Skocz do zawartości

Su 22 M4 7plmb 1:72


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

przypomniałem sobie, ze mam pewną książkę i znalazłem w niej takie zdjęcie. Oryginalna fota jest rozmazana i ciemna więc to nie moja wina .

Jak klikniesz to będzie w większym rozmiarze.

DSC01305.jpg

źródło: Wacław Hołyś, Piotr Butowski, Jan Hoffman, "Polskie skrzydła", Poznań 1998, s.38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chcę zrobić 3812 przed remontem i wydedukowałem ,że w tym czasie ta Suka miła biało zielony stożek a po remoncie żółto zielony.Wybrałem trzy fotki przedstawiające ten egzemplarz z dwóch stron,i z nich spróbuję odtworzyć kamuflaż

/wg Pantery są to

na spód Humbrol 122 i kamo H 118,H 117,H 80 i H 142 i wydaje mi się że to by się zgadzało

 

 

3feb26252d3dc22bmed.jpg

 

 

f9a76b03b85e1d11med.jpg

 

 

 

49d7f053da40f22bmed.jpg

 

 

i ta sama po remoncie ,dobrze widać różnice w kamo i stożka

 

8e289daff1988e58med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są trzy fotki różnego kamuflażu tej samej maszyny. Jedna przedstawia oryginalny radziecki kamuflaż, a inne kamuflaż polski po remoncie. Natomiast schemat przedstawia rozklad barw tzw. "natowski". Jego nie ma na załączonych zdjęciach. Trzeba poszukać w necie, może się coś znajdzie.

Pozdrawiam i czekam na relację z budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brabazor pozwolę się z Tobą nie zgodzić w/g mnie te pierwsze trzy fotki przedstawiają sukę w kamuflażu fabrycznym a na ostatniej już po remoncie/widać znaczną różnicę w zastosowanych kolorach.

 

Co do relacji to pojawi sie niebawem ponieważ do tej pory nie było co pokazywać samo szpachlowanie szlifowanie.Sukę robię prosto z pudła bez żadnych dodatków i ingerencji w konstrukcję samego modelu/pomimo,że zawiera wiele błędów i uproszczeń,jak będę robił kolejną/Bilka/wtedy zastosuje dostępne dodatki bo to piękna maszyna.Dzisiaj trafia do lakierni w celu położenia podkładu surfacer 1200,fotki w najbliższej przyszłości.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o naniesieniu na sam koniec naturalnej barwy metalu klapach i wewnętrznej części ruchomej części skrzydeł oraz na spodzie kadłuba w tylnej części.

 

I, nie wiem, czy się nie mylę, ale brak tu jeszcze kilku plam w kolorze czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoszowany,zafiltrowany,mam nadzieje że nie przesadziłem z zurzyciem powierzchni,ale to ma byc malowanie fabryczne a więc po kilku latach eksploatacji.

 

Mam pytanie na jaki kolor pomalować wnęki podwozia/wiem że szary ale jakiś konkretny nr/

 

teny.jpg

 

p1020171.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.