Skocz do zawartości

M977 Cargo Truck, Academy 1/72


mnowogro

Rekomendowane odpowiedzi

A więc to już koniec tej przygody...

Model polecam każdemu fanowi pojazdów bezlufowych ;) w tej skali.

Wzbogaciłem go własnymi dodatkami, ale bez szaleństw - aby zrobić naprawdę wierną replikę sporo rzeczy trzeba by poprawiać.

Tym czasem cieszmy się z tego co poniżej można zobaczyć:

1.JPG

PICT0002.JPG

PICT0003.JPG

PICT0009.JPG

PICT0010.JPG

PICT0017.JPG

PICT0032.JPG

PICT0034.JPG

PICT0040.JPG

PICT0043.JPG

Całkiem spora ta bestia... (Trumpeterowski tiger, w produkcji)

PICT0045.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Na mojej galerii możecie zobaczyć więcej (i większe) fotek tego pojazdu.

 

Bardzo zachęcam do pozostawienia komentarza - dzięki temu wiem czy moja praca się podobała i jakie pozostawiła wrażenia - to dla mnie ważne

 

Gdyby ktoś z wawy chciał zobaczyć model na żywo, w tym tygodniu będę odwiedzał martolę i jadarhobbby - mogę go zabrać ze sobą, wymienić się uwagami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sliczny model, wogóle kolega trzyma swój poziom i jak widze ze to Twoj fatek to zawsze musze zaglądnąc. Tym razem tez jestem zachwycony.

Piekne delikatne obicia i ryski, sam do takich zmierzam. Washna gornej czesci pojazdu też super.

Co bym zmienił to:

-bardziej pobrudził podwozie okolice ramy itp.

-dodał wycieki z HDSu i tych podpór.

No ale to kwestia tego ile pojazd jezdil.

Ale jesli chodzi o HDS to wycieki sa tam prawie zawsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za miłe słowa

Polecam ten modelik, bo w necie można sporo znaleźć różnych ciekawych fotek, jak na 72 jest ogromny - nie robiłem jeszcze tak dużego modelu, i muszę przyznać że po trochu czułem się jakbym w 35 lub 48 modelował ;)

 

@Rtoipmodest - jak otwierałem pudełko, miałem ochotę zrobić te zamocowania, ale warto zawsze jakiegoś babola na przyszłość zostawić - coby było do czego wracać i co poprawiać ;)

 

@Czak45 - fajnie że odwiedzasz moje wątki, szkoda że nie przypomniałeś mi wcześniej o tych zaciekach w pobliżu podnośników.

Co do ramy, to jeszcze mogę wrócić do niej, ale ze zdjęć ciężko mi było wywnioskować czy coś się brudziło czymś innym niż błoto i kurz na ramie - niewiele dostrzegalem jakiś wycieków smarów itp.

Jeszcze spytam się o HDS - czy chodzi o podnośnik?

Dziś rano jadąc do pracy widziałem przez moment kawałek domontowanego podnośnika na samochodzie dostawczym - jakże pięknie się tam smarują te części które się przesuwają, no i też oleiste zacieki z ruchomych miejsc itp...

Musiałbym obejrzeć sobie jeszcze raz na spokojnie jakiś przykład aby wiedzieć co gdzie podmalować.

 

Dzięki raz jeszcze za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDS to potoczna nazwa wlasnie takiego dźwigu samochodowego (nie podnosnika)

Olej i smar leci po nich bo:

Zawsze jakis waż hydrauliczny może pęknać (jest ich sporo)

Mogą być nieszczelnośći.

Sworznie są smarowane.

Często zmienia się akcesoria do tego dźwigu itp.

Zapewne tez nalezy nasmarować wszystkie łożyska i częsci ruchome.

Tak napisałem jakby sie ktoś czepiał.

 

Taka oto fotka z moich własnych pstryknięć:

hds1.jpg

Dodam, że jest to chyba roczny MANik.

 

 

A jesli chodzi o podwozie to nie wiem jak to jest z piaskiem.

Czy ma byc brudne, czy nie???

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o, o czymś takim myślałem,

ale po obejrzeniu np tych fotek:

http://www.primeportal.net/hemtt/m985_crane_ext.htm

 

Zobaczyłem że aż tak bardzo nie jest wysmarowany jak standardowy sprzęt budowlany

 

Gdyby ktoś chciał rzucić okiem na modelik, odwiedzam dziś sklepik martolę ok 16.30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze to zdjęcie trafi na pierwszą stronę jako fotka admina:

PICT0034.JPG

 

Model wygląda świetnie, bardzo realistycznie. Oglądając zdjęcia można pomyśleć że to 1:35. Oby tak dalej!

 

EDIT:

Tak przy okazji, jakie masz ustawienie tła, że uzyskujesz efekt przejścia czerni w biel?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze to zdjęcie trafi na pierwszą stronę jako fotka admina:

PICT0034.JPG

 

Model wygląda świetnie, bardzo realistycznie. Oglądając zdjęcia można pomyśleć że to 1:35. Oby tak dalej!

 

I odesłać do podobnej z położonym groszem obok lub zapałką, padają wszyscy, sam się nabrałem że to 1:35 patrząc na pierwsze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc z pigmentami to było tak:

 

ostatnio zrobiłem sobie w nich porządek i za pomocą skalpela zeskrobałem sobie nieco nakrętek. Kredki to suche pastele kupowane w sklepie dla plastyków (po ok. 3.5 zł sztuka) oraz zwykłe koch-i-nory.

PICT0008.JPG

Na podwoziu stosowałem pigmenty wymieszane z lekko rozcieńczonym bezbarwnym matowym akrylem model mastera - początkowo taka mieszanina jest ciemniejsza niż wyjściowy kolor pigmentu, ale potem jaśnieje w miarę wysychania.Na to dawałem różnych kolorów pigmenty ziemiste, i te już utrwalałem tylko terpentyną (przykładałem pędzelek nasączony terpentyną. Jest to delikatne, i przy dotyku odpada. Ale teraz przetestuję jak by się sprawiał jako fixer bezbarwny matt humbrola.

 

Jeśli chodzi o koła, to zauważyłem że przy felgach jest taki czerwono-brązowy kurz, a potem reszta jest przykurzona już standardowo.

Więc najpierw naniosłem tuż wokół felgi któryś tam czerwono-brązowy, potem terepentyna. Jak wyschło, to twardym pędzelkiem starłem nadmiar tego pigmentu i następnie nanosiłem kilka różnych kolorów ziemistego (najjaśniejszym był taki jasnoszary pigment). Rozmazałem pędzelkiem, utrwaliłem terpentyną, odstawiłem do wyschnięcia. Po tym, pędzelkiem o rozproszonym włosiu, wilgotnym w terpentynie przecierałem koła wzdłuż promienia. Te etapy powtórzyłem dwa razy. Przy pierwszym razie na bieżnik naniosłem więcej pigmentu, dałem terpentyny, a po wyschnięciu przetarłem palcem, aby odsłonić bieżnik - jak samochody jeżdżą po twardym betonie lub asfalcie, to im się bieżnik odsłania. Na sam koniec delikatnie przykurzyłem jasno szarym pigmentem całość (już bez terpentyny).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.