Skocz do zawartości

Okrety projektu 1155 Fregat - Udaloy class


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

O właśnie Ale przydała by się jeszcze fotk od dołu

Tak sobie nad tym myślałem i wymyśliłem sposób

Z kawałków polistyrenu wytne jakby wręgi "tego" w przodzie, zaszpachluję i wyszlifuję. Coś na wzór twego Dniestra

Jak wyjdzie to superancko, a jak nie jest jeszcze dioramka

 

Z czasem to też nie wiem, bo zaczyna się szkoła. No ale jest jeszcze modelarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Robienie modeli rosyjskich okrętów, ma w sobie coś z pancerki.Bez umiejętności "namalowania" dobrej rdzy się nie da :-)

Myślałem o zrobieniu jakiegoś"lotniskowca" rosyjskiego ,w malowaniu

"rdzawym". W naturze to te zardzewiałe, niszczejące kolosy muszą robić wrażenie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Адмирал Виноградов" z ostatnich wycieczek po sieci. Szuka sie cos innego a znajduje takie cuda

 

Zwraca uwage ciekawe ustawienie wyrzutni rakiet Moskit. Zawsze myslalem, ze sa one ustawione pod stalym katem a tu taka ciekawostka

 

2f299afccc1f6afe.jpg

 

PS. Fotke dodalem oczywiscie we wlasciwym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myslalem, ze sa one ustawione pod stalym katem a tu taka ciekawostka

hmm.. też byłem o tym przekonany pewnie to co widać na zdjęciu jest wykorzystywane do wszelkiego rodzaju przeglądów, fajna fotka

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Trumpeter w swoim zestawie Pantelejewa każe montować środkową platformę na boku tylnej nadbudówki. Na zdjęciach jej nie widzę. Nigdy jej nie było, czy była od pewnego momentu?

 

Udaloy_070.JPG

Udaloy_069.JPG

 

Dodatkowa platforma wiąże się z przesunięciem stojaków z tratwami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba Kitajcom pokręciło z Admirałem Czabanienko. Nie widzę czegoś takiego na żadnej jego fotce, które posiadam. Kurde myślałem, że dodali coś w ostatnich dwóch latach ale model jest przecież starszy. Proroki jakieś czy cuś

Na Filipinach w zimie tego roku nie posiadał jej na lewej burcie a 29 czerwca, gdy wchodził do Pearl Harbor na ćwiczenia RIMPAC - 2012 nie miał jej też na drugiej stronie. Czabanienko ma je po obu stronach.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NDyu1o7ArOc&feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na większości drzwi jest u góry czerwony kwadrat z literą T w środku. Trochę mnie to zaczęło intrygować, co oznacza ten znak?

Jak było z malowaniami śmigłowców? Coś mi dzwoni, że była zmiana jak się Związek Radziecki w Rosję zamienił, ale nie kojarzę szczegółów.

Dolna część motorówki na Panteleyewie była malowana w kolorze nadbudówek lub na czerwono; chyba ,bo nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciach z daleka. Wiesz coś bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaloy_077.JPG

 

okonek

Na wklejonym przez Ciebie zdjęciu widać dwa poziome ramiona po 3 kółka (niebieskie strzałki ); a ile ich miał pionowy łącznik? (zielona strzałka)

Masz jakieś inne zdjęcia naciągów (żółta strzałka) ?

 

Pionowy łącznik też miał trzy. Co do reszty to mam taką fotkę. Widać, że na ramionach masztu mocowane są do specjalnych uszek na dole zaś do czegoś w rodzaju relingu przy samej ścianie nadbudówki.

 

19a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były po obu stronach?

 

Tak na obu.

 

Na większości drzwi jest u góry czerwony kwadrat z literą T w środku. Trochę mnie to zaczęło intrygować, co oznacza ten znak?

 

Widziałem ale nie mam pojęcia co to oznaczać możne. Logika mówi, że musi to być jakaś informacja dla załogi pokładowej czy oddziałów ppoż. Hydrantu to raczej nie przypomina ale może oznacza coś w tym stylu.

 

Jak było z malowaniami śmigłowców? Coś mi dzwoni, że była zmiana jak się Związek Radziecki w Rosję zamienił, ale nie kojarzę szczegółów.

 

W zasadzie poza banderą na kadłubie nic się nie zmieniło. Gwiazdy pozostały tak jak były. Pamiętaj jednak o tym, że bojowe śmigłowce PL są całkowicie szare a te z białymi bokami PS maja zadania ratownicze i powinny mieć wyciągarkę. Parę przykładów:

 

006a.jpg

008a.jpg

009a.jpg

010a.jpg

 

Dolna część motorówki na Panteleyewie była malowana w kolorze nadbudówek lub na czerwono; chyba, bo nie wiem czy dobrze widzę na zdjęciach z daleka. Wiesz coś

bliżej?

 

Poprzeglądaj sobie fotki. Wszystko zależy od okresu służby. Ostatnio pojawiły się nawet z zielonym.

 

http://navsource.narod.ru/photos/02/223/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna strona!

Jest takie zdjęcie z golasami przy pokładzie lotniczym (dawałeś je już w wątku warsztatowym). Widać na nim boczną ścianę z powieszonymi na niej podestami z urządzeniami radiowymi. Antena na nich mocowana jest w położeniu poziomym, a na innych zdjęciach pionowym. Od czego to mogło zależeć?

Dobrze, że wyjaśniłeś różnicę w malowaniu śmigłowców, bo ja kojarzyłem ją ze zmianą systemu, a nie zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie zdjęcie z golasami przy pokładzie lotniczym (dawałeś je już w wątku warsztatowym). Widać na nim boczną ścianę z powieszonymi na niej podestami z urządzeniami radiowymi. Antena na nich mocowana jest w położeniu poziomym, a na innych zdjęciach pionowym. Od czego to mogło zależeć?

Pewnie chłopaki łowią za jej pomocą rybki

A tak na serio to ma to pewnie związek tak jak to bywało na krążownikach lotniczych czy też teraz na lotniskowcu z operacjami lotniczymi. Spada ryzyko zahaczenia o nie wirnikami śmigłowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Mam na imię Arek,do tej pory jesli chodzi o modelarstwo to zajmowała mnie głównie niemiecka pancerka z drugiej wojny.Ale ze zawsze podobały mi sie radzieckie(rosyjskie)nowoczesne okręty,wzialem na warsztat Udałoja "Admirał Czabanienko" z Trumpka 1/350.Nie ukrywam że wzoruje sie na warsztacie Rhyadera i pomocy merytorycznej okonka jako ekspertów.Niedługo postaram się założyc warsztat i wrzucić pierwsze zdjęcia.Teraz mam pytanie,kolor pokładu w instrukcji jest zaznaczony jako H309 wymiennie XF-58 tamiya(wczesniej Gunze)Czy n ie jest on za "zielony"?Na wszystkich zdjeciach poklad jest zdecydowanie ciemniejszy,takze u Rhyadera na "Pantelejewie"Co radzicie,jesli nie kolor z instrukcji to jaki inny polecacie?

Pozdrawiam, Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

Przy braku odpowiedzi pociągnąłem pokład xf-58, tym bardziej że wyszperałem jedno zdjęcie z netu,gdzie pokład był tak pomalowany.Taka mam nadzieje, wiecie jak to jest na zdjęciach z netu.

Pozdrawiam,Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.