Skocz do zawartości

Malowanie metalowych elementów ożebrowania osłony kabiny


andrew94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jaką techniką wykonujecie ożebrowanie osłony kabiny(chodzi oczywiście o jej malowanie).Niekiedy malowanie na przezroczystej osłonie jest bardzo trudne , nawet przy próbach zastosowania maskolu.Zresztą maskol po wyschnięciu odrywa się nieregularnie i nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prościej użyć masek polskiego producenta o niebo lepszych od tych eduardowskich - mam na myśli maski wrocławskiej firmy Montex - świetnie spasowane, nie wymagają dodatkowego malowania maskolem, co ciekawe kabiny które można zrobić otwarte, Montex wyposaża w zestawy pozwalające malowanie owiewki od środka! . Cała oferta i więcej informacji na stronie producenta www.montex-mask.com. Ja po długich męczarniach z maskami edka używam już tylko montexów. Można je zamówić przez Martolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o niebo lepszych od tych eduardowskich - mam na myśli maski wrocławskiej firmy Montex

No to kolego powiem Ci, że Eduardowskie maski to właśnie Motex albo - i te są naprawdę dobre - zrobione z taśmy Tamiya. Montex'ów używałem raz i więcej ich nie użyję. Przyleganie do zaokrąglonych powierzchni to mała masakra

świetnie spasowane, nie wymagają dodatkowego malowania maskolem

teraz wiesz, dlaczego nie mogłem opanować śmiechu po tej wypowiedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z masek Montexu na oszklenie, gdyż miałem problemy z usunięciem kleju który zostawał. Teraz tylko wąskie paski z taśmy i maskol.

P1080540.jpg

Przestrzeń pomiędzy paskami wypełniam maskolwm. Na obłych powierzchniach też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście każdy może używać czego chce a dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu. Plusem Edków jest to że są robione na tamiyowskiej taśmie ale wymagają dalszej zabawy z maskolem. Montexy są wykonane z folii ploterowej oracala i stąd może wystąpić kłopot z silnym klejem - jest na to prosty sposób - folię przed położeniem na owiewkę należy wcześniej przykleić np. na wewnętrzną część dłoni - osłabi to klej na tyle że nie będzie on osiadał na owiewce. Malowałem niezłe szklarnie przy pomocy tych masek i nie było problemu. Zobaczcie galerię na ich stronie co ludzie potrafią wymalować przy użyciu ich produktów. Jachud3 Eduard to czeska firma a Montex polska więc nie rozumiem dlaczego piszesz

No to kolego powiem Ci, że Eduardowskie maski to właśnie Motex

??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lienta aluminiewaja, powiedz że dobrze, jutro mam odpytywanie z rosyjskiego

 

A tak na poważnie, ciekawa metoda z tą taśmą, łatwo potem pozbyć się z tego farby no i czy ona sama się przykleja czy trzeba czegoś użyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt wielu fotek z warsztatu, ale znalazłem fotki jednej owiewki z P-47-D25 robionego przeze mnie jakiś czas temu p-47-inside.jpg p-47-outside.jpg

Niebawem na warsztat idzie Avenger gdzie jest niezła szklarnia i oszklona wieżyczka - będę używał masek Montexu i chętnie sfotografuję dla Was krok po kroku klejenie i malowanie.

Uczepię się jednak tego że Eduard i Montex to zupełnie różne produkty np maski do P-47 wg Eduarda http://www.eduard.cz/products/card.php?id_product=3648&name=p-47&catalogue_nb=&type=&pgroup=&scale=&product_month=&product_year=&page_start=50 i Montexu http://www.montex-mask.com/images/1_48/SM48145.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale nie mam tego modelu gdyż był robiony na zamówienie i poszedł do klienta. Avenger też jest na handel ale zrobię kilka fotek Model malowany wyłącznie przy pomocy szablonów - zero kalkomanii. Malowanie szablonami też nie jest takie straszne jak się to przedstawia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.