Skocz do zawartości

M977 Cargo Truck Academy 1/72


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Dość długa przerwa, ale działo się co nieco.

Garść uaktualnień:

PICT0011.JPG

 

Ładunek został pomalowany:Dość długo malowałem plandekę. Jeśli chodzi o technikę jej wykonania, to miałem ochotę ulepić coś co nie posiadałoby nieco denerwującej faktury chusteczki higienicznej. Próbowałem wykonać plandekę z miliputa, ale niestety próby uzyskania cienkiej warstwy spełzły na niczym. Pomyślałem więc, aby plandekę jednak zrobić z chusteczki, a następnie położyć gdubą warstwę rozrzedzonej szpachli.

Szpachlówkę Italerii rozcieńczałem THF, muszę spróbować jak by to poszło z acetonem.

Następnie nałożyłem kilka warstw na bibułkę - i udało się - dość ładna, gładka powierzchnia. Bibuła była nałożona na kilka klocuszków z piankowego wypełniacza pudełek.

Podmalowałem na wiele kolorów, i jakoś tam poszło.

Dodałem małą skrzynkę obok filtra.

Te rurki podmalowałem na zielono, obejmy na nieco jaśniejszy kolor, potem poszedł na to wash brązowy, następnie dwa kolory obić i pigmenty.

PICT0002.JPG

PICT0005.JPG

 

Pomalowałem koła, przykurzyłem, przykleiłem.

Oglądając zdjęcia tych pojazdów z Iraku zaobserwowałem że tuż przy obręczy często występuje taki czerwono-brązowy nalot. Dalej zakurzyłem całość koła, a następnie starłem na bieżniku - pojazd stanie sobie na betonie, więc bieżnik będzie miał czarny, a wewnątrz będzie piasek.

 

Koło zapasowe przykurzyłem na inny kolor, to też można zaobserwować na zdjęciach, że pomimo braku kurzu na pojeździe, koło zapasowe - guma dość intensywnie wchłania kurz. Dodałem linkę do dźwigu do koła zapasowego oraz dodałem mały pasek przy kole - choć w powinienem dorobić uchwyt oraz haczyk na taśmie, to postanowiłem nie obdzierać tego modelu z jego zabawkowości i uproszczeń.

 

PICT0003.JPG

PICT0004.JPG

PICT0005.JPG

PICT0007.JPG

PICT0009.JPG

PICT0010.JPG

PICT0012.JPG

PICT0013.JPG

PICT0014.JPG

PICT0015.JPG

PICT0006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że też Ci się zdarzyło (tak jak mnie) położyć model na zgięciu tła i trochę lewituje przez to

 

Generalnie porządna miniatura dobrze wyeksploatowanej wojskowej ciężarówki. Obicia w rozsądnych i oczywistych miejscach. Malowanie wg mnie świetne. Skoro postanowiłaś nie wgłębiać się w detalizowanie tak bardzo nie przyczepie się lusterek :p

 

Podoba mi się bardzo. Wbrew pozorom zabawkowość nie jest taka oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nibur za komentarz - cieszę się że się podoba.

 

Panzer, dzięki za uwagi - rzeczywiście lusterka i oszklenie to pięta achillesowa mojego modelarstwa. Chyba że chodzi Ci o grubość drutów lusterek - tutaj nie miałem ochoty bawić się w tak cienkie druciki (pewnie by wyszły strasznie krzywo powyginane ;)

 

Ładunek umocowany, w trakcie finalnej sesji fotograficznej obiekt uległ wypadkowi - rozłupał się na kilka części składowych, ale dało go jakoś radę poskładać - ew. uszczerbki widać tylko na zbliżeniach.

 

Tak więc jedna fotka zachęcająca do odwiedzenia galerii

 

PICT0033.JPG

 

No i teraz spokojnie można wrócić do pozostałych 20? rozpoczętych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.