Jump to content
artoor_k

[warsztat]Velociraptor-Lindberg-około 1/5

Recommended Posts

Cześć!

Po mękach z galeonem solarnym postanowiłem skleić coś nieskomplikowanego gdzie głównie będę mógł się skupić na malowaniu i brudzeniu.Wybrałem Velociraptora dla celów czysto relaksacyjnych. Nie obyło się bez modyfikacji.In-box wala się gdzieś po forum tak więc możecie zobaczyć że gdyby zrobić dinusia prosto z pudła wyglądałby jak posąg ulepiony z ...eeee...czegoś śmierdzącego w co niefajnie wdepnąć....Postanowiłem go nieco udynamicznić i zmienić kamo Będzie podobnie pomalowany jak ten:

http://ec1.images-amazon.com/images/I/41D1MQD4X2L._SS500_.jpg Zmodyfikowałem (wyprostowałem w kolanie i ugiąłem w kostce)jedną z nóg oraz postanowiłem nieco przymknąć paszczękę.Pomalowałem też wnętrze jamy gębowej oprócz zębów Zęby pomaluję na piaskowy i przejadę na sucho białym (jakoś nie dowierzam żeby dinozaury miały tak śnieżnobiałe zęby jak niektóre ich modele w internecie ) Zmienię też nieco położenie "dłoni" dinozaura. No i wywalę do śmieci podstawkę zastępując ją własnym wyrobem. Oto obecne postępy:

P9300001.jpg

P9300002.jpg

Łebek,tak miało być wg Linberg-a:

P9300003.jpg

...tak jest/będzie wg mnie

P9300004.jpg

Reszta ciała z doklejoną pudełkową nogą:

P9300005.jpg

Tak będzie to wyglądać po sklejeniu (noga wysunięta do tyłu to ta zmodyfikowana przeze mnie):

P9300006.jpg

Tu sama zmodyfikowana noga:

P9300007.jpg

A tu wspaniały efekt po sklejeniu połówek tułowia raptorka...szew aż miło

P9300008.jpg

No i łączenie tułowia z ogonem:

P9300009.jpg

Edited by Guest

Witam.

Zasiadam i kibicuję. Mam nadzieję, że masz spory zapas szpachli . Co do tego brudzenia co pisałeś na samym początku to chyba przesadziłeś, no chyba, że "jaszczurka" będzie w błocie abo na bagnach w formie podstawki.

Pozdrawiam.

Chodziło mi o jakieś okurzenie nóg i może jakiś lekki wash aby wszedł w fałdy skóry.Nic więcej:)

W kwestii tej szpachli...źle nie jest ale dobrze też nie W każdym razie tak to wygląda:

rapt.jpg

Postanowiłem zrobić też coś z oczkami Pobawiłem się w sadystę,wywierciłem raptorkowi gały...

rapt1.jpg

wsadziłem złote koraliki i ... wyszło tak:

rapt2.jpg

Od razu nabrał życia Nie wiem czy to zostawić...koralik jest tylko włożony bez kleju.To znaczy nie wiem czy dać te koraliki czy pochodzić po sklepach z pasmanterią za bardziej przeźroczystymi,takimi kolorystycznie "bursztynowymi" Na gałce ocznej namalowałbym czarną pionową źrenicę. Jak sądzicie?

Rozmiarem pasuje idealnie. Dlatego możesz też po prostu ten koralik pomalować na biało, zrobić jakieś "przekrwienia" i źrenice.

Chociaż z drugiej strony widzę na tej fotce, że oko ma kolor wpadający w złoty Więc może tylko czarna źrenica na tym co jest

Pozdrawiam

Mors

wiesz co...na tym co jest to namalowałbym po prostu źrenicę.Jakoś białe gałki oczne do dinozaura mi nie pasują...o tu np widać jaki efekt chciałbym osiągnąć.

http://digital-images.net/Images/Universal/Velociraptor_5953.jpg

edit:

chyba zostawię ten koralik bez malowania,poniżej kadry z PARKU JURAJSKIEGO:

http://i240.photobucket.com/albums/ff87/badgerface123/velociraptor.jpg

http://roberthood.net/blog/wp-content/uploads/2008/06/velociraptor-jp2.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v103/Falkor/Raptor.jpg

Dlatego podałem również drugą opcję, czyli źrenica na tym co jest Będzie git

Pozdrawiam

Mors

Czołem!

W kwestii ocząt potworka...To oczywiście wersja robocza ale jakoś to Goldeneye do mnie przemawia

oczko.jpg

Pokleiłem zwierzaka do kupy.Na ten moment jest nieźle ale muszę jeszcze załatać szparę pomiędzy przednią a tylną częścią łba.Wyciągnąłem miniszlifierkę i zdarłem jakieś 70% guzów z "ciała" raptora.Wkleiłem koraliki na miejsce oczu.Źrenice namaluje po pomalowaniu całego dinusia.Cały luksus szpachlowania dinozaura polega na tym że powierzchnie szpachlowane nie muszą być gładkie jak d... niemowlaka więc martwienie się o nierówne obszary jest całkowicie niepotrzebne.Wręcz na miejscach pokrytych szpachlą zalecałbym zrobienie kilku bruzd i fałd Tak wygląda teraz:

full-2.jpg

full1.jpg

No stary dajesz z gadziorą. Tylko zęby przydało by się naostrzyć. bo przynajmniej na tych zdjęciach widać, że są trochę tępe,

Pozdrawiam .

Spróbuję ale nie wiem czy się uda.Zaprzągnę do roboty miniszlifierkę i coś pokombinuję.Wiem że nie wygnę ich tak jak w linku

Lepiej trochę?:) Trudno więcej naostrzyć bo miejsca między zębami niewiele...

geba.jpg

Cześć!

Dinuś poszpachlowany,zęby pomalowane na piaskowo (później na sucho białym zgodnie z planem),teraz będzie malowanie ciała.Oto trzy farby których planuję użyć:

rap1.jpg

Szara na spód,piaskowa na górę a jasny brąz na pasy (inwazyjne ) czyli generalnie malowanie a la tygrys. Oprócz tego wash z brązu Van Dyck lub sieny palonej i lekkie okurzenie "stóp".Malowanie rzecz jasna pędzlem.Poćwiczę sobie Teraz prezentuje się tak. No jest go trochę...

rap.jpg

Wydaje mi się, że coś jest nie tak z dolną szczęką, jakby była za krótka. Poza tym głowa w ogóle wygląda bardziej podobnie do większych raptorów, jak deinonychus czy utahraptor - wydaje mi się że u velociraptora powinna być dłuższa i niższa.

Do deinonycha z kolei nie pasują pazury.Nazwa "Deinonychus" znaczy "straszny szpon" i ten trzeci pazur u niego był naprawdę wielki:

http://www.cbv.ns.ca/marigold/history/dinosaurs/datafiles/deinonychuspic.jpg

U mojego nie jest aż tak duży.Może i żuchwa jest mała ale przedłużał jej nie będę...

Kolory bazowe to on już ma Zostały pasy jasnobrązowe,wash i kurz na "stopach"

No ja też czekam na malowanie. Co do kształtu głowy, że czy wiście nie jest ona zgodna z orginalnym szkieletem, i zgadzam się z Archelaosem.

Mało tego według najnowszych badań sugeruje się, że były częściowo albo w całości upierzone. Ale ten model jest "kopią" tego co można zobaczyć w Parku Jurajskim i w dużej mierze mija się z prawdą naukową.

Pozdrawiam .

Numer z piórami znam ale nie będę go chyba obklejał jakimś włosiem

No i zwierzątko prawie gotowe Został sidol,wash,kurzenie i mat.No i podstawka...

PA040012.jpg

PA040013.jpg

PA040016.jpg

PA040017.jpg

No no jestem pod wrażeniem. Co do szczęki to miałem podobne odczucia co koledzy, ale nie jestem specjalistą więc ogólne wrażenie jest b. dobre. Malowanie jest też gut, wiec teraz czekam na finał. Powodzenia