Skocz do zawartości

F - 14 A Tomcat / 1:48 Italeri


samurai7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Oto moj staruszek.Był pierwszym modelem ,który skleiłem po ponad 10 letniej przerwie.Firma Italeri nie zadbała o najlepszą jakość wyprasek.Model spasowany kiepsko - co zaowocowało dużą ilością szpachli.

Pozdrawiam i zapraszam do galerii.

 

1b48217a93a8dc47m.jpg

 

4b32ba1b88816253m.jpg

 

7a086a44b7d65d5am.jpg

 

c80b5aae8411e78cm.jpg

 

Dziękuję Kermitowi za pomoc w umieszczeniu zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kleiłem ten modelik w italerce i powiem szczerze że zpasowanie było prawie wzorowe. Piękne brudzenie, Bardzo mi sie podoba, następna moja f14 też będzie tak upaprana. Statecznik pionowy na początku jest biały? jeśli tak to w tym malowaniu powinien być srebrny. Może jakieś zdięcia spodu ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kermitowi za pomoc w umieszczeniu zdjęć.
Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość. ;)

 

Fajny ten Tomcat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik fajnie wykonany, ubrudzony też sympatycznie ale mam pewne ale Nie jestem samolociarzem jednak ten modelik kupilem bo chce mieć w kolekcji kotka z jolly rogers za niewielką kase Faktycznie brakuje mu w malowaniu kilku akcentówn które dodają mu smaczku - brakuje żółtych końcówek stateczników pionowych, krawędzie natarcia faktycznie są srebrno metaliczne podobnie jak krawędzie natarcia skrzydeł. Ciekaw jestem jak u Ciebie wyglądają lotki na spodzie kadłuba - powinny być czarne z żółtą obwódką.

No i faktycznie dziwi mnie, że miałeś takie problemy ze spasowaniem bo kilku moich zanjomych dłubało ten model i podobnie jak p_bradek ocenili spasowanie na 5. A i w niektórych miejscach troszkę widać błonę kalki ale nie aż tak strasznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy:) Moj problem ze spasowaniem zestawu ( który de facto zachwalał mi miły Pan w znanym sklepie modelarskim na warszawskiej Pradze) polegał na jeżeli pamięć mnie nie myli - spasowaniu górnego płata i kadłuba z resztą tj.dołem.Był jakoś dziwnie wygięty w lewo.Może to wina procesu tłoczenia i trafił w me ręce " szczególny " okaz:)Jeżeli chodzi o malowanie-kierowały mną indywidualne względy kolorystyczne:)Stateczniki pionowe wg.mnie wyglądają bardziej " piracko" i groznie gdy są całe czarne np :

54ef6db1bc4c3599m.jpg

 

Następna 14,którą uważam za najpiękniejszy samolot bojowy jaki kiedykolwiek powstał będzie już w orginalnym najbardziej atrakcyjnym malowaniu czyli Jolly Rogers.Moja przygoda zresztą z modelarstwem zaczeła się od Tomcata a właściwie od obejrzenia Top Gun'a z Tomem Cruis'em dawno temu.Gdy dowiedziałem się w tym roku ,że Kocury zostały wycofane ze służby autentycznie się zmartwiłem:)Szkoda,że 14 nie widuje się na pokazach lotniczych w Europie...

Planuję zresztą kolekcję wszystkich myśliwców używanych przez ten dywizjon.Wiem,że używane były F-4U Corsair ,F-4B Phantom,A6 Intruder?, F-14,F-18. Będę wdzięczny za pomoc w ugruntowieniu tej wiedzy oraz czy ktoś posiada informację czy to cudo jest dostępne jako model do sklejania ?

- 1668ca4b04ab0e71m.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg.mnie wyglądają bardziej " piracko" i groznie gdy są całe czarne

 

Owszem to malowanie też mi się podoba ale to już zupełnie inna bajka

 

Następna 14,którą uważam za najpiękniejszy samolot bojowy jaki kiedykolwiek powstał

 

 

A i tak jeszcze w kwestji samej techniki - kolor czarny w koło kabiny jest bardzo matowy natomiast kalka się mocno świeci. Robiłeś to tradycyjnie - sido, kalka, sido, wash i matowy lakier ? W takim przypadku stopień połysku powinien się zrównać i nie rzucało by się to tak w oczy.

U Ciebie widać mocną różnice

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Was słucham i chyba zrobię jeszcze jeden, cena modelu niewielka, a chętka ogromna ale teraz w malowaniu Wolf Pack i maksymalne brudzenie zarzucę. Ale to dopiero jak skończę obecną "pokładówkę" A4-skyhawk Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.