Skocz do zawartości

[In-box] T-34/76 1:72 UM


Kaczor82

Rekomendowane odpowiedzi

In-box dwóch modeli firmy UM nr. kat. 330 i 337. T-34/76 mod. 1940 ze spawaną wieżą i armatą F-34 oraz T-34/76 mod. 1942 z wieżą tłoczoną. Każdy po 17zł sztuka więc nie można się spodziewać super jakości ;)

 

Pudła. Jak widać różnej wielkości jednak woreczki z częściami były takie same.

 

img7217h.th.jpg

 

Instrukcje. Raczej czytelne.

img7218.th.jpg img7219g.th.jpg

 

W obydwu zestawach wypraski z zielonego plastiku + gumisiowe bandaże kół i liny + mikro blaszka fototrawiona + kalkomanie. Nieco nadlewek, śladów po wypychaczach i "flashy" (nie wiem jak to po polsku nazwać - błyszczący inaczej plastik?) Gąsienice z odcinków prostych i pojedyńczych ogniwek.

 

Ramki wersji 1940.

 

img7220p.th.jpg

 

Pierwsze oględziny: wydaje mi się że że klapa na wieży powinna być bez "popa" którego miały chyba tylko najwcześniejsze wersje, ale niech się teczkomaniacy wypowiedzą ;) Zaczepy na liny na przodzie kadłuba w ogóle nie mają detali. W odróznieniu od obrazka na pudełku gąsienice nie są niestety "wczesne" tylko z późniejszym wzorem wafla.

 

Wersja 1942.

img7221.th.jpg

 

Plusem jest możliwość wyboru wersji dachu wieży z kopułką dowódcy lub bez. Faktura wieży nawet ciekawie oddana ale i tak trzeba bedzie ją naprawiać po odcięciu z ramek. Uchwyty mimo ze wydają się w miarę trzymać skali to wydają się cieżkie w wykorzystaniu - te długie na 90% połamią się przy wycinaniu z ramki a jeśli nawet nie, to ich obróbka będzie mordęgą. Trzeba pewnie będzie zrobić nowe z drutu. Gumowe liny też nadaja się do wymiany.

 

Zestawy wymagają zdaje się dużo pracy żeby przypomianły oryginał. Ale nie narzekam bo są prawie dwa razy tańsze niż Dragon i trzy razy tańsze niż Trumpeter ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem T34/L11 z UMu. Od zaprezentowanego wyżej T34/76 (1940) różni się jedynie wieżą. Model wymaga trochę szpachli, ale przy odrobinie pracy można uzyskać ciekawą miniaturkę.

th_t34-1.jpg

 

Nawiasem mówiąc, model ten kupowałem w tym samym sklepie co Kaczor82. Wysyłka w miarę szybka, ale z tym sklepem bywa tak, że mają w katalogu modele których nie ma już w magazynie. Jeśli coś takiego się przytrafi, to lepiej zamówienie korygować telefonicznie, bo drogą majlową trochę długo może to trwać (sprzedawca odpowiada na majle raz dziennie chyba po 18 - przynajmniej w moim przypadku tak było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki był czas realizacji zamówienia ? Ile czekałeś na dostarczenie ?

Kupiłem w niedzielę (przelew mTransfer) a we wtorek już był listonosz (!). Trzeba sprawdzić status towaru bo jak piszą na stronie

model – produkt oznaczony podpisem „w katalogu” , nie posiadający ceny znajduje się w katalogu poglądowym sklepu – BRAK w sprzedaży. Katalog poglądowy jest jedynie zilustrowaniem oferty wydawnictw firm modelarskich. Modele bedą dostepne w sprzedaży w kolejnych dostawach.

 

Robiłem też zakupy w sklepie Martola - czas realizacji nieco dłuższy ale bardzo szybkie maile informujące że danego towaru brak.

 

Ale żeby nie offtopikować to jest już wątek o sklepach internetowych:

viewtopic.php?t=8100&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.