Skocz do zawartości

Moto Guzzi V10 Centauro (1:12 Tamiya)


wuen

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że motorki coraz bardziej popularne więc i ja dorzucam swój - pierwotnie planowałem taką Yamahę jaką robi Kazik ale zmieniłem zdanie - inny mięśniak

motoguzzi.jpg

 

Malowanie inne niż na pudełku - czerwonego i tak będzie sporo na półce (w planach kilka Ferrari) więc postanowiłem użyć Gunze C76 Metalic Blue (kupowałem z myślą o użyciu do Subaru Imprezy ale kolor odbiega od oryginalnego Mica Blue)

mg-1.jpg

mg-2.jpg

 

Owiewki schną więc zabrałem się za silnik

mg-3.jpg

mg-4.jpg

Sinik pomalowałem nowymi nabytkami czyli farbkami GAIA Color = Gun Metal (korpus) i Silver (dekle zaworów) oraz werniks Gunze C 181 Clear Semi Gloss + C 30 Flat Base (korpus zbytnio świecił się...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę dwa słowa na temat farbek Gaia, bo już mnie Waldek zdążył poważnie nimi zarazić. Układają się świetnie, przywierają do powierzchni lepiej niż Gunze no i tak bardzo nie śmierdzą. Można je rozcieńczać spokojnie rozcieńczalnikiem Gunze dedykowanym do C. Waldek pewnie doda coś na ich temat bardziej analitycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbki są w słoiczkach 15 ml z szczelnym kapslem więc nakrętki nie przywierają do słoiczków. Gęstość jak farb Gunze więc do malowania za pomocą aerografu trzeba rozcieńczać - ja dawałem 1 część farby i 2 części rozcieńczalnika. Tak jak napisał Kazik - można rozcieńczać rozcieńczalnikiem Gunze do farb C.

Analiza składu pod kątem bazy dała ciekawy wynik - trochę z farb akrylowych (etanol) i trochę celulozowych (toluen) z przewagą etanolu - dlatego farby nie śmierdzą. Schną bardzo szybko i świetnie kryją.

Zainteresowałem się nimi ze względu na cenę - około 6 zł za słoiczek...

Paleta niezbyt duża ale podstawowe kolory są.

Swoje kupiłem tutaj.

http://www.hobbyeasy.com/ListProducts.do?para=329&str=category&maker=GAIA&spanid=C16632&status=yes

Są również tutaj

http://www.luckymodel.com/scale.aspx?department=PAINT&paintbrand=GA&painttype=&paint_item_no=GA-T-01M%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20&cmd=remove

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywają też jednoślady w skali 1:24 ale bardzo mały wybór - ja mam Ducati Desmosedici i czekam na przesyłkę z Yamahą YZR-M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój model wzoruję na tym motocyklu

15_3.jpg

Nie będzie to idealna kopia - nie mam naklejek na wydechy a kalka na pokrywach zaworów jest srebrna a nie tak jak w oryginalnym czerwona...

Ale bardziej chodzi mi o kolorystykę niż wierność oryginałowi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt dzisiejszej pracy

koła pomalowane Gunze C 8 Silver + semi gloss

mg-5.jpg

opony przeszlifowane

mg-6.jpg

 

Wstępny montaż ramy i silnika

mg-7.jpg

mg-8.jpg

 

Owiewki "dostały drugim kolorem"

mg-9.jpg

 

Jutro 1-2 warstwy clear'u a następnie kalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że felgi bardzo podobne do Ducati.

Możliwe że pochodzą od tego samego producenta - na moich znajdą się kalki "marchesini"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Skończyłem prace przy owiewkach:

mg-12.jpg

mg-13.jpg

Siedzisko to mały eksperyment - pomalowałem czarną farbą strukturalną Faux Fabrix f-my Scale Motorsport a na nią bezbarwny półmat Gunze.

Zauważyłem, że coś na wzór wałka tapicerskiego jest w oryginale

centauro019.jpg

więc dałem drucik w izolacji 0,5 mm

mg-14.jpg

Kolejny etap to chromowanie - część już "załapała się na drugi etap" - w lewym dolnym narożniku kilka elementów, które musiałem poprawić - schnie podkład i jutro "psikanie" chromem...

mg-15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodło wyszło wyśmienicie tą farbą strukturalną. Gdzie się w to cudo zaopatrzyłeś?? Zawsze miałem trudności z uzyskaniem struktury skóry na siodłach :(

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.