoscale wydaja sie takie jakos kwadratowe przez te lancuchy...

No może trochę, na szczęście ich ułożenie na przednich i tylnych kołach jest nieco inne. A jak będą wyglądać po pomalowaniu, to się okaże.

Czekam z niecierpliwością na Twój warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... zawsze możesz przejechać po nich klejem i wrzucić do mąki - będą mocno zaśnieżone

 

Ale myślę że nie trzeba będzie - idziesz (a właściwie jedziesz) dalej - nawet przez zaspy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Malowanie powolutku idzie do przodu.

Elementy do zamontowania wewnątrz pojazdu:

DSCF1845.jpg

DSCF1846.jpg

Wyrzutnia TOW:

DSCF1847.jpg

DSCF1848.jpg

DSCF1849.jpg

Kable to na razie chaos, który będzie ogarnięty po złożeniu do kupy nadwozia, dachu i obrotnicy. Ale to po skończeniu wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:woot: Pięknie, ja się poddaję.

Maciek - dzięki, ale nie przesadzaj. Ja na pewno z zazdrością będę patrzył na Twoje Humvee

Powiedz mi jakim kolorem malowałeś łańcuchy na kołach?

Koła pomalowałem najpierw jedną warstwą farby Gunze nr H77 (Tire Black), potem przetarłem farbą Humbrola nr 53 (Gun Metal) metodą suchego pędzla, na koniec druga warstwa Tire Black, ale już tylko między łańcuchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały, ale że dydaktycznie, to bym nie powiedział. Bo czy tak dokładnie widać, skąd wychodzą te kable? Raczej nie, dlatego gdyby ktoś chciał się zagłębić bardziej w temat pod tytułem "Co jest na końcu kabla?", polecam dwie części bardzo dobrego opracowania z Armoramy:

CZĘŚĆ 1.

CZĘŚĆ 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolka po pomalowaniu wygladaja swietnie. Zostawiasz je na wprost, czy moze skrecone?

Miałem zrobić skręcone, ale sobie przypomniałem o tym, jak wszystko było już pomalowane Przy następnym modelu na bazie Tamiyi na pewno skręcę, bo jest to bardzo łatwe do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że może przyda się komuś krótka instrukcja połączenia kablami systemu TOW na Humvee, bo ta z podanych wcześniej linków z Armoramy do końca jasna nie jest.

System połączony jest pięcioma kablami różnej grubości. Łączą one elementy wyrzutni oraz samą wyrzutnię z pojazdem (zasilanie).

 

1. Kabel łączący wyrzutnię z noktowizorem:

Noktowizor to ta część:

th_04a.jpg

Na zdjęciu powyżej ładnie widać, że kabel wychodzi z lewej strony i schodzi w dół pomiędzy lufą, a celownikiem optycznym, okrąża podstawę lufy, tzw. Traversing Unit (TU), obok pokrętła i jest podłączony do gniazda nr 1 na drugim z poniższych zdjęć:

th_03-9.jpg th_03a.jpg

Na tym zdjęciu mamy wyrzutnię ze zdemontowanym noktowizorem i koniec kabla, który na pierwszym zdjęciu w tym opisie jest podłączony do noktowizora, tutaj jest wpięty do gniazda nr 2.

 

2. Kabel łączący wyrzutnię ze skrzynką kontrolną:

Na zdjęciu poniżej widać, że skrzynka kontrolna jest podzielona na dwie części:

th_DSCF1847.jpg

Lewa, mniejsza część to bateria, tzw. TOW Vehicle Power Conditioner (TVPC). Prawa, większa to właściwy kontroler, tzw. Missile Guidance Set (MGS). Z lewego dolnego rogu kontrolera wychodzi gruby kabel:

th_Image27.jpg

Kabel ten (COIL CABLE) jest podłączony od spodu do podstawy wyrzutni (w jej osi obrotu w poziomie):

th_Imagenfvg.jpg

 

3. Kabel zasilający noktowizor:

Kiedy system TOW jest zamontowany na Humvee, korzysta on z zasilania pojazdu. Kabel zasilający noktowizor zaznaczyłem na rysunku poniżej:

th_Image31.jpg

Poniżej zaznaczyłem miejsce, skąd powinien wychodzić (prawy koniec "beleczki" o przekroju kwadratowym znajdującej się poniżej ażurowej osłony - elementu Eduarda). Na górze tej "beleczki" znajduje się włącznik noktowizora, widoczny na rysunku powyżej:

th_aaaaa.jpg

Kabel ten biegnie swobodnie między fotelami kierowcy i pasażera do skrzynki zamontowanej pod półką na radio. Ta skrzynka to tzw. Vehicle Power Conditioner (VPC), zmieniająca prąd z akumulatora pojazdu na taki, jaki jest potrzebny do zasilania systemu TOW:

th_TM-9-2320-280-24P-2_257_1.jpg

Kabel zasilający noktowizor jest podłączony do lewego gniazda:

th_Image29a.jpg

 

4. Kabel zasilający VPC:

Kabel ten łączy prawe gniazdo skrzynki VPC:

th_Image29.jpg

z akumulatorem Humvee, który znajduje się pod siedzeniem pasażera. Kabel biegnie z lewej strony fotela pasażera, następnie po przegrodzie (między fotelem pasażera, a miejscem na siedzenie z tyłu) do gniazda znajdującego się na dole słupka bocznego, skąd już blisko do akumulatora:

th_TM-9-2320-280-20-3_328_1.jpg

 

5. Kabel zasilający TVPC:

Kabel ten wychodzi z gniazda obok akumulatora, o którym napisałem w poprzednim punkcie. Biegnie po przegrodzie między fotelem pasażera, a miejscem na siedzenie z tyłu i następnie do góry, potem wychodzi przez właz i jest podłączony do TVPC, czyli baterii w skrzynce kontrolnej. To ten kabel:

th_Image27aaa.jpg th_xxxxxxxxx.jpg

 

Dodam jeszcze, że w przypadku, kiedy wyrzutnia TOW jest zdemontowana, kable zasilające noktowizor i TVPC wiszą zwinięte na uchwycie znajdującym się na prawym słupku bocznym:

th_Image27bbbbbbbbbb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w imieniu własnym i innych.

Autor w swej litości dla przytumanionych nie wspomniał ze rankiem mordował się nad wyjaśnieniem dla mnie powyższego tematu "by gg manual"

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.