Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 UN ZSU-23-2 - Aca+Skif 1:35


Qdłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj już jest wszystko posklejane na amen i na etapie malowania. nie będę już go psuł, ale pomysł z ciasteczkami wykorzystam przy następnej okazji.

Nie jest za późno - wytnij z tej wytłoczki pasek wymiarami równy tej przegrodzie i przyklej z łysej strony. Uzupełnij paseczkami papieru i masz elegancką, dwustronną przegrodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshadeing nie przyniósł zadowalających efektów więc został dokładnie zamalowany. No i co tu zrobić? Postshadeing piaskowy nie przynosi dobrego efektu. Czarny lub szary będzie bardzo dziwnie wyglądał, to samo jeśli chodzi o wash. Natomiast jeśli zrobię wash brązem, znów wyjdzie że hummer mi zardzewiał. Może po prostu nic nie robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go pare razy brudnymi paluchami

A tak na poważne - zrób go przed inspekcją sekretarza generalnego - czyli wypucowany - lepiej prosto z lakierni niź spaćkać

(spaćkać oczywiście w odczuciu malarza - bo reszcie pewnie by się podobało)

 

Ja sobie tak spieprzyłem pięknie recznie wykonane otwory wentylacyjne na "bagażniku" M1114 jak zacżąłem brudzić to w końcu zatkałem - otworki miały ok 0,5mm wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź go pare razy brudnymi paluchami

Ale to wcale nie jest zły pomysł. Ja maluję zanim zostanie złożony cały model, a przez częste dotykanie podmalowywanie uzyskuję "naturalne" przetarcia, przybrudzenia, efekty eksploatracji (oczywiście po późniejszych drobnych poprawkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zdjęcia oryginałów i zobacz, że nie wyglądają na brudne. Niżej masz zdjęcia również marokańskich Humvee i też są raczej czyste. Nie wiem jak wygląda na żywo Twój biały M1025, ale na zdjęciach bardzo dobrze. Dlatego może spróbuj tylko lekko pocieniować, jak tamtego?

th_M998_Maroko_01.jpg th_M998_Maroko_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Sam hummer już prawie gotowy. Jeszcze parę drobnych poprawek i troszkę kurzu. Malowanie to oczywiście biały, a cieniowanie to biały z kropla piaskowego. Niestety za szybko wziąłem się za detale przez co spaprałem trochę maskę. Mam nadzieję że pod warstwą pobielenia i kurzu problem zniknie.

 

p1220747.jpg

p1220749.jpg

p1220751.jpg

p1220750.jpg

p1220752.jpg

p1220753.jpg

p1220754.jpg

 

Jakość modeli Academy nie powala, ale teraz pora zabrać się za jeszcze gorszego Skifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa światełek i kół w najbliższym czasie. Natomiast teraz złożyłem do kupy ZSU. Składalność jest na tyle tragiczna, że musiałem je posklejać "na amen", więc jest nieruchome w płaszczyźnie dół-góra. Pomalowane jest MM Medium Green, a same działka to MM Gun Metal. Zostało jeszcze zrobić jakieś uwydatnienie krawędzi i wash. Tu mogę na rdzawo poszaleć.

A tu ku uciesze ludu, na szybko kilka zdjęć:

 

zsu232.jpg

hmmwv998zsu2322.jpg

hmmwv998zsu2323.jpg

hmmwv998zsu232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak toto się w 35 nie rusza

Problem polegał na tym, że części są trochę krzywe. Poza tym są przesunięcia części względem siebie. Gdyby to miało być równo złożone, tak żeby był ruch góra-dół, prawy karabin(?) musiałby wystawać o jakiś centymetr. Technologicznie łączenie elementów nie jest dobrze pomyślane. Trudno mi powiedzieć jakby było w 72, może przez to, że mniejsze i mniej części, mogłoby być łatwiej to złożyć.

 

:odlot:

Nie szalej bo Cię zestrzelą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że Kolumbijczycy raczej nie dbają o swój sprzęt, co zresztą na zdjęciach widać po dziale. Zatem brudnego wash'a dostało zarówno działo jak i sam Humvee. Wyszedł mi zdecydowanie lepiej niż poprzedni. Widać, że pojazd jest zaniedbany, ale nie zardzewiały.

O kierunkowskazach pamiętam gdyby ktoś się czepiał.

Działo chyba uważam za skończone, natomiast Humvee dostanie jeszcze mgiełkę białej farby, aby złamać niektóre efekty wash'a, gdyż są za mocne. Potem brud na podwozie z suchych pasteli w odcieniach brązu i na koniec kurzenie piaskowym z aerografu. Póki co kilka zdjęć poglądowych. Ostatni moment na sugestie i uwagi. Co prawda na zdjęciu oryginału żadnego ekwipunku nie widać, ale może coś na model położyć? No i co by to miało być?

 

p1220759.jpg

p1220760l.jpg

p1220761.jpg

p1220762.jpg

p1220763.jpg

p1220764.jpg

p1220765.jpg

p1220766.jpg

p1220767.jpg

p1220769.jpg

p1220774.jpg

p1220775.jpg

 

Galerię mam nadzieję zrobić w okolicach niedzieli. Czekam na lepszą pogodę, aby zdjęcia zrobić na powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, bardzo ładnie. Tak sobie patrzę teraz na Academy i nie widzę żadnego porównania z Tamiyą. Mimo różnicy w cenie, jakość drugiego producenta jest kosmicznie lepsza. Mam nadzieję, że kiedyś skleisz jakiegoś Tamiyacza i wtedy pokaże swoją całą klasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST SUPER

Tyle ze na innym kontynencie - to Marokańczyk - ale tam się jeszcze mniej dba

 

UROCZYŚCIE ODSZCZEKUJĘ

przegladnąłem 35 fotek marokańców i nawet jadące zabłoconą drogą są czyste. Co nie zmienia faktu że Marokańczyk Qudłatego jest SUPER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mu będzie marokańczyk. Ja wiem, że ćwiczenie brudzenia na pojazdach UN to raczej spore nadużycie, ale co ja poradzę? Mam fazę na UN, a jakoś się robić modele muszę nauczyć. NA fotkach z pierwszego postu widać zresztą, ze pojazdy są czyste. Zarówno na lotnisku jak i w wiosce. Jedynie działa są troszkę podrdzewiałe. Wyszło jak wyszło. Z rzeczywistością się trochę minąłem, ale z technicznego punktu widzenia jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.