Skocz do zawartości

PzKpfw VI Tiger Ausf H REVELL 1:72


grzesioj

Rekomendowane odpowiedzi

Hm... Cóż, zostałem wywołany do tablicy. Co do ortografii , nie komentuję, sam staram się pisać bezbłędnie, jak wychodzi, tak wychodzi. Co do modelu, to dość trudne zadanie, bo model składałem dwa lata temu. Jeśli chodzi o tzw. "kolor tła", czyli o bazowy, to gdzieś wcześniej jest on w poście opisany, musisz (to do Kolegi Grzesiu 9) poszukać. W każdym bądź razie była to mieszanina Humbroli 101 (zielony), 106 (szary) i, najprawdopodobniej 84 (Matt Mid Stone - po angielsku chyba brzmi lepiej, niż "średni kamień"), w stosunku opisanym wcześniej. Później nanosiłem, jak się okazało, przesadne plamy z rdzy, mieszając czarny Humbrol 33 z czerwonym 153 oraz brązowym 186. Ogólnie - zawsze tak robiłem rdzę. Ślady przykurzenia robiłem zawsze rozmaitymi odcieniami nazwijmy to brązów, typu Humbrol 29 (Matt Dark Earth), Humbrol 84 (Matt Mid Stone) i Humbrol 103 (Matt Cream) oraz ich mieszaninami, nakładanymi dość bezładnie w dużym rozcieńczeniu, starając się tylko nie dopuścić do powstawania zacieków. I to myślę, że tyle. Co do dalszych pytań - jeśli tylko sobie przypomnę, chętnie odpowiem (z opóźnieniem wynikającym z ograniczonego dostępu do sieci ).

 

A swoją drogą, czuję się niezręcznie, kiedy ktoś zwraca się do mnie tutaj per Pan.

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

P.S. Spotkałem się kiedyś z kurierem, nie pamiętam jakiej firmy, ale to dobrze, że nie pamiętam. Napisał swoje imię "Jeży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha,a czy nałożyłeś lakier bezbarwny po skończonym malowaniu czy może w jakimś fragmencie malowania ?

Teoretycznie rzecz biorąc, powinienem go nanieść po skończonym malowaniu, i tu początkowo tak było. Ale, jak zapewne przeczytałeś, model był nieco przemalowany i lakier bezbarwny był pokryty najpierw warstwą nowej farby (z resztą bardzo cienkiej) a potem przykryty kolejną warstwą lakieru bezbarwnego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kolory 101,106,84 mieszałeś je?Mam właśnie takiego tygryska i chce go pomalować;)właśnie w tym guście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mieszaniną farb Gdyzmieszałem je i zaczełem malować model, farba (nie wiem czemu)strasznie się rozcieńczyła i trudno było malować Może masz na to rade

 

Prosze o odpowiedź i zgóry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mieszaniną farb Gdyzmieszałem je i zaczełem malować model, farba (nie wiem czemu)strasznie się rozcieńczyła i trudno było malować Może masz na to rade

Nie mam pojęcia, jak Ty to zrobiłeś, więc trudno mi powiedzieć, co było nie tak. Ja po prostu najpierw odmierzyłem sobie odpowiednie ilości farbek z puszek do pojemnika, a dopiero tę mieszaninę rozcieńczałem do żądanej konsystencji. Faktem jest, że ta mieszanka może niezbyt dobrze kryć model, a wtedy operację malowania powtarza się (po całkowitym zaschnięciu poprzedniej warstwy farby, co w przypadku Humbroli dla pierwszej warstwy na plastiku trwa około dwu dni).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna rzecz, z farb mattowych 106,84,101 powstał mi połysk:)po zmieszaniu Very Happy nie wiem troche czemu Question może ty też tak miałeś Question

I się pewnie klei? źle wymieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna rzecz, z farb mattowych 106,84,101 powstał mi połysk:)po zmieszaniu Very Happy nie wiem troche czemu Question może ty też tak miałeś Question

I się pewnie klei? źle wymieszane.

Potwierdzam. To najpewniej był powód...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Jako, że do wątku trafiłem szukając w internecie właściwego malowania tego czołgu z Maknassy Pass 1943 chciałbym zauważyć, że właściwy odpowiednik to tego malowania do Tamiya 81360 AcrylicXF-60 Dark Yellow.

 

image008r.jpg

 

Dziękuje za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo.... Mamy kolejnego pana "Jedyna-słuszna-farba-świata" Ciekawe tylko, że na zdjęciu jest pojazd muzealny...

 

Posta pisalem tylko dla osob, które będą zajmować się tymże właśnie zestawem, i chcąc pomalować go według Maknassy Pass z 1943. W żaden sposób nie dałem do zrozumienia, że jest to "Jedyna-słuszna-farba-świata". Odpowiednik do tej Tamiyi można znaleźć bezproblemu posługując się przelicznikiem farb. Otoż odpowiedniki farbki XF-60 Tamyii to Humbrol(84), Gunze (H71) bądź zamieszczona w instrukcji mieszanka trzech farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Ludzie jaki jest problem z tym kolorem żaden Niemcy stosowali swoją odmianę tego "Olive drab" to nie jest żadan farba zdobyczna tylko niemiecki Graugrun stosowany w Tunezji z najzwyklejszego powodu po prostu była tam masa zieleni w północnej części tego kraju zdawał lepiej egzamin niż wiele jasnych odcieni maskujących takich jak Graugelb 41 itp... Pozdrawiam:)

 

 

Deutsche Afrika Korps i wszystko jasne ...Pierwsze Tygrysy w Tunezji były malowane właśnie tym kolorem Graugrun lekko rozjaśnionym. Zresztą wszyscy zainteresowani to wiedzą.....Modelik OK !

 

http://www.ak-interactive-usa.com/ak705.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.