Skocz do zawartości

101 PD w Ardenach - Foy


Siela

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł zacny Mały minusik - oznaczenie na hełmach 506 Pułku Piechoty Spadochronowej powinno mieć jeszcze dodatkowo kreseczkę mówiąca o przynależności batalionowej. Błąd ten popełniono w "Szeregowcu Ryan'ie", w "Kompanii braci" już poprawiono (w "Kompanii..." był to 2 batalion 506 Pułku i kreskę (kropkę jak kto woli) mieli pod pikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały minusik - oznaczenie na hełmach 506 Pułku Piechoty Spadochronowej powinno mieć jeszcze dodatkowo kreseczkę mówiąca o przynależności batalionowej.

 

Rzeczywiście jest tak jak mówisz. Poprawie to

 

Co to jest to białe na Jeepie i dlaczego śnieg z mąki ?

 

To białe na Jeepie to szmaty, których amerykańskie wojska używały do kamuflarzu i wielu innych celów. Tutaj np. przykryte jest nimi zaopatrzenie.

 

Snieg jest z mąki bo taki miałem pomysł i mi się podoba ten efekt. Tym bardziej, że w miejscu, w którym toczyły się walki było bardzo dużo "ciężkiego" śniegu.

 

Te armatki od wirbelwinda to powyginane jak jakieś patyczki higieniczne.

 

Wirbelwinda robiłem na podstawie dwóch zdjęć Wirbelwindów ze zniszczonymi wieżami i na jednym właśnie dwie lufy były wygięte.

 

Diorama nie najgorsza, ale nie przypomina bitwy o FOY, a śnieg wygląda sucho.

 

Bitwy o Foy na pewno nie przypomina ale moim celem było bardziej wprowadzenie na dioramie klimatu rozpoznania po głównej części bitwy co sugeruje zniszczony już Wirbelwind, raczej spokojne pozycje w jakich są figurki (oczywiście po za przygotowanym do strzału jednym żołnierzem) i Jeep który podczas walki nie stał by sobie tak spokojnie.

 

Dzięki za wszystkie opinie. Czekam na kolejne i pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak jak mówisz. Poprawie to Smile

Jak dla mnie nie musisz poprawiać, bo możesz - nie daj Bóg - coś popsuć. Następnym razem po prostu poszperaj albo popytaj Sam do rekonstrukcji szukałem potrzebnych rzeczy aż w końcu znalazłem

 

Powodzenia przy następnym projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiać nie musisz :] ale może jednak warto coś "zepsuć" żeby później naprawić..

wieża wirbelwinda krzywo sklejona albo nie szpachlowałeś dziur między dolną a górną częścią.. jeżeli miałeś zamiar ją tak haratać to warto by się pokusić o dorobienie jej części z blachy.. dużo lepszy efekt gięcia i przestrzeleń niż łamanie plastiku :]

wnętrze wieży prawie bez śniegu.. a reszta przysypana zbyt obficie..

 

nie obraź się.. ale całość wygląda jak po nalocie wywrotki z piachem śnieg wyszedł ci mało przekonująco.. jeżeli chcesz uzyskać efekt ciężkiego i zbitego śniegu - dodaj więcej wikolu do sody, albo po nałożeniu śniegu.. spryskaj go wikolem - całość się utrwali, na krawędziach śladów nie będzie się kruszył, a całość pozostanie lekko skrząca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.