Skocz do zawartości

Scania R The Black Pearl by Smal Trak


SmalTrak

Rekomendowane odpowiedzi

DSC03776-2.jpg

 

Uwaga! Duża ilość zdjęć. Poczekaj na załadowanie się wszystkich. Miniaturki po kliknięciu otworzą się w dużym rozmiarze.

 

Chciałbym wam przedstawić mój najnowszy model. Jest nim Scania R500. Miałem już gotowy cały post, ale Mozilla się zawiesiła i tekst zniknął. Nie chcę mi się tego pisać jeszcze raz więc przejdę od razu do zdjęć. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

 

Na początek kilka zdjęć z budowy:

 

2338416.jpg

 

Kopia-DSC02996.jpg Kopia-DSC02997.jpg

 

2338443.jpg

 

Kopia-DSC03004.jpg Kopia-DSC03130.jpg Kopia-DSC03215.jpg

 

2338455.jpg

 

2338461.jpg

 

2338468.jpg

 

Kopia-DSC03211.jpg Kopia-DSC03210.jpg DSC03251.jpg DSC03252.jpg

 

2338355.jpg

 

DSC03254.jpg Kopia-DSC03219.jpg DSC03250.jpg DSC03282.jpg

 

2338572.jpg

 

2338619.jpg

 

2338405.jpg

 

DSC03268.jpg DSC03422.jpg Kopia-DSC01551.jpg

 

A teraz efekt końcowy, który tak na prawdę końcowym jeszcze nie jest:

 

2338237.jpg

 

DSC03780-2.jpg DSC03779-2.jpg

 

2338242.jpg

 

2338248.jpg

 

2338252.jpg

 

DSC03793-2.jpg DSC03800-2.jpg

 

2338261.jpg

 

2338267.jpg

 

2338274.jpg

 

2338280.jpg

 

2338291.jpg

 

DSC03802-2.jpg DSC03803-2.jpg DSC03804-2.jpg

 

2338315.jpg

 

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna Scania.

Piękny lakier.

Jestem pod ogromnym wrażeniem.

 

Teraz pytania:

- jak zrobione wnętrze (imitacja skóry)?

- główki śrub, co to za blaszka?

- malunki na globie - to kalka?

- jak uzyskałeś taki połysk (jaki lakier, jakieś środki polerskie)?

- jak zrobiony gryf na podłodze?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak zrobione wnętrze (imitacja skóry)?

- główki śrub, co to za blaszka?

- malunki na globie - to kalka?

- jak uzyskałeś taki połysk (jaki lakier, jakieś środki polerskie)?

- jak zrobiony gryf na podłodze?

 

1. Imitacja skóry to odlew żywiczny, który był do kupienia na imprezie w Jabbeke w Belgii.

 

2. Śruby są wycinane laserowo na papierze. Można je dostać w tym sklepie: http://www.paper-hobby.com/index.php?cPath=44_144

 

3. Bumerangi i romby, które widnieją na kabinie są wycinane z białej folii na ploterze.

 

4. Cały model malowałem spray'ami firmy Motip. Może przedstawię w kolejności. Tak będzie jaśniej.

 

1. 3 warstwy podkładu Motip

2. Szlif papierem 2500 wodnym

3. 3 warstwy koloru czarnego Motip

4. Szlif papierem 2500 wodnym

5. 3 warstwy lakieru bezbarwnego Motip

6. Szlif papierem 2500 wodnym

7. Polerowanie pastą Gunze 3000 (ok. 4-krotnie)

8. Polerowanie pastą Gunze 8000 (ok. 4/5-krotnie)

9. Nabłyszczanie politurą nabłyszczającą samochodową firmy Sonax

 

Ważne jest dobre wyszlifowanie lakieru bezbarwnego. Bez tego nie uzyskamy gładkiego lakieru i efektu lustra.

 

5. Gryf na podłodze został odciśnięty w masie modelarskiej Milliput. Do odciśnięcia posłużył mi fototrawiony gryf.

 

Gdy pogoda się poprawi (oby) postaram się wykonać kilka zdjęć w plenerze. Przy świetle dziennym lakier wygląda o wiele lepiej.

 

SmalJa mam pytanko co do przednich świateł- czym malowane ?

 

Światła były malowane żółtym markerem transparentnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracowałeś się strasznie przy lakierze, ale efekt powalający

Jakich konkretnie śrub (nakrętek) użyłeś - jakich wymiarów?

Pojedynczy halogen w zderzaku to szpachla, czy użyłeś jakiegoś alternatywnego zderzaka?

A tak w ogóle, to dużo konwersji w tą Skakankę włożyłeś

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napracowałeś się strasznie przy lakierze, ale efekt powalający

Jakich konkretnie śrub (nakrętek) użyłeś - jakich wymiarów?

Pojedynczy halogen w zderzaku to szpachla, czy użyłeś jakiegoś alternatywnego zderzaka?

A tak w ogóle, to dużo konwersji w tą Skakankę włożyłeś

Pozdrawiam.

 

Na wszelki wypadek kupiłem kilka wymiarów. Zaczynając od 0,8mm; 0,9mm; 1mm i na 1,2mm skończywszy.

 

Halogeny usunąłem przy pomocy szpachli. Użyłem do tego celu szpachlówki modelarskiej firmy Revell i muszę przyznać, że przyjemnie się ją obrabia. Jest też o 50% mniej pracy ponieważ nie trzeba mieszać ze sobą szpachli i utwardzacza jak w przypadku tych samochodowych.

 

Tak wyglądał zderzak gotowy do malowania podkładem:

 

DSC03153.jpg

 

Dziękuje wszystkim za komentarze. Model ma kilka/kilkanaście błędów powstałych głównie z pośpiechu. M.in. ślad po Contactcie Revella na blendzie, która przyklejana była w sobotę rano w dniu konkursu czy mikrorysy na lakierze, które można zauważyć na niektórych zdjęciach. Składałem ją jeszcze w piątek wieczorem i w sobotę rano w hotelu w Kępnie i kolejny raz tego błędu nie popełnię. Lakier nie jest idealny ponieważ pośpieszyłem się ze szlifowaniem lakieru bezbarwnego, który nie był w pełni utwardzony, stąd mikrorysy. Usunąłem je na tyle, na ile się dało poprzez polerowanie i nabłyszczanie, ale pod pewnymi kątami i odpowiednim rodzajem światła można je dostrzec. Pomimo błędów, które i tak na zdjęciach są bardziej widoczne jestem zadowolony z efektu końcowego. Warto było poświęcać się tydzień przed MTM śpiąc tylko 3 godziny dziennie dla takich komentarzy i nagrody jaką otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu beznadziejne poprostu są za krótkie i chyba za gróbe a jesli wzorował się na orginale to może takie ma. A co do modelu to 1 miejsce w pełni zasłużone. Nie będe sie wypowiadac bo ja i tak się przeciez nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do modelu to 1 miejsce w pełni zasłużone.

Ja też sie nie znam ale sie z tym zgadzam.

 

SmalTrak wydaje mi sie czy szyby sa lekko przyciemnione? jak to zrobiles?

 

PrzemekG kiedys lepiles scanie 113, pamietam bo toczylismy dyskusje na temat mocowania skrzyni do silnika, skonczyles juz to autko? szukalem jej na zdjeciach z MTM ale jej nie zauwazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i zdobyłem tylko lub aż nagrode Trailer Trophy, nie wiem czy się cieszyć czy płakać.

 

Ja też nie wiem, ale jak nie chcesz mieć już takich dylematów to nie pozostaje Ci nic innego jak uczyć się od SmalTraka robić mistrzowskie modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

model po prostu cudny. A ten lakier to po prosu miód. Bardzo mi się podoba wnętrze (szczególnie dobór kolorów). Scania wygląda tak jak prawdziwa holenderska ciężarówka.

 

A teraz efekt końcowy, który tak na prawdę końcowym jeszcze nie jest:

Az boje się pomyśleć co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.