Skocz do zawartości

Mi-24D z PKW Irak


Leta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że owiewka popękała w czasie podróży na północ

Szczerze to nie wiem czy przypadkiem sam jej tego nie uczyniłem w podnieceniu zrywając z niej starą farbę, no ale to już mało istotne, bo i tak jest lepiej jak bez niej!

A dzisiaj dokleiłem elementy wykonane wcześniej (poza uzbrojeniem, WN i SO) oraz podmalowalem tu i ówdzie. Prace stają na weekend ale w poniedziałek zaczynam od malowania Sidoluksem, kalki (jażeli Sido wyschnie) i brudzimy... no ale to w poniedziałek. Dzisiaj wrzucam jeszcze kilka fotek. Widać sporo niedoróbek ale i tak jestem z siebie zadowolony (a o to w tym wszystkim chyba chodzi). Pozdrawiam podglądaczy!

a13c9015856d51f1m.jpg 862abc93eb33b52am.jpg 9643024c799e914bm.jpg 2525fe6fafb1085bm.jpg 3c3c2d1304c66d05m.jpg f67497ff756a2af7m.jpg 90ee886098d5389em.jpg 80d074486f0d90e3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnimi dniami nakładałem kalki i brudziłem. Efekty widać na poniższych zdjęciach. Kalka z godłem z Iraku jest jednak mojej produkcji... mimo że kolega KRYSTEK przysłał mi ładne kalki to na koniec i tak z nich nie skorzystałem. Powody były 2: były ZA ładne a w warunkach pustynnych na oryginale nie prezentowało się to to tak ładnie, po drugie kalki były (jak się okazało) trochę za małe. Nakleilem je jako pierwsze ale po zastanowieniu wymieniłem na obecne.

f5853f1492e2d7d3m.jpg 3ce9a266ce4ae09em.jpg af4904b0cef3e89am.jpg 54659e57b98a3743m.jpg 37f2ba09f54a111am.jpg f39ce6358628b1b0m.jpg ca5e60b8b690ce1cm.jpg f0036fc5bc787fe4m.jpg

I jeszcze pytanie do znawców: malować jeszcze Sido czy od razu psiknąć lakierem matowym? I co sądzicie o psiknięciu go mgiełką jakiegoś jasnego koloru (piaskowego) celem przygaszenia dosyć jaskrawych kolorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szczęśliwie dotarłem do końca budowy i relacji jednocześnie... Po psiknięciu matowym lakierem na modelu powstało coś co wyglądało jak kurz. Nie wiem czego to wina ale musiałem trochę to pościerać i poprawić w kilku miejscach. Oto ostateczny wygląd mojego w bólach narodzonego dziecka. Konstruktywna krytyka mile widziana...

c6bc2664e245c427m.jpg 0e8003fe89aff426m.jpg e74bac5e0d80b4a3m.jpg 02b301a31d4edba5m.jpg ee90c40089c83199m.jpg a0e09e708dee63f2m.jpg 4ccacfcb1b42d802m.jpg 3cde0478bffe668am.jpg b50459b7212f900dm.jpg f518af22e9300050m.jpg

Model jest mocno brudzony bo i pod irackim niebem śmigła były mocno styrane służbą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
prosze o komentasz
Nie rozumiem Cię, mamutt. O jaki komentarz Ci chodzi, skoro jest to Twój pierwszy post?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie ważne CO się mówi tylko ważne ŻE się mówi... a tu cisza... więc sam się skrytykuję ;) Dopiero na finalnych zdjęciach zauważyłem że popychacze przy łopatach należało przerobić bo są za grube... no ale nic to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tylko chciałem zapytać, jak usuwałeś ze swojego pierwszego oszklenia kabin zabrudzenia, bo mam obecnie ten sam problem. Po zdjęciu masek ukazały się zabrudzenia, najprawdopodobniej farb, i nie wiem, jak się zabrać do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nieco późnawo się odzywam, ale model robi dobre wrażenie, szczególnie jeśli wziąc pod uwagę skalę. Chcący lub niechcący nawet skopiowałeś radosną tworczość malarską na tylnej oporze.

Osłona anteny ppk Raduga na Mi-24 D jest w kolorze kadłuba, czarna jest na W.

Spokojnie można go było jeszcze dobić. Piach i pył powycierały go miejscami do żółtej podkładówki, łopaty wirnika też były bardziej sterane. Umawiając się , że jest to stan z początku misji , to chętnie bym sobie tego hokeja postawił na honorowym miejscu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcący lub niechcący nawet skopiowałeś radosną tworczość malarską na tylnej oporze.

Co to jest "tylna opora"? Znam tylko te opory pod belkami: przednią i tylną ale to chyba nie o to chodzi.

Osłona anteny ppk Raduga na Mi-24 D jest w kolorze kadłuba, czarna jest na W.

Zgadza się, ale na tym konkretnym egzemplażu w danym okresie była ona ciemno niebieska... odmalowana. W trakcie służby w PKW zmieniły się też trochę plamy kamo co także starałem się odwzorować, więc wyglądają one trochę inaczej niż na zdjęcach sprzed misji. A jak będę miał możliwość to dorobię jeszcze antenę prostą od ARK-15M. Jakoś o niej zapomniałem i dopiero ostatnio uświadomiłem sobie to niedociągnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna opora znajduje się na końcu belki ogonowej i zapobiega /amortyzuje/ uderzeniu ogonem /śmigłem ogonowym/ w podłoże przy lądowaniu pod zbyt duzym kątem.

Na tym konkretnym smigłowcu , jeszcze w kraju odpłupało sie sporo żywicy z opływu, było szpachlowanie i malowanie na dostepny kolor-w tym przypadku "oczojebny" ciemnoniebieski.

 

Podobnie zreszta z opływem anteny Radugi jak teraz skojarzyłem. Radośni twórcy chwycili puszke z farba i pomalowali czym było.

 

Na poniemieckich Mi-24, które od początku były w Iraku, w wyniku szlifu pyłem-spod farby zaczęły nawet wyłazić krzyże Luftwaffe. Zresztą iracki drobny pył wyłazi z tych maszyn nawet po remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.