Skocz do zawartości

Mazda RX-7 R1 - Tamiya 1:24


krzysiekk

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało mi się skończyć ten model. Jak na pierwszego sklejonego cywilniaka uważam, że jest nieźle. Popróbowałem paru nowych rzeczy i mam nadzieję, że przy następnym modelu będzie jeszcze lepiej Zdjęcia są jakie są, ale lepszych tym aparatem już nie zrobię. Jeśli będziecie chcieli, to może uda mi się w przyszły weekend skołować lustrzankę i cyknąć coś lepszego.

 

32943948.jpg

 

62250058.jpg

 

56620222.jpg

 

46690329.jpg

 

89053994.jpg

 

79805723.jpg

 

74338795.jpg

 

64143410.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linii podziału to faktycznie są troszkę za ciemne. Następnym razem użyję raczej szarej farby, a nie czarnej

 

 

No nieźle ci nawet ta mazda wyszła jak na pierwszy plastik. Mój pierwszy plastik to tez była taka mazda tylko ja troche ją inaczej zrobiłem Very Happy

 

No niezupełnie to mój pierwszy plastik. Po powrocie do modelarstwa "ulepiłem" kilka pancerniaków. Niby dawno dawno temu sklejałem jakieś cywile, ale jak to bywa w dzieciństwie większość była niepomalowana i w całości zapaćkana klejem, więc nie ma co tego liczyć

 

W każdym razie cieszę się, że się podoba

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model niezły w szczególności, że to Twój pierwszy cywil, dobrze wyszły światła, kolor [żółty nie jest prostym kolorem], szkoda że panel lines pod psem i ta szyba, ale jąmożna zapewne poprawić, rzecz gustu to kolor wnętrza . Czekam na kolejny , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ładnego modelu

Na pierwszej fotce widać jakieś pozostałości po paście polerskiej (chyba) w liniach podziału. Ten czerwony/brązowy na wnętrzu tak średnio wygląda.

Bardzo podoba mi się kolorek i widzę, że dobrze Ci się udało go położyć Trzymam kciuki za Twoje kolejne modele i mam nadzieję, że pozostaniesz w Cywilach

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za farbka na siedzeniach, to humbrol?

 

Wymieszany czerwony metallik humbrola z czarnym matem. Proporcji nie pamiętam ale zdecydowanie więcej czerwonego. I na koniec psiknięte matowym bezbarwnym.

 

Na pierwszej fotce widać jakieś pozostałości po paście polerskiej (chyba) w liniach podziału. Ten czerwony/brązowy na wnętrzu tak średnio wygląda.

 

Starałem się usunąć resztki pasty polerskiej, ale widocznie nie wszędzie mi się udało. Może dlatego że nie mam narzędzia, którym wygodnie by mi się to robiło. Co do koloru wnętrza to mam wrażenie, że na żywo wygląda lepiej niż na fotkach. W każdym razie starałem się zbliżyć do oryginału i wydaje mi się że nawet się udało.

 

Jeszcze raz dzięki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ,nic więcej do szczęścia nie trzeba

Tylko w liniach podziału (lewy,przedni "róg" wozu )pozostałości pasty troszkę psują efekt .

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się usunąć resztki pasty polerskiej, ale widocznie nie wszędzie mi się udało. Może dlatego że nie mam narzędzia, którym wygodnie by mi się to robiło. [...]

 

Polecam starą szczoteczkę do zębów i duuuuuuużą ilość ciepłej wody z kranu niezwłocznie po każdym polerowaniu. Potem natychmiastowe "wydmuchanie" wody z powierzchni kasty celem sprawdzenia czy gdzieś nie zostały resztki. W razie konieczności czynności powtórzyć

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam starą szczoteczkę do zębów i duuuuuuużą ilość ciepłej wody z kranu niezwłocznie po każdym polerowaniu. Potem natychmiastowe "wydmuchanie" wody z powierzchni kasty celem sprawdzenia czy gdzieś nie zostały resztki. W razie konieczności czynności powtórzyć Smile

 

Dzięki. Na pewno następnym razem skorzystam z tej podpowiedzi

 

 

Model prezentuje sie dosc schludnie. Brakuje mi tylko lini podzialu pomiedzy przednim blotikiem a progiem. Wyglada to tak, jakby byl to jeden wielki panel boczny...

 

Na swoją obronę powiem tylko, że w oryginale też jej nie ma Tutaj dowód:

 

http://img.netcarshow.com/Mazda-RX7_1999_1600x1200_wallpaper_03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.