Skocz do zawartości

Ducati Desmosedici RR [Italeri] 1:9


w-w-w-w-w5

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy model motoru. Nie mogłem sie troche odnaleść, ale jak na pierwszy tego typu model wyszedł lepiej niż sie spodziewałem. Staralem sie wykonac silnik i ogólnie rame w stylu już używanego motocyklu. Chciałem zrobic przetarty silnik zasmolony wydech itp. Zostały do zrobienia jeszcze tylko plastiki. Czekam na wasze opinie ;)

 

19f8cbf72d2c3403med.jpg

 

19f8cbf72d2c3403m.jpg

 

c7d1ccdb998aeedemed.jpg

 

c7d1ccdb998aeedem.jpg

 

9dd6f60ae087c021med.jpg

 

9dd6f60ae087c021m.jpg

 

53598256c5698e5amed.jpg

 

53598256c5698e5am.jpg

 

6f926283d6c59141med.jpg

 

6f926283d6c59141m.jpg

 

357c805b26a5cb4amed.jpg

 

357c805b26a5cb4am.jpg

 

bf29b95e77f1b6e1med.jpg

 

bf29b95e77f1b6e1m.jpg

 

0f79d921eb058d6amed.jpg

 

0f79d921eb058d6am.jpg

 

61c3778558222512med.jpg

 

61c3778558222512m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma, jaka skala? Czy to jest model plastikowy czy "podmalowany" die-cast?

W nazwie jest błąd - powinno być "Desmosedici" - od rozrządu desmo.

To co miało być karbonem - jak dla mnie - wygląda jak patchwork... fuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon wygląda dziwnie - jak nie karbon... Można było zastosować kalkomanie innej firmy bardziej odpowiednie skalą do skali modelu.

Ja w swojej MV Agusta też miałem naklejki "karbonopodobne" ale zmieniłem na kalki SMS do skali 1:12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze do czynienia z modelami motocykli, więc mam pytanie: czy ramę i inne części malowałeś, czy już były w takich kolorach.

Oprócz tego wydaje mi się, że widać nieusunięte ślady łączenia form na ramie. Ale duke zapowiada się interesująco. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać sporo szwów, które wypadało usunąć przed lakierowaniem, faktycznie karbon ma trochę przyduże sploty jak na tą skalę, malowanie rur wydechu jakieś takie nie bardzo. Po za tym raczej czysto tylko fotki potrzebowałyby więcej światła wtedy będzie ładniej widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szwów rzeczywiście macie rację w niektórych częściach umknęło to mojej uwadze ;/ A co do wydechów to pomalowałem je najpierw na srebrno a poźniej farbą tamki X-19 smoke chcąc uzyskać efekt takiej zakopconej przepalonej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wydechów to pomalowałem je najpierw na srebrno a poźniej farbą tamki X-19 smoke chcąc uzyskać efekt takiej zakopconej przepalonej rury.

 

Zakopcona to może być najwyżej przy końcówce...

Natomiast przepalenia robi się transparentnymi niebieską i żółtą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Papiery wodne od 2500 w górę, gąbki polerskie 3M - Ultrafine i Microfine i pasty + cierpliwość

 

wuen jak widzę po twoich modelach to jesteś ekspertem. Mógłbys prybliżyć mi krok po kroku jak zabrać się do tego polerowania. Posiadam papiery ścierne od 2500 do 1000 i pasty polerskie tamyi fine corase i finish. Co do gąbek polerskich to będę szukał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam papiery ścierne od 2500 do 1000 i pasty polerskie tamyi fine corase i finish.

Przelecieć 2500 na mokro tak by starta została skórka pomarańczowa lub inne babole a potem mozolna polerka pastami począwszy od corase potem fine i na koniec finish. Kiedy przestać polerować daną pastą? kiedyś ktoś na forum powiedział "wtedy przestać kiedy nie widać już efektu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynam od gąbki 3M Ultrafine, potem Microfine, którymi likwiduję nierówności zwane "skórką pomarańczy" - powierzchnia robi się matowa ale równa. Następnie pasty Modeler's Top Compound 2000 i Tamiya Compound Finish nanoszone na szmatki z mikrofibry. Na koniec stosuję metodę podpatrzoną na filmie z udziałem japońskiego modelarza - biorę pastę polerską na palec i trę do momentu, aż zacznie piszczeć w trakcie przesuwania po polerowanej powierzchni.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ZmAPMlelKJ8&NR=1

 

pokazane od 1:24

 

Na koniec wosk i polerka szmatką dołączoną do wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak to zrobić przy użyciu środków jakimi dysponujesz. Osobiście poleruje płótnami MicroMesh o gradacji 3200, 3600, 4000, 6000, 8000 (wszystkie na mokro) potem pasta Modeler's o której wspomniał Waldek i na koniec ewentualnie wosk Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelecieć 2500 na mokro tak by starta została skórka pomarańczowa lub inne babole a potem mozolna polerka pastami począwszy od corase potem fine i na koniec finish. Kiedy przestać polerować daną pastą? kiedyś ktoś na forum powiedział "wtedy przestać kiedy nie widać już efektu"

 

Zrobilem dokładnie tak jak poradził mi Marek. Uzyłem past tamyi corase fine i finish, ściereczki "do okularów", no i papieru 2500.

 

Zastanawiam się jeszcze czy pracowac nad tym cały czas dalej czy to jest zadawalający efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy pracowac nad tym cały czas dalej czy to jest zadawalający efekt ?

Na zdjeciach lakier wygląda wysmienicie, aczkolwiek na ostatniej fotce zdaje się jakoby były w nim uwięzione pęcherzyki powietrza Zapewne jest to przekłamanie a w realu jest wszystko oki, dlatego sam musisz ocenić i zadecydować czy zadawala Cię to co już zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.