Skocz do zawartości

MIG-21bis "0880"


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów posiada zdjęcia MIGa-21bis z numerem bocznym 0880?

Ta charakterystyczna maszyna ma namalowaną szczękę rekina w przedniej części oraz tygrysa na zbiorniku na spadochron. Należała do 1. DLMW. Została wycofana w 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka fotek tego samolotu w ostatnim malowaniu. Podaj maila to podeślę.

Swoja drogą, ten egzemplaż miał kilka ciekawych malowań, tylko na nim było przejściowe godło 34PLM MWw połowie lat 90

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również Okonek. Avatarek jedyny słuszny w mojej okolicy , a i samo godło ładne w/g mnie

Fotki wstawiam, są z różnych żródeł, głównie z przeczesywania internetu i gromadzenia wszystkiego o 34PLM i jego następcach.

3b0712dfae43500f.jpg

6e93edfa7a06b67a.jpg

e621f410c38531fa.jpg

ae779f562a3ce26f.jpg

ca064557605dffa3.jpg

81dce49bd6ab81ab.jpg

i najbardziej modelarskie zdjęcie tego samolotu

89606cb961017d11.jpg

Widać ślady po zamalowaniu starago godła pułku i godła klucza - tu jest dziewczyna i trzy karty, poprzednio była dziewczyna na kogucie.

W samej kalkomani jest też błąd. Pozwala na wykonanie samolotu 8861 w barwach 1PDLMW, tym czasem samolot ten został przekazany w połowie lat 90 do Zegrza Pomorskiego i nie nosił godła dywizjonu, jedynie wcześniejsze pułkowe i eskadry.

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to troche za bardzo pstrokate to malowanie... Godła numery napisy... z przodu oko ptaka, szczęka rekina, a z tyłu tygrysie pasy... za dużo tego "bazaru" (opinia kompletnie subiektywna )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to są samoloty z Babich Dołów. Pas chyba nie ma górki, raczej sam jest lekko pod górę w kierunku na pn-zach. Na Air Show 1995 też byłem, miło wspominam.

Co do tego egzemplarza to zgadzam się, jest lekki kiczowaty, choc niepowtarzalny . Ale to kwestia gustu technika samolotu.

Moim zdaniem ładniej prezenrował się 8971 pod koniec służby.

Ale niestety nikt nie wydał kaleg do niego.

cacb2004fb0e9328.jpg

4fa252c9b64037d9.jpg

d5fdb094db98029e.jpg

Gdybyście chcieli jakies foto, czy info dotyczące BD to uderzajcie do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, tornado nie było wystawione na statyku, przynajmniej nie mam fotek, mam kilka z pokazu w locie ale raczej słabej jakości.Jeślii chcesz to wrzuce.

Tornad w Gdyni mam troche kilka zdjęć z corocznych ćwiczeń squardon exchange kiedy przylatywały do nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to proszę:

7e89db118587921f.jpg

629fb2fd45796ad2.jpg

057e5cef440bc4ce.jpg

8dbab1ed7c86ed7f.jpg

a08051941a8a5b38.jpg

aa26b8d3126f454d.jpg

efdf328b86971dcf.jpg

0547a9a708b1b433.jpg

efaa5c64fd130cf7.jpg

To ostatnie zdjęcie może mało tornadowe, ale ciekawe. Zrobione znad starej torpedowni w nalocie na czarny pas. Po lewej na plaży widać zabudowania które kiedyś były częścią kolejki łączącej obie torpedownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne fotki, szczególnie ta nad lasem Ale dwa ostatnie nie wyświetlają się

 

Co to za wypadek z luczkiem? Za kabiną to chyba nie, bo elementy garbu są podzielone na sekcje i zapinane jakimiś zamkami ( no i te zamki usiłuje teraz porobić ale nie mam żadnego zdjęcia z bliska ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.