Skocz do zawartości

Volvo F-12 Globetrotter


szymcio

Rekomendowane odpowiedzi

Model został skończony. Po około 36 godzinach pracy projekt dobiegł końca. Nie obyło się bez większych i mniejszych błędów ale cóż.. to mój pierwszy model. Lakier na nim położony to według mnie ch..... sprawa ale... niektóre rzeczy zostaną jeszcze poprawione co oczywiście opublikuję.

Komentujcie i oceniajcie, przyda mi się to do budowania (mam nadzieję) następnych modeli. Teraz foty:

63cf59fd6b95660fm.jpg

489aef4d7e1c321fm.jpg

3b618bee5935011em.jpg

63a58da6a5b24862m.jpg

e8cfa968764aeed2m.jpg

61522914126f6617m.jpg

3362477ca270d5f3m.jpg

399df6e3ebe7dc8am.jpg

są to miniaturki, po kliknięciu wyświetlą się w pełnym rozmiarze, pozdro

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, tył przede wszystkim wygląda hmm nieładnie, światła itd., troszke zaszalałeś z tymi tablicami na szybie przedniej, chyba do przesady, jak również symbolami państw na dachu co nie ma większego sensu, no ale to pierwszy model, to powiedzmy, że wszystko dozwolone ;) choć może nie do końca, następne modele napewno będą coraz lepsze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy na szybko:

- Zbiornik nie po szpachlowany i jakiś krzywy,

- Na dachu rozmazana czarna farbka,

- Błotniki jakoś krzywo,

- Ogólnie lakier jakieś paprochy są na nim czy coś?

- Nad grillem rozmazana farbka,

- I przednia szyba jakaś zamglona nie malowałeś jej czasem lakierem błyszczącym?

- Klosze z tylu

To tak na szybko co do plusów to tylko to że postarałeś się o malowanie kasty i nie zrobiłeś modelu z pudełka.

Jak na pierwszy model to i tak dobrze że jest cały mój taki nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby to nie jest to specjalna farba, tylko śnieżka do ogólnego stosowania (niestety humbrole jakie miałem były baardzo gęste i nie dasło się nimi malować) a co doszyby to została nie przeze mnie uwalona klejem na samym środku, nie dało się tego zmyć i trzeba było dorobić (w tym przypadku to z pokrywki po surówkach bo nic innego nie było) myślę że następne wyjdą duuużo lepiej i będę im poświęcał dużo czasu. Co do błotników to lewy mi się opuścił, prawy jest równiutko. Jeszcze co do lakieru, można podciągnąć to pod to że jest już stara bryka (1983) i zaczyna się pulchnić lakier czyli rdza za rogiem Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(niestety humbrole jakie miałem były baardzo gęste i nie dasło się nimi malować)

 

No bo Humbrole to z reguły trzeba rozcieńczać, rozcieńczalnikiem do farb modelarskich np. Wamodu, tzn, troszkę dawać, niedużo tego rozcieńcalnika do farby, i próbować, to tak na przyszłość. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 36 godzinach pracy projekt dobiegł końca.
Swoją drogą to widać, ale przecież to nie wyścigi. Mam nadzieję, że przed składaniem następnego modelu obejrzysz relacje warsztatowe niektórych kolegów, więc trzymam kciuki i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do lakieru, można podciągnąć to pod to że jest już stara bryka (1983) i zaczyna się pulchnić lakier czyli rdza za rogiem

 

TAk mzoa by tak zrobić. Ale w takim razie gdzie rdza na kolektorze wylotowym( wydechowym) turbo ( chodzi mi o części która dostaje gorącymi spalinami z komory spalania). I gdzie bród na ramie, kabinie. Gdzie smar na siodle? I lakier się aż tak bardzo by nie błyszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.