Skocz do zawartości

Volvo F12


Krzychu126

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

Od jakiegoś czasu rzucam nieudanymi galeriami więc teraz zakładam warsztacik z klasyczną F-ką od Italeri.

100_1527.jpg

 

Fajerwerków nie będzie, na razie skleiłem silnik, bak i kabinę. Wszystko jeszcze będzie szlifowane i ewentualnie szpachlowane.

Wygląda to tak:

100_2090.jpg

100_2091.jpg

100_2092.jpg

100_2093.jpg

100_2094.jpg

 

Pomyślałem że zrobię też moje pierwsze okablowanie (nie liczę dwóch kabelków w Fiacie)

Wiem że najlepiej użyć żyłki wędkarskiej i mam parę pytań.

Czy kupuje się ją z metra?

Czy są różne grubości lub rodzaje?

 

Niepogardziłbym również jakimiś fotami okablowania lub schematami, sam też będę szukał oczywiście.

 

Więc teraz to chyba na tyle...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Żyłkę nawiniętą na szpulkę (około 100m) o różnej średnicy kupiusz w sklepie wędkarskim za kilka złociszy.

 

Na dachu odetnij podpory pod fanfary bo tylko będą szpecić model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzonka Śledze bo za niedługo (miejmy nadzieje) też sobie takiego klasyka zlepie A co do kabli to żyłka owszem ,ale miedziane też jakieś by ci się przydały

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nadszedł czas na bardzo ważne pytanie. Od czego są te dwa zbiorniki w ramie? Pneumatyka do hamulców?

100_2095.jpg

A te zbiorniki pod schodkiem to jak je mam połączyć? One łączą się z tymi w ramie?

100_2096.jpg

 

A tu zrobiłem taki poglądowy schemacik jakby ktoś chciał mi pomóc i pokazać jak podłączyć kabelki

Kabeli zaznaczcie czerwonym kolorem.

Mjschemat.jpg

 

Z góry dzięki! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak 99% to mogę jechać!

Troszkę już zrobiłem

100_2097.jpg

100_2098.jpg

100_2099.jpg

 

Ogólnie to wymyśliłem żeby instalacja wyglądała tak:

Mjschemat2.jpg

 

I tu moje pytanko: W którym miejscu przymocować przewód? Nr1 czy nr2?

100_2100-1.jpg

 

Ten jakby rozgałęźnik zrobiłem z takiej części która została mi z któregoś modelu Scani

100E2102.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moje pytanko: W którym miejscu przymocować przewód? Nr1 czy nr2?

Jeżeli już to do siłownika (Nr2), Nr1 to dźwignia rozpieracza.

Nie dysponuję schematem pneumatyki do Volvo, ale możesz wzorować się na tych Klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie! Bodzio połączyłem te zbiorniki zanim napisałeś ale mi się podoba. Podłączyłem też tylne i przednie hamulce. Nie ma to chyba nic wspólnego z rzeczywistością no ale wygląda dość fajnie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Rama wygląda tak:

100_2103.jpg

100_2104.jpg

100_2105.jpg

100_2106.jpg

100_2107.jpg

100_2109.jpg

 

Parę poprawek i będzie gotowe do malowania.

Tak wyglądają zbiorniki pod schodkiem i z tłumikiem:

100_2112.jpg

100_2113.jpg

 

Oczywiście również są przewidziane poprawki i cały ten element będzie prawdopodobnie srebrny.

 

Cały czas zastanawiam się nad kolorystyką więc jeśli macie jakieś propozycje lub zdjęcia to chętnie poczytam i pooglądam. Sam też szukam w necie ale jakoś nic mi nie pasuje...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części są w fazie malowania, wybrałem dwa kolory: czerwony i biały. Cały dół z ramą będzie czerwony a kabina biała, myślę też nad jakimś "efektem przejścia" między kolorami na kabinie ale zobaczymy później. Na tą chwilę wygląda to tak:

100_2131.jpg

 

Nad kabiną będę musiał jeszcze popracować więc pokażę ją jak będzie w lepszym stanie. Widać ją na zdjęciu.

Wnętrze będzie biało czerwone:

100_2127.jpg

100_2128.jpg

100_2132.jpg

 

Pomalowałem też silnik ze skrzynią, jeszcze poprawki i takie tam pierdoły i będzie gotowy.

Felgi będą srebrne i prawdopodobnie z czerwonym paskiem na rancie.

 

To tyle w dzisiejszym odcinku "Monster Garage" czas ciąć metal i krzesać iskry Kolejne modele czekają...

 

PS: Zawiodłem się strasznie na taśmie Tamci... gdy malowałem inny model (jeszcze nie skończony) chcąc oddzielić dwa kolory nakleiłem na krawędzi taśmę Tamci i dalej malarską aby zakryła reszę po kilku dniach odrywam i... malarska zeszła pięknie a Tamcia zostawiła na lakierze klej... zeszlifowałem i tym razem pomaluję bez Tamci...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i... malarska zeszła pięknie a Tamcia zostawiła na lakierze klej... zeszlifowałem i tym razem pomaluję bez Tamci...

Niepotrzebnie szlifowałeś, klej można było zmyć np. denaturatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.